zte speedport entry 2i ako bridge s AP

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jany1 14. 9. 2022 16:04

V domacnosti je VDSL2 internet s tymto modemom zte speedport entry 2i. Modem je nakonfigurovany od ISP a vsetko funguje spravne. Do zte speedport entry 2i je napojeny aj magio box (uz asi tusite o akeho ISP ide :-D ).

Magio box budeme presuvat cez 3 miestnosti, kde je od zdrojoveho zte speedport entry 2i natiahnuty utp kabel. Magio box nebude napojeny priamo na kabel, ale chceme tam hodit dalsie zariadenie, ktore bude sluzit ako AP. Mame k dispozicii dalsie zariadenie zte speedport entry 2i.

Cize zo zdrojoveho zte speedport entry 2i z portu 2 (alebo 3) pojde kabel do dalsieho zte speedport entry 2i do portu 1. V tom dalsom zte speedport entry 2i chcem nastavit len wifi a vypnut dhcp server aby sa spraval ako AP a jeho 4 porty fungovali ako switch (cize dhcp adresy by prideloval ten zdrojovy zte speedport entry 2i ), cize klasicky bridge. Z jedneho LAN portu by bol potom napojeny magio box.

Otazky:

1. Ja nepoznam zte speedport entry 2i a chcel by som vediet, ci ISP telekom nepouziva nejaky custom FW, ktory by neumoznil taku konfiguraciu ako popisujem.

2. Viem ze telekom vysiela svoju IPTV na urcitych VLANoch a niekedy davno mal na to vyhradene porty 3 a 4 (myslim). Bude fungovat magio box aj ak to budem tahat zo zdrojoveho zte speedport entry 2i z portu 1 ?

3. Bude fungovat klasicky net aj na portoch 3 a 4, alebo je to vyhradene cisto pre IPTV ?

Pytatm sa preto lebo dnes to mam ist prestavit znamemu, tak aby som tam nechodil zbytocne.
dik
jany1
Kolemjdoucí