DVD+-R s nejelpším poměrem cena x kvalita

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fricoolinek2 3. 8. 2005 15:52

DVD+-R s nejelpším poměrem cena x kvalita, zejména pokud jde o trvanlivost dat, chtěl bych to na archivaci rodinných dat (fotek,videí)

Víte o takovém ?
fricoolinek2
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 3. 8. 2005 15:58

Emgeton hi-tech by Taio yuden (nebo jak se to pise)
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod avmZ 3. 8. 2005 16:02

Já bych to viděl na Verbatim. Musí být DataLife Plus ne jenom DataLife.
avmZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 3. 8. 2005 16:12

1) Vzhledem k nedocenitelné hodnotě takových materiálů doporučuji poohlédnout se po něčem spolehlivějším - viz Poradna: Zálohovat, ale na co?
2) Pokud i přesto budete chtít zálohovat na DVD+-R, doporučuji použít média od dvou různých výrobců (myšleno TayoYuden, Ricoh, MCC, CMC atd. nikoliv to, pod jakou značkou se prodávají) a vše pálit dvojmo.
2) V případě, že budu zálohovat takové věci, nebudu koukat na ušetřenou pětikorunu při nákupu placky
4) Záloha na kvalitní CD bude jistější

vyhodnocení dlouhodobého testu kvality DVD je zde: http://www.cdr.cz/a/12702/2, avšak nevypovídá o trvanilovsti jednotlivých médii.
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 3. 8. 2005 16:19

avmZ píše:Já bych to viděl na Verbatim. Musí být DataLife ib]Plus[/b] ne jenom DataLife.


Protoze to co je bez plus neni vyrobek Verbatimu, ale jen to verbatim prodava. Plusy by meli byt jejich vyrobky.

Ja bohuzel verbatimu vubec neverim od te doby co sem mel 2x po sobe CD-ROM ku kera temer nedokaza precist obvykly tmave modry povrch jejich disku. Od te doby si to u me zatim nevyzehlili.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 3. 8. 2005 16:24

2 fricoolinek2: Ja posledni dobou musim pochvalit jak moji lite-On 802s@832s chutnaji 8x Memorexy. Pali to lepe na ty + a to s prumerem chyb tak PI2/PIF 0,02. Bezva. Pritom spindl 10 kusu stoji tak 140,-.

2 adams: tuhle tusim tady na zve byl clanek o tom, ze se delali testy a zjistilo se, ze nektera media sou ve spatnem stavu i po dvou letech skladovani. Takovou zkusenost ja tededa zatim nemam, ale asi na tom neco bude. Vzdycky se rikalo, ze lisovane CD 100 let a palene 20. To ze ta sou ale chyby nezna ze to nejde precist.
Ono u DVD se povazuze za normu mit na disku do 4 PIF chyb ja mam DVD kde je na nekterych usecich i 100 a mechanika to precte - pritom je to 25x prekrocena norma.
ABEL: všichni, kdo odmítají vzít si mé názory za své, jsou idioti.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury 3. 8. 2005 17:51

Tady se můžete podívat na nějaký testíky DVD±R médií, trochu to napoví. http://cdrhard.com/view.php?cisloclanku=2004090101

Hlavně už žádný falešný verbatimy! :wink:
http://www.hrackypohoda.cz
Hračky pohoda - nejlepší hračky na internetu
fury
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 4. 8. 2005 06:19

já bych to viděl na traxdata nebo ty verbatimy plus
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 4. 8. 2005 16:09

schm20 píše:já bych to viděl na traxdata nebo ty verbatimy plusu/quote]


Traxdata byli moje nej CD-R, ale DVD sem jeste nevidel. Ja jeste pamatuju dobu kdy sem prazdne CDR medium traxdata kupoval za 500 kc!!!
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod schm20 4. 8. 2005 20:10

x-father píše:
schm20 píše:já bych to viděl na traxdata nebo ty verbatimy plusu/quote]

Traxdata byli moje nej CD-R, ale DVD sem jeste nevidel. Ja jeste pamatuju dobu kdy sem prazdne CDR medium traxdata kupoval za 500 kc!!!


Co se týče mých zkušeností tak traxdata patří k nejkvalitnějším médiím jak CD tak DVD aspon z mé zkušenosti - nemohu nic vytknout
schm20
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 4. 8. 2005 20:24

Ja pouzivam VERBATIM zasadne a jedine a nebo gigamaster ale to jen malo..
Verbatim jsou imho nejlepsi
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-father 5. 8. 2005 16:27

schm20 píše:
x-father píše:
schm20 píše:já bych to viděl na traxdata nebo ty verbatimy plusu/quote]

Traxdata byli moje nej CD-R, ale DVD sem jeste nevidel. Ja jeste pamatuju dobu kdy sem prazdne CDR medium traxdata kupoval za 500 kc!!!


Co se týče mých zkušeností tak traxdata patří k nejkvalitnějším médiím jak CD tak DVD aspon z mé zkušenosti - nemohu nic vytknoutu/quote]


Ja koukal na traxdata DVD na serverz CDR.cz a tam je dost kritizovali - pry uz ted snad nevyrabej svoje ale jen prodavaj jine vyrobce, ale ja to nemoho posoudit pac sem DVD traxdata zatim nevidel - az na ne narazim, tak si na 100 procent koupim dve na test - porad je to pro me Značka s velkym Z.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donar 20. 2. 2006 22:45

ja pouzivam


CD-R > Xsite nebo Iboss (jel jsem i na multidiscich ale za tu cenu uz to nema cenu ani na chvili) (na MP3 do prehravace, kdyz pocitam ze to oposloucham a CD za as odejde, ale pomer cena vydrz dostacuje...

CD-R > Verbatim - na ukladani dat ktere casto nepouzivam

CD-R > ted nevim znacku bo je tu nemam ale maj keramickej povlak takze jsou velmi odolne vuci poskrabani, ty pouzivam na uchovavani dokumentu, programu ktere potrebuji, zalohy mensich veci, a hudebni CD

DVD-+R > NOVALINE :) znacka *****, kvalita ***** ale maj je u nas v albertu a dal se mi nechce, ale kdyz chci neco kvalitnejsiho, tak Verbatim > kvalita/cena , nebo se mi osvedcila znacka INTENSO (dvd-r) maji husty obaly, zda se mi ze jsou docela ohebne, nepraskaji, a moc se neskrabou ani na jedne ze stran

DVD-RAM - JEDINE panasonic s pozlacenym povrchem ... mam jich 5 , pouzivam je tak 1x tejdne na zalohu aktualnich verzi programu, ktere po reinstallu PC zase instaluju a na dokumenty, ktere casto pouzivam... Jeden malilinkatej skrabanec, pricinenej tim ze mi na to spadla propiska...!!! jinak NIC NIC nIC a to se k nim nejak slucne nechovam :D



sumasumarum,

bral bych to takhle....

KVALITA = SONY(nemam moc zkusenosti ale kladne ohlasy), Verbatim ( i kdyz dnes uz tomu moc neverim, ale jsou docela levny) Panasonic (jsou drahe media), INTENSO (muzu potvrdit ze za tu cenu a peknou krabicku mi to stoji)

CENA = Emtec, Iboss, Xsite(4.9kc/ks), multidisc (ale dnes to uz moc neplati bo nesel s cenou dolu jako ostatni vyrobci a tak to nemam rad)
Gorinus Donarus ex Horad.R.I.M.
Donar
Junior

Odeslat příspěvekod FMG.sk 20. 2. 2006 23:37

VERBATIM jednoznacne :shock:
FMG.sk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Donar 20. 2. 2006 23:58

SRY ale v dnesni dobe zacina verbatim znacne pokulhavat.. i kdyz zalezi na vyrobci..... ale i tak uz bych jim tak moc neveril, ale je to podmineno vlastni zkusenosti, kazdej muze mit jinou....
Gorinus Donarus ex Horad.R.I.M.
Donar
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků