Synchronizace fotek mezi mobilem a PC

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod regine 4. 11. 2022 16:14

Mám v oblibě synchronizaci souborů používanou ve dvoupanelových správcích souborů (Total Commnader, FreeCommander, DoubleCommander, Krusader...). Proč není synchronizace funkční mezi PC (se spuštěným správcem souborů) a přes USB kábel připojený mobil (Android)? Ostatní akce (kopírování, výmaz ...) jsou bezproblémové. Nebo je závada u třech mobilů, u kterých synchr. užíván (Samsung, Xioami).
Pokud znáte jiný způsob (SW), PLS, poraďte. THX
DOPLNĚNO:
- DoubleCommander pod Linux/Ubuntu umí synchronizovat adresáře.
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 5. 11. 2022 10:58

Vyskusaj MyPhoneExplorer, synchronizacia na 1-klik, po nastaveni.

Dokaze synchronizovat nielen fotky, ale aj videa, dalsie subory, kontakty a pod.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regine 8. 11. 2022 09:15

MyPhoneExplorer jsem nezkoušel a nemám v úmyslu. Potřeboval jsem synchronizace z prostředí kompu.
DOPLŇUJI:
- Krusader pod Linux/Ubuntu rovněž umí synchronizovat
Kód: Vybrat vše
/run/user/1000/gvfs/mtp:host=..../Interní sdílené úložiště/DCIM/Camera

- pod Windows 10/7 není funkční synchronizace pro dvoupanelové správce Double Commander, Krusader a ostatní výše uvedené.
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 8. 11. 2022 16:46

Nechapem to, MyPhoneExplorer sice potrebuje aj aplikaciu v mobile, ale funguje nasledne v pocitacovom programe, po nastaveni dokaze synchronizovat jedinym kliknutim.

Je mozne pripojenie mobilu cez wifi, bluetooth, usb kabel.

Inak, pokial to nefunguje vo FreeCommander, mozes napisat na oficialne forum programu, je zvlastne, ze kopirovanie funguje a synchronizacia nie.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod regine 9. 11. 2022 07:57

Díky za radu s MyPhoneExplorer.
Ale:
a) Kabel upřednostňuji, protože z desktopu mi trčí, není potřeba další konektování, když praskne sklo mobilu, pořád se dostanu k datům (stejně je mám zálohované, ale při výpomoci známí/příbuzní nemusí mít zálohu externí)
b) Nechce se mi instalovat další SW, stejně jedu 99% v Ubuntu a Krusader i Double Commander zvládám za pár desetiletí rutinně s užíváním klávesových zkratek.
c) Možná jsem i lenivý užívat něco jiného. Přesto díky. ;-)
Nice Day :-) Hezky den :-)
regine
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaCZE 9. 1. 2023 22:43

Dovolím si alternativu:

Já se už před X lety naučil používat k hudbě, ale i fotkám online služby. Na fotky mám OneDrive, dnes se dá roční předplatné získat do 1000 Kč (posledně jsem kupoval za necelých 900 Kč u Datartu) s 1 TB místa pro veškerá data.

Žádné šachování s kabely, softwarem, fotky, co udělám hned vidí manželka v telefonu (a samozřejmě naopak). Data zálohovaná, ihned k dispozici v PC, v mobilu, kdekoli.
KubaCZE
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků