OC ryzen 5500

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Baldaz 4. 2. 2023 12:22

Zdravím chcem sa spýtať upgradoval som PC a skúšal som oc na ryzen 5500 ale ako náhle zvýšim frekvenciu len o 100mhz tak teploty letia 85+ °C natrafil som na zlý kus kremíku ? Aké máťe skúsenosti vy s oc 5500 ? Skušal som aj automatické OC ale teploty tiež letia strašne hore.
Pri default max 4.1 GHZ all core full load teplota max 72°C. Chladič ARCTIC Freezer A35. Ram mám XMP na 3600mhz.
Zostava:
Procesor AMD Ryzen 5 5500
Základná doska GIGABYTE B550 GAMING X V2
Chladič na procesor ARCTIC Freezer A35
Kingston FURY 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL17 Beast Black
SSD disk WD Blue SN570 1 TB
Ventilátor do PC ARCTIC P12 Silent 120 mm 4x

Staršie veci:
MSI Radeon RX 6600 MECH 2X 8G
Corsair 300R Carbide Series
Zdroj Cougar GX 800W
+ssd +hdd +dvd
Baldaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2023 12:41

Tu igelitoplastovou folii ze zaklady te A35 mas strzenou? :))

OC delas pres PBO, nebo manualne? Voltaz mas kolik stock a kolik pri OC? FCLK mas kolik? Abys tu zbesile netaktoval a nemel zatazenou rucni brzdu?

Nejvic miluju tyhle lidi, co nereknou vubec nic relevantniho a clovek z nich musi vsechno tahat, jak chlupy z deky. Nebo snad cekas podrobny rozbor krok za krokem vcetne hodnot, kolik kam nstavit? Lidicky, proboha. Kapicka soudnosti by pri tom bezhlavem ptani nesukodila.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baldaz 4. 2. 2023 13:18

Ano je strhnutá folia, teploty bez zátaže sú do 30°C pri hraní 40-50°C. Na OC som použil app Ryzen master prídavam screenshot v základe https://ibb.co/3zDsmxY . Skušal som Auto OC aj manuálne ale to isté. Voltáž v základe 1.36. Neviem koľko dať v manuále pri OC ? Prepáč ale nie som odborník naposledy som taktoval i5-3470 a to už je doba... Ale ďakujem moc za rady lebo sa v tom už neorientujem.
Baldaz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanhouten 15. 2. 2023 12:39

Zrovna minulý týden jsem zkoušel taktovat, ale od začátku.

Při automatickém taktování mám při stresstestu po 10 minutách 64 stupňů. Moje specifikace v podpise dole s tím, že mám upravenou křivku a snížené otáčky na procesoru na stálých cca 750-800 ot. Při běžném hraní mám teploty kolem 53 stupňů, v idle někde asi do 35ti.

Taktování podle zahraničních for, se mi vůbec nedařilo. Většina píše, že se jim podařilo stabilně dostat na 4,5 ghz při 1,25v přes ryzen master a že stabilně jim drží i 4,7 ghz s 1,35v, ale to už je pro mě trochu alchymie. Já jsem na 4,5 ghz při 1,35v. Při testu v cinebench se mi teplota dostala na 68 stupňů. Nic více jsem neupravoval.

Pastu jsi nechával tu co je na chladiči nebo jsi dával svou? Já teda vždy dávám svou pastu, i z nového chladiče odstraňuju tu jejich. Myslím, že budeš mít buď napikaču tu pastu nebo blbě uchycený chladič. 85+ je s takovým chladičem dost úlet.
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2023 13:25

Ono staci, aby chladic (klidne jeste prodejci na sklade) jednou "sikovne" upadl, odtrhne se pajeny spoj heatpipe od zakladny ... a mas vymalovano. Ale neco mi rika, ze tady bude vinikem onech 1.36V.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanhouten 15. 2. 2023 13:42

na druhou stranu, taky jedu na 1,35V a ty teploty takový úlet nejsou. U toho A35 nepíšou max TDP, ale nemyslím, že by byl nějak výrazně horší než moje Fera 3. Ono spíše možná fakt může být vadný nebo pomlácený chladič, jak jsi psal.

K té voltáži. Koukal jsem na to v ryzen masteru a těch až 1,35V tam pere sám procák v turbo režimu, tzn. v úplně stock stavu.
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baldaz 15. 2. 2023 15:17

Pastu som dal tu čo bola pri chladiči. Mne tam pere 1.36 v defaulte teploty max72 pri benchmarku, pri idle a pri hraní normálne teploty. Skušal som trochu znížovat Volty ale pc padal. Ešte ma napadlo nemôže to biť tým že v biose mám nastavené AMD OC PBO na Auto ?
Že by sa nejako byl Bios s tou app Ryzen master?
Baldaz
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků