.ParadoX. píše:dobra volba je take coyotelinux.com, je to na jednu disketu... pokud bys takhle rozdeloval 8Mbps, tam bych uz asi sahl po vykonejsim pc.... (ja mam 266Mhz pro 2 pc, takze nevim jak narocne muze byt 8Mbps s HTB).. Coyotelinux (coyotelinux.com) myslim zmenil nazev na BrazilFW (brazilfw.com.br), ale ja osobne stale pouzivam Coyotelinux 2.24

Zdravim, pouzivam uz pul roku BrazilFW (2.26) a masina nad 200MHz by vam pro vase potreby mela stacit. Ja jedu na P133/40MB RAM na 1MBit lince (bez agregace) pro 7 lidi a moje obstarozni pecko to udycha levou zadni (pokud mam verit udajum, ktere vidim pres webadmina). Zatim tuk tuk tuk zadny problem.
Coyote/BrasilFW maji proti IPCopu a M0n0wallu/Smoothwallu vyhodu, ze standardne umi QoS na urovni IP adres, pokud jsem dobre cetl specifikace ostatnich jednoucelovych dister, tak je umi pouze jen pro rozhrani (eth0,eth1) nebo vubec.
Jestlize se v linuxu nevyznate (stejne jako ja), tak je Coyote/Brasil dobrou volbou, vsechno je klikaci a priprava instalace je delana formou wizzardu z Windows. Jedine, co pred instalaci potrebujete znat, je typ a konfigurace sitovek, ktere budete pouzivat.
Oproti std. linuxu je nevyhodou relativni uzavrenost systemu a tim padem omezenost veci, ktere na takovem stroji muzete provozovat. Napr. o mailserveru, PHP, MySQL nebo Sambe si muzete u BrazilFW (zatim) nechat zdat, autori tvrdi, ze takove veci na firewall nepatri a nepodporuji to. Lze tam rozjet jednoduchoucky webserver a FTPserver (PureFTPD), Proxy server, RRD statistiky (kolik kdo taha).
Osobne momentalne nic vic nepotrebuji, takze mi prozatim klasicka distribuce nechybi.
http://dolly.czi.cz/coyote/packages/rrd.asp
http://www.brazilfw.com.br/forum/index.php