Vypadávání připojení při hraní her

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Deyvv 18. 8. 2022 18:14

Zdravím,
poslední dobou mi při hraní online her vypadává internetové připojení. Hra třeba 30s jede a pak začne strašně lagovat a pak třeba po 10s se opět vrátí do normálu. Mám to otestované na několika hrách a všude se děje tento problém. Rychlost internetu padá až skoro k 0Mbps. Když shodím hru do lišty tak se připojení opět vrátí na normální rychlost (skoro 100Mbps). Tyto výpadky se dějí jen při hraní her, mimo hry jede internet normální rychlostí. Pokud propojím počítač a router kabelem, tak to skoro vůbec nepomůže, padá to furt.
Nedávno jsem si kupoval nový router (starý router byl dost slabý), týden to jelo v pohodě a pak to při hraní začalo vypadávat. Zkoušel jsem hledat na netu různé řešení, ale zatím bez úspěchu.

Router - TP-Link Archer C80
V PC používám pro příjem wifi TP-Link Wireless USB Adapter
Windows 10 (64bit)

Vůbec netuším kde by mohla být chyba. Budu rád pokud někdo budete znát řešení :-)
Deyvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 8. 2022 18:34

Zkontrolovat zda se ti zároveň něco nespouští antivir apod
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 19. 8. 2022 11:18

Nemáš třeba staticky definoví IP adresy?
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deyvv 21. 8. 2022 10:03

Ano mám. Provider mi poskytl parametry ke konfiguraci. Má to být nějak jinak nastavené?
Deyvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 21. 8. 2022 13:20

To bych se spíš díval, jestli tam nemáš nějaký ten "optimalizátor netu pro hry".
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Da Gony 29. 8. 2022 16:16

(no ono záleží na jedné věci, jestli ta staticky přidělená ip je na rozhraní k providerovi a nebo na herní mašině) Já myslel na herní mašině
Proč jsem to psal, protože když je definovaná adresa, tak si myslím, že hůř poznáš, že něco není v pořádku(zásek routeru), zato když máš přes DHCP, tak ti zaseklý router nepřidělí DHCP, zatímco statickou máš pořád (na herní mašině), ale nerad bych si vymýšlel, možná jsou různé mechanismy ncsi, které pravidelněji kontrolují, zda je linka v pořádku a spojení dál
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Deyvv 30. 8. 2022 14:18

Všem díky za rady. Tak můj nový poznatek je, že rychlost internetu klesá když se zatíží grafická karta. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Zkoušel jsem i přeinstalovat win a nepomohlo to. Provider mě furt ujišťuje, že chyba není na jejich straně.
Deyvv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 1. 9. 2022 06:26

No když se zatíží grafika a klesá rychlost internetu tak to je pak problém toho PC kde je ta grafika a síťová karta.

Prostě nestíhá vše obsluhovat, nebo jsou špatně napsané ovladače, a nebo nějaký HW konflikt (třeba přerušení) prozkoumej nastavení biosu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MilanL70 1. 9. 2022 13:30

No a teď by bylo na čase konečně sdělit i specifikace PC, přesněji konkrétní díly včetně značek a modelů.

Také by možná šlo nastavit síťovku podle nastavení WAN na routeru a zkusit přímé připojení PC k internetu.
Jednou jsem takto odhalil vadný router, zjistíš tím zda je chyba v PC nebo na cestě mezi PC a internetem.
MilanL70
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků