Vodafone - Jak na internet bez pronájmu modemu?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 25. 1. 2023 18:17

Dobrý den,
přestože Vodafone již oficiálně nabízí modem pouze formou pronájmu, údajně existuje stále způsob, jak se pronájmu zařízení vyhnout při použití určitého typu modemu. Prosím, ví o tom někdo víc?

Jde snad o modem Compal CH7165VF?

(Chtěl jsem po nich co nejlevnější internet, nabídli mi internet 50/3, za 159,- + nájem modemu za 70,- a zmínili, že jediná možnost bez pronájmu modemu je, že bych již vlastnil nějaký starší model z dob, kdy byl ještě nabízen odkup.)
Naposledy upravil milsimr dne 23. 2. 2023 00:11, celkově upraveno 1
Důvod: Edit na žádost autora
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 25. 1. 2023 19:06

Modem netuším, ale ze zvědavosti, co to je za tarif 50/50 za 159,-, to je součást nějakého dalšího balíčku, nebo dočasná cena na půl roku? V jejich nabídce nic takového nevidím.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod dayslypper 25. 1. 2023 19:27

Jde o telefonickou nabídku.
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 25. 1. 2023 19:50

Pokud vím, tak musíš použít modem od Vodafone, který ti technik u tebe aktivuje. S jiným modemem (ani stejného typu) se tvoje linka bavit nebude.
Dost pochybuji, že bys přemluvil technika, aby u tebe aktivoval jiný modem, než ten od nich.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 26. 1. 2023 10:58

Tuto podpultovou informaci mam telefonicky primo od toho nabídkaře.
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 26. 1. 2023 13:17

ona veškerá za slavná sekurita je buď identifikace heslem, nebo tam mají nastavenou MAC adresu připojenýho zařízení, řečma pytlíků se nenech zvyklat; důležitý je zjistit, jakou technologii připojení to bude napíchnutý a esli ty bazarový růtry umí příslušný nynější standardy konektivity (mění se to)

kdejakejch starejch beden jsou plný bazary a novejch plný obchody, žasnu, že sou schopní kyslíci furt prodávat šméčko typu té jejich nynější krabice za 5000 (!!!!!), zvlášť, když v rozporu s trochu zmatečným popisem to furt vo moc víc jak růtr není (k bedně je potřeba zase další škatula aka setttttttttopáč, a za to opět chcou nesmyslý love, a eště po pár letech odmítnou aktualizovat fajrmwéry a přestává to chodit)
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 1. 2023 21:56

Vodafone do kabelové exUPC sítě zapojí jen konkrétní kus zařízení, které sám dodal a musí být oficiálně odkoupené, ne pronajatý kus, který někdo zašantročil při ukončení služby. Na bazarech jsou k vidění od pěti stovek.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 29. 1. 2023 14:33

Cela ta nabidka je pochybna.
Vodafone pronajima modemy za 70 a 100 Kc/mesic vc. DPH ke kabelove siti a 80 Kc/mesic k jinym sitim (optika, DSL).
Vodafone nabizi sluzby s rychlostmi 50/3 (kabelovka) nebo 50/5 resp. 50/10 (DSL), viz https://www.vodafone.cz/podminky/podmin ... internet1/

Vodafone driv ke kabelovym skluzbam prodaval modem Compal (bily), ale v posledni dobe pry odmita na nove sluzby nasazovat tyto odkoupene modemy. Jedina moznost je pronajem modemu za 70 resp. 100 Kc/mesic. (Ke gigabitove sluzbe je potreba modem, ktery lze ziskat jen pronajmem.)
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 2. 2. 2023 01:28

no tak to odmítni používat, možností je hromada, ať si korporáti nabijou rypák, když jim pár set tisíc zákazníků zdrhne
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod dayslypper 19. 2. 2023 01:16

Tak jsem zjistil, že možné to je minimálně, pokud je zakázka do systému zadána jako stěhování s odkoupeným modemem (Minimálně bílý Compal CH7465LG - ten je střevy shodný s aktuálně dodávaným černým nájemním Compal CH7465VF. I ten bílý "LG", co jel ještě před pár měsíci, mám s updatem softwaru a v admin. menu se hlásí se jako "VF".
V takovém případě, pokud to je technicky možné a modem je odkoupený, technik bez keců nainstaluje. To je informace přímo od technika. Koukl na štítek modemu a řekl, že je ok, odkoupeny, ale že v zakázce má instalaci pronajatého.

Až později z oficiální podpory mám i informaci, že technik má právo na místě sám rozhodnout, co nainstaluje, a to, přestože v objednávce má zadánu instalaci pronajatého modemu. Pokud se s technikem na instalaci typu modemu nedohodnu, tak prostě s instalací souhlasit nemusím, a objednávka bude stornována bez poplatku za zbytečný výjezd. :shock:

Z celé věci (instalace technikem + hovor s 2 obchodníky/nabídkáři + minimálně 10 lidmi na tech. podpoře), kde jsem se pokaždé dozvěděl něco jiného, jsem nabyl dojem, že:
a) buď ti lidé jsou mizerně proškolení a absolutně nemají páru, jaké jsou skutečné možnosti
b) nebo mají přímo instrukce mlžit a hrát divadýlko, aby konečné rozhodnutí oddalovali na co nejpozdější chvíli (instalaci technikem) a ten člověka pod tíhou situace a možná i výhružkami zpoplatnění zbytečného výjezdu dotlačili k instalaci pronajatého zařízení.

Pak už jste lapeni minimálně na 4 měsíce, což se Vodafonu asi vyplácí, i když to pak tito lidé opití rohlíkem pak zruší, protože za 250,- už maj třeba něco násobně rychlejšího od konkurence.

Záleží dle mě pouze na schopnosti/ochotě jednotlivých pracovníků ve Vodafonu, především obchodníka, který objednávku do sytému zadává. Bohužel ten má peníze za uzavřené kšefty, tak vám může nalhat cokoliv. Reálný stav věcí by nám mohl sdělit jedině nějaký insider. Jinak to bude jen polemika o ničem jako ve většině předchozích příspěvků.
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod dayslypper 22. 2. 2023 22:28

Ještě doplním, že tu nabídku 50/3 za 159,- + 70,- jsem dostal tak, že jsem zde https://www.vodafone.cz/internet/ vyplnil adresu s číslem, kde mě pak kontaktovali telefonicky, a já žádal něco levnějšího, než mi nacpali z fleku. Tak mi paní nabídla to 50/3. A když jsem trval na tom, že chci něco pod 200,-, že to už mohu mít od O2 250/250 za 350,-, tak sdělila, že by to šlo ještě bez těch 70,-, když bych měl starší řádně odkoupený Compal.

Ale pak jsem nakonec objednávku řešil přes obchoďáka, na kterého byl v domovním rozvaděči kontakt v domnění, že je lokální, tak přes něj to bude 100%ně nejlevnější. Ten sice nenabídl už nic zajímavějšího, ale aspoň tvrdil to samé, co obchodnice před ním. Nicméně pak jak se blížilo datum instalace, tak že to prý nejde, že lze nainstalovat jen nájemní, a že ho pak třeba za 14 dní můžu vrátit na prodejně a samoaktivací si pak navést odkoupený. No a snad den před instalací, že už ani to ne.

No, prostě manipulace a klamání spotřebitele.
Jediné, co asi jisté je, že od února 2023 už to 50/3 za 229,- nenabízejí, jak avizovali v lednu.
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod dayslypper 23. 9. 2023 13:54

Zdravím po půl roce,
máte někdo informaci, jaké podpultové nabídky aktuálně Vodafone nabízí?
dayslypper
Junior

Odeslat příspěvekod culti 28. 2. 2024 15:25

Zdravím,
jen tady doplním, že v minulém roce došlo ke změně a operátor musí akceptovat i vlastní zařízení, pokud to zákazník vyžaduje. Nemůže ho tlačit do pronájmu. Samozřejmě veškeré problémy se zařízením si pak zákazník řeší sám. Musel to nakonec potvrdit ČTU a dostali za to i pokutu, že to dříve neakceptovali.
culti
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků