Redukcia Apple kablu na USB, existuje take nieco?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod marcello 1. 9. 2012 19:59

Zdravim vsetkych.
Nevie mi nietko poradit, mam v aute vyvod konektoru na iPod, iPhone atd. proste na pripojenie hudby, ale iba k vyrobku od Apple.
Chcel by som zohnat nejaku redukciu na ten kabel od Apple, aby som potom mohol pouzit hociaky USB flash disk, alebo aj telefon s masstorage.
Neviete o niečom takom?

Mam iPod shuffle tuto generaciu, je tam vidiet aj konektor, ktory pouziva Shuffle: http://www.notebookshop.sk/pictures/sto ... fle_01.jpg
Ten som skusal prepojit s nejakym adapterom od Griffinu( Griffin tvrdil, ze to urcite ide) ale mne to neslo a musel som to vratit. Kabel v aute je v poriadku, napojil som tam kamosove iPOd Nano, ten isiel, ale moj shuffle s tou redukciou nie. (ked najdem link na ten adapter vlozim ho sem: http://news.softpedia.com/news/Griffin- ... 2676.shtml)

Pripadne aj ak viete o nejakej fungujucej redukcii pre pripojenie shuffle budem rad ak date info.
Dik
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meme1255 1. 9. 2012 20:05

Existuje to pro iPad na připojení fotoaparátu, ale jestli to funguje i na normální USB úložiště to nevím ..
meme1255
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcello 1. 9. 2012 20:16

no ja potrebujem, aby mi cez ten Apple kabel co mam v Toyote ako prislusenstvo na prepojenie radia s Apple prehravacmi hral muzika cez nejaku redukciu, do ktorej by som pichol USB flashku s mp3-ojkami.
Proste aby som kvoli vyvodu co mi tam dala Toyota, nemusel kupovat dalsi Apple product. Mam dva shuffle a cez ten dock to nejde/neslo.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 19. 9. 2012 11:59

A nedostal jsi k tomu i nějakou redukci? Protože já tenhle Apple konektor mám v autě také (VW) a přímo od VW k tomu byla i redukce na USB, tak si píchnu co chci a přehrávám z toho co chci (včetně videí).
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 9. 2012 12:29

Řekl bych, že záleží na tom, co je to za rádio.

Je otázka, jestli se Marcellovo rádio umí hrabat v paměti toho ipodu, nebo jestli se nepoužívá jenom jako zesilovač a z toho konektoru nejsou využity jenom analogové audio dráty (co chce člověk poslouchat by se pak muselo nastavovat ne v rádiu, ale na ipodu.). I když to bych se hodně divil, kdyby v takovém případě ten kablík v autě nebyl strčený do 3,5mm jacku. :?:

To by pak stačil audiokablík sjacky na obou stranách nebo kablík s ipod samičkou, něco jako http://www.ebay.de/itm/fur-iPhone-2G-3G ... 1c2b45c63d


Googluj typ rádia usb adapter, pokud existuje, někdo ho nabízí.
Naposledy upravil vladimir dne 19. 9. 2012 12:55, celkově upraveno 2
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bibleteng 19. 9. 2012 12:53

kup si nový auto, anebo použitý ipod který seženeš za cenu tý griffin redukce
bibleteng
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marcello 19. 9. 2012 16:56

jojo tak to asi najskor dopadne, kupim na aukru stare nano a bude.
radio mi ho nude vidiet ako externe zariadenie a normalne ho ovlada cez ovladanie na volante.dik za ten typ VW, skusim sa na to opytat u nejakeho predajcu.
Samsung Galaxy S10e; One UI 3.1, Android 11
Nokia Lumia 830, WM10, RM-984_1070
marcello
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomashr 8. 11. 2012 10:41

Žádná standardní redukce pro připojení Mass Storage k iPodu neexistuje a už vůbec ne k Shufflu. A dost pochybuji, že by se něco takového dělalo jako thirdparty, muselo by v tom být mračno elektroniky a výsledná cena by tak asi odpovídala ceně shuffle. To ovládání z rádia je něco jiného, na to stačí, aby se rádio chovalo tak, jako ovládání nad kabelu od Apple sluchátek, což je celkem triviální a jde o standardní funkci.

U iPodu Touch a dalších iOS věcí je to trochu složitější, tam se různé "hacky" v tomto duchu vyskytují, ale na to dotaz nebyl.
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků