router Sagemcom 5670 - opozdene pripojenie cez kabel???

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod error2000 29. 8. 2022 14:31

Ahoj. Router od T-Mobile. Po zapnuti akehokolvek zariadenia pripojeneho cez kabel trva niekolko sekund, kym sa to zariadenie pripoji na internet. PC/TV/android box. Neviete co s tym? Je to hodne otravne ak TV i android box hned po starte hodia hlasku, ze zariadenie nieje pripojene na internet. U PC vidim dole, ze nieje pripojeny k internetu a trva to cca 5 sekund kym sa pripoji. Nejaka rada? HelpDesk T-Mobile mi tvdi, ze je to normalne co samozrejme nieje.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 9. 2022 06:42

Pokud ten modem nevypínáš tak by se to melo připojit téměř okamžitě.

Pokud vím tak na optice T-MOBILE nepoužívá IPv6 a předpokládám že ten modem IPv6 umí, takže zrada může být v tom že PC se chce připojit primárně přes IPv6 a tam čeká na timeout než dostane IPv4.

Pokud v modemu jde zakázat IPv6 skus ji zakázat, pokud ne skus zakázat IPv6 na PC.

Pokud to nepomůže, pak to chce prozkoumat nastavení firewallu jak na PC tak v modemu kde se ta komunikace zasekne.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod error2000 30. 11. 2022 20:09

Odpoviem si sam. Vymena routeru v tmobile pomohla iba ciastocne. Rozhodol som sa ich router pouzit ako bridge a zan som dal svoj tp-link. Vsetko slape ako ma. Technik mi povedal, ze vie o probleme s ich routerom ako popisujem. Router pri pripojeni zariadenia robi nejaku verifikaciu a trva to aj niekolko sekund. A usetril som este 50kc mesacne, kedze za ich router v bridge mode sa neplati :)
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod 4444ms 27. 12. 2022 21:23

sagemcom 5670 od telecomu (optika) podporuje IPv6 ? Chcem prejsť na optika od orange - podmieka podpora IPv6 Ďak.
4444ms
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků