Wifi router do 1000 kč

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod macusercz 21. 3. 2011 15:44

Ok, umisteni za skrin jen po vyzkouseni a v krajnim pripade.

Aha, teoreticky je mi to celkem fuk. Chtel jsem to porovnat s testy ruznych casopisu, webu, ktere byly provedeny treba v bezprostredni blizkosti, za urcitou stenou, jednoduse za stejnych podminek, ze stejneho mista atd.
MacBook alu late 2008, HDD Hitachi 7K500 500 GB, 6GB RAM; iPhone 3GS 32GB; iPod Shuffle 4th gen.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod neradil 21. 3. 2011 16:41

Nepsal si náhodou, žes koupil Air Live WN-350? Jak jsi s ním spokojen.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 21. 3. 2011 17:00

1043ka "propadla" v testu computeru na nizkou maximalni rychlost na dobrou viditelnost a prostredi. Ale zaroven v tom samem testu konstatovali, ze jako jediny funguval pres toliko stineni kdy uz ostatni vubec "nebyly videt" - čili takovej "traktor" - sice na dalnici nejede rychle jako osobak, ale zase projede po poli i tam kde uz SUVčka uviznou v blatě...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macusercz 21. 3. 2011 17:17

neradil píše:Nepsal si náhodou, žes koupil Air Live WN-350? Jak jsi s ním spokojen.

Ne, jen ze uz mam vybrano, nikoliv, ze jsem ho koupil.

Muj soucasny AirLive 5460 zvladal pokryt dum s 2dBi antenou, rychlost vsude nebyla stejna. Po 5 dBi je to v poradku. Tak ted nevim, mrknu jeste na ten test. Mne by stacila asi silnice druhe tridy a osobacek. :-)
MacBook alu late 2008, HDD Hitachi 7K500 500 GB, 6GB RAM; iPhone 3GS 32GB; iPod Shuffle 4th gen.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 21. 3. 2011 18:30

no, tahle, pokuď se ti nelíbí 3 antény, tak si jich můžeš odmontovat kolik chceš... třeba všechny :D
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 21. 3. 2011 19:13

Jinak u DD-WRT jdou nadefinovat jaké antény použít, ale aspoň 2 potřebuješ pro 300M a ta třetí už nevadí.

Já mám omezen výkon na 10 dBm za jednou stěnou v pohodě ve třetím pokoji za dvěma stěnama už je signál asi na 60% s rychlostí 65 Mb/s jinak blíž je rychlost 117-130 Mb/s víc nelze protože nejsou volné kanály abych použil 2 kanály - šířka 40 MHz - moc zarušené prostředí takže používám 20 MHz.

Jinak když bude výkon na max tak by neměl být problém pokrýt celý byt.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mike.M 21. 3. 2011 22:54

Jeste pridam malou ale podstatnou vecicku. Prave s ddwrt mas moznosti i 10 ruznych alternativnich wifin. Mam pripojene prez usb wd 500GB disk a prenosova rychlost je 12MB cteni a 7MB zapis. Apropo ten test ohledne wifi dosahu prave tento router se podle me hodi do skrine. Jak psal nekdo na primou viditelnost je vpoho a za prekazkami je dric. Ted msm net 16/8 a na tel HTC Desire prey wifi a jeden strop cca 12Mbit/s jrdna antena odpojena ktera miri na souseda cca 500m a u nej to jede 14Mbit a to v siti G. Premyslim koupit ap od tplinku eNkove at muze mit vice. Tot asi klady pro doporuceni.

Jeste dodam ze na pude mam jej, ale na zachode cca 2stropy a navic 2 steny s el.jisticema, neprojde.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macusercz 21. 3. 2011 23:19

Diky, diky, ctu a dozvidam se i o ddwrt...

Jediny, kdo trpel signalem v dome, jsem byl ja, protoze jsem asi pres dve nebo tri zdi. Jinak to ma kazdy pres jednu zed, maximalne do 7 metru. Zdi mame klasicke cihlove. Take jako jediny mam natahly do pokoje kabel. Vse ale vyresila silnejsi antena. Ale vsichni mame mobily s WiFi - casto pouzivame VOIP, takze resim i ruzne zakouti, kde by treba s notebookem bezne nikdo nebyl.

Dal jsem mamce na vyber 3 modely:

1.TP-Link 1034
2. Netgear WNR3500L
3. Apple Express (stream hudby, by se ji hodil), bohuzel o tomto modelu mam velmi malo informaci, obavam se, ze vykon bude pro mobily slaby.

Kazdopadne at se rozhodnu tak nebo onak, necham si to poslat domu a kdyz nebude vyhovovat, vratim.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 3. 2011 01:09

Pokud budeš cpát do toho tplinku ddwrt tak je ten fw co používám zde: http://www.dd-wrt.com/site/support/othe ... %2F2011%2F
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod neradil 22. 3. 2011 08:28

macusercz píše:Dal jsem mamce na vyber 3 modely:

1.TP-Link 1034
2. Netgear WNR3500L
3. Apple Express

Ten Air Live WN-350 vypadl z výběru z jakého důvodu? Uvažoval jsem nad koupí, tak abych věděl. Dík
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod macusercz 22. 3. 2011 09:02

Protoze TP-Link je proste lepsi. :-)

Ne, bohuzel je to celkem novinka, nikde jsem nevidel zadnou recenzi, nikdo s nim nema zkusenosti. Cena mi prijde ponekud vyssi na to, co malo umi a to jeste nevim jak to umi.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 22. 3. 2011 09:49

Ano ten Netgear je dobry a pekny a taky podporuje ddwrt. mozna s vice funkcemijeste ale je to o 500,- vice nez tplink. Rychlejsi procesor vice ramky, ale toto vyuzijes jen u pokrocilejsich funkci. Pokud to mas jen na Wifi po doma tak radej ten TP LINK.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 22. 3. 2011 11:58

Ten můj TP-Link TL-WR1043ND má:

Kód: Vybrat vše
root@petr:/proc# cat cpuinfo
system type      : Atheros AR9132 rev 2 (0xb9)
processor      : 0
cpu model      : MIPS 24Kc V7.4
BogoMIPS      : 266.24
CPUClock      : 400
wait instruction   : yes
microsecond timers   : yes
tlb_entries      : 16
extra interrupt vector   : yes
hardware watchpoint   : yes, count: 4, address/irw mask: [0x0000, 0x0040, 0x0840, 0x0880]
ASEs implemented   : mips16
shadow register sets   : 1
core         : 0
VCED exceptions      : not available
VCEI exceptions      : not available
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod macusercz 25. 3. 2011 10:55

Nakonec uvazuji nad TP-Link TL-WR1043ND a OvisLink WN-350R. Netgear jsem vyradil kvuli signalu.

Funguje u TP-Link TL-WR1043ND vse jak ma vc. USB sdileni dat s originalnim FW? Aktualizaci FW si zrejme tento pristroj sam nestahuje, ze?

Je zapotrebi ke gigabit ethernetu nejakych specialnich kabelu? Koncovky lehko precvaknu, ale s kabelem by to bylo horsi.
macusercz
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 3. 2011 11:31

usb staci v origo FW zapnout, plus mu nastavit prava cteni, dale FW se sam nestahuje nikde. ke GB eth staci kabel CAT 5e coz ted je standard. koncovky lepsi stinene, ale nestinene pojedou bez problemu. Prehrat ddwrt je snadne jako prehrat oficial firmware. navic cele nastaveni v ddwrt je prehlednejsi a co nevis to nastavovat nemusis. vse funguje. Priipadne poradime.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka