Přestěhoval jsem se do paneláku v jednom větším městě do bytu. Předchozí nájemnice bytu měla kabelový internet napsaný na sebe a z nějakého důvodu měla nějakou slevu. Nájemnice se stěhovala někam jinam a majitelka bytu ji přesvědčila at internet neruší (kvůli té slevě). Ona ho nerušila a momentálně v bytě na pár měsíců bydlím já. Internet je asi pořád psaný na bývalou nájemnici (která bydlí asi někde jinde ve městě momentálně) a pravděpodobně si ho bude majitelka bytu přepisovat na sebe (já mám nájem bytu jen na pár měsíců, takže se mi moc nevyplatí to přepisovat na sebe).
Předchozí nájemnice zanechala majitelce bytu i papír s nějakým "heslem k internetu" (nevím co to přesně je a neví to ani majitelka ani bývalá nájemnice asi).
Já včera večer/v noci přijel, vybalil PC, píchl do něj kabel z nějakého modemu routeru co je na zemi v bytě (asi mimojiné i wifi router (má anténku). Nejelo to. Vypojil jsem to znovu (router), znovu zapojil a už to jelo... To bylo včera večer.
Teď to jde pořád ok, ale zajímá mě jedna věc: Bezpečnost takového připojení... Používám Kaspersky Internet Security ale i tak si nejsem jistý jestli je to bezpečné, jestli se mi někdo nemůže dostat do PC atd. Taky nevím co bylo to heslo co mi bývalá nájemnice zanechala (byla tu s manželem a rozváděli se, měli tu i děcka (bylo tu prostě více lidí)). Mé PC k připojení k novému internetu v bytě žádné heslo nikde nechtělo a napodruhé vše jelo Ok.
Je toto mé "snadné připojení" bezpečné? Na co se mám podívat v nastevení PC a routeru atd. Co změnit, co ověřit? (nebo jsem jen paranoidní)?
Díky moc (Pc rozumím, sítím, routerům atd. bohužel moc ne).