KODI naběhne na špatném monitoru

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krystof90 4. 6. 2023 16:18

Ahoj, k přehrávání filmů používám přehrávač KODI. Mám ho nastaven tak, že se mi po spuštění zobrazí na TV. Nedávno jsem aktualizoval BIOS (MB: MSI MAG B550 TOMAHAWK) a reinstaloval win11. Při té příležitosti jsem nainstaloval novou verzi KODI - NEXUS. Od té doby mám s KODI problémy. Místo, aby se spustil na TV jak mám nastaveno, tak se mi spustí na monitoru PC - to se neděje pořád, ale většinou když počítač vypnu a druhý den ho pustím, KODI naběhne někdy správně na TV, ale často na monitoru PC. Problém je, že když mi KODI naběhne nesprávně na monitoru počítače a chci ho přepnou zpět na TV (nastavení - systém - zobrazení - monitor - generic PnP Monitor #2) tak se počítač kousne a jediná možnost je tvrdý reset. Také jsem si všimnul, že pokud KODI naběhne nesprávně na monitoru PC, tak je v menu zobrazení nesprávně uvedeno číslo monitoru. Normálně má monitor u PC číslo 2 a TV číslo 1, tak je to i v KODI. Jenže když mi naběhne KODI na monitoru PC tak pod nesprávným číslem 1, joko by měl naběhnout na TV, ale něco mu v tom zabrání. Nevíte někdo, čím by to mohlo být? Díky
krystof90
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 4. 6. 2023 17:12

Co máš za grafickou kartu, máš k ní nainstalované správné ovladače?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod krystof90 4. 6. 2023 18:02

GK: MSI rtx 3070 gaming x trio. Včera jsem zrovna aktualizoval.
krystof90
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 6. 2023 06:45

Takže Ti to ani tu TV nedetekuje jako druhý monitor, když ji zapneš?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod krystof90 5. 6. 2023 07:26

Já to vlastně nemám připojené přímo k TV ale k AV receiveru. Když je receiver vypnutý počítač vidí pouze monitor PC. Když zapnu receiver monitor problikne a objeví se i okno av receiveru. Potom zapnu KODI a místo, aby se objevil na TV, tak se zobrazí na PC, když ho chci přepnout zpátky na TV tak se kousne.
krystof90
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 6. 2023 09:48

Já jsem si to myslel, mám to totiž stejně, a někdy loni v létě to začalo občas dělat taky. Hádám, že je na vině něco v nvidia ovladačích, protože loni v září jsem vyměnil AVR, pak to neudělalo ani jednou. Na jaře jsem vyměnil taky grafiku, pořád ok, a snad po předposlední aktualizaci ovladačů se to stalo asi třikrát, od poslední aktualizace zatím vůbec.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod krystof90 10. 6. 2023 17:36

Nemáte někdo zkušenosti s emuláterem HDMI EDID, prý to simuluje monitor i když je vypnutý - možná by mi to mohlo pomoct s problémem, který mám u AV receiveru, když je vypnutý (odpojí od PC). https://www.czc.cz/digitus-hdmi-emulato ... -kQAvD_BwE
krystof90
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků