přes 7 GHz...
Na dusíku se role obrátili před pár lety. AMD FX a i AMD Phenom byly vynikající na taktování pod dusíkem, Phenomy ve své době kralovaly - šly okolo 6.5 GHz pro testy a k 7 GHz pro validace. Intel se tehdy (vyjma Core Duo) pral s frekvencemi na dusíku okolo 5.4-5.5. GHz (Nehalem, Lynfield). I když na vzduchu/vodě šel třeba stejně jako AMD, či lehce lépe (okolo 4-4.5 GHz dle kusovosti)
AMD dnes má vysoké IPC (obecně Ryzeny už od první generace mají velmi slušný výkon na frekvenci), speciálně pak třetí generace se dá říci, že je CPU s nejsilnějším výkonem jádra na frekvenci. Ale aktuální ryzen má svůj limit na všech jádrech okolo 4.2-4.5 GHz dle loterie na kus, s AVX stres testem pak cca o 200 MHz méně (což má ale tak i Intel). Intel obvykle člověk bez AVX dostane na 4.8 až 5.1 GHz dle kusovosti.
Pod dusíkem současný Ryzen má strop okolo 5550 MHz pro těžké testy a pro validace a nebo teoretické Superpi okolo 6000 MHz. Čili podobný strop, jako měl Pinnacle Ridge Zen+. Pravděpodobně lze čekat mírné zlepšení s refreshem, o nějakých 200 MHz.
-- 1. 8. 2019 16:00 --Python.p píše:Že bych ho teda taky poměřil velikost, teda rychlost bootu?

Ale to bych musel PC vypnout... no asi se na to mrknu no.
A už ten RyZen dává ten boost jak říkají? Nebo to jsou furt jen keci?
Ano, ale je to jen na zlomek ms, které prý většina softwaru nedokáže změřit. A pak zas třeba klesne o 50 MHz. Liší se to trochu i kusově. Lepší kusy to budou dosahovat častěji a "déle".
U svého kusu 3900X jsme přes CPUZ zaznamenal nejvíce 4567 MHz (alias 4575, díky fluktuaci BCLK), čili ten zlomek tam chybí
