nejnovější FIREFOX

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stani 19. 3. 2022 18:41

Zakládám toto vlákno, neb nové verze stále přibývají.

V nejnovějším, 98.0.1 přestal fungovat ve vyhledávacím poli Zbozi.cz, nyní to vždy hodí hlášku "Je mi líto, ale tato stránka neexistuje."
Nyní je vyhledávací řetězec "https://www.zbozi.cz/hledej/?q"
Možná by měl být nově "https://www.zbozi.cz/hledej/?q=%s" ...?

Pokud ano, kde to případně změnit?
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 19. 3. 2022 20:27

Vyhledávání jako vyhledávání vyzkoušej Zbozi (mezera) cz
Vyzkoušel jsem na Linuxu i na W10Pro tu FF 98.0.1/64bit podle tebe s tečkou. Zobrazí stránku správně.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 3. 2022 08:32

Ať zkouším jak chci, tak u mne vše funguje správně. Nemyslím si, že je problém na straně FF.

Řetězec je též "https://www.zbozi.cz/hledej/?q".
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 20. 3. 2022 08:36

zbozi.jpg


V adresním řádku pak je: "https://www.zbozi.cz/hledej/?q=TV&r=campmoz&sourceid=Searchmodule_3"
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 3. 2022 10:46

U mě funguje normálně. Prostě ho skrze about:preferences#search odeber, pak otevři http://www.zbozi.cz, klikni do adresního řádku a v dolním pruhu vyhledávačů ho pomocí příslušné ikony zase přidej.

FF_ikony_vyhledávačů.png
FF_ikony_vyhledávačů.png (5.53 ) Zobrazeno 9124 krát
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 20. 3. 2022 10:59

Jo, také mě to mohlo napadnout. :-D

Už to zase funguje, předtím tam byla jiná ikonka, to "Z" bylo větší.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 3. 2022 11:04

Opatrně s tím velkým zet
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod stani 29. 4. 2022 08:36

Zdravím, u nejnovějšího Firefoxu (99.0.1) nefunguje browser.tabs.drawInTitlebar > false ... :(

Editace: tak jsem na to právě přišel, je to nyní v Nastavení tlačítek a lišt... zcela dole nalevo:

zahlavi.jpg
zahlavi.jpg (6.73 ) Zobrazeno 8786 krát


Ale co přestalo fungovat, je odlišení neaktivních panelů, už zase splývají dohromady, ačkoli mám nasazený kod v Chrome.

Kód: Vybrat vše
/* Skryti favikony, nazvu webu, oddelovace a akci */
        .urlbarView-favicon,  .urlbarView-type-icon, /*.urlbarView-title,*/ .urlbarView-title-separator, .urlbar-result-action-visit, .urlbarView-action {
            display: none !important;
          }

    .tabbrowser-tab:not([visuallyselected="true"], [multiselected]) .tab-background, .tabbrowser-tab:-moz-lwtheme .tab-background {
        background-color: gainsboro !important;
    }

    .tabbrowser-tab:not([visuallyselected="true"], [multiselected]) /*, .tabbrowser-tab:-moz-lwtheme*/ {
        color: black !important;
    }

    :root[lwtheme-image]:-moz-lwtheme-brighttext {
        text-shadow: none !important;
    }



/*** Proton Tabs Tweaks ***/

/* Adjust tab corner shape, optionally remove space below tabs */

#tabbrowser-tabs {
    --user-tab-rounding: 4px;
}

.tab-background {
    border-radius: var(--user-tab-rounding) !important;
}

/* 1/16/2022 Tone down the Fx96 tab border with add-on themes in certain fallback situations */
.tab-background:is([selected], [multiselected]):-moz-lwtheme {
    --lwt-tabs-border-color: rgba(0, 0, 0, 0.5) !important;
}
[brighttext="true"] .tab-background:is([selected], [multiselected]):-moz-lwtheme {
    --lwt-tabs-border-color: rgba(255, 255, 255, 0.5) !important;
}

/* Inactive tabs: Outline style */

.tab-background {
    --context-line-margin-adjust: 4px; /* 1/16/2022 */
    --context-line-active-adjust: 0px; /* 1/16/2022 */
}
.tabbrowser-tab:not([selected=true]):not([multiselected=true]) .tab-background {
    border: 1px solid rgba(0, 0, 0, .20) !important;
    /* To pick up a theme background tab separator color, un-comment the following line: */
    /* border: 1px solid var(--lwt-background-tab-separator-color, rgba(0, 0, 0, .20)) !important; */
}
    /* For dark backgrounds */
[brighttext="true"] .tabbrowser-tab:not([selected=true]):not([multiselected=true]) .tab-background {
    border: 1px solid var(--lwt-selected-tab-background-color, rgba(255, 255, 255, .20)) !important;
    /* To pick up a theme background tab separator color, un-comment the following line: */
    /* border: 1px solid var(--lwt-background-tab-separator-color, var(--lwt-selected-tab-background-color, rgba(255, 255, 255, .20))) !important; */
}
/* Remove extra padding between tabs */
.tabbrowser-tab:not(:first-of-type) {
    padding-left: 0 !important;
}

/*** Audio Playing / Mute Button side-by-side when sound is playing ***/

#TabsToolbar {
    --user-mute-button-height: 20px;  /* default size is 12px, site icon is 16px */
}

/* Move the mute/unmute button to the right and enlarge it */
.tab-icon-overlay:not([pinned], [sharing], [crashed]):is([soundplaying], [muted]) {
    width: var(--user-mute-button-height) !important;
    height: var(--user-mute-button-height) !important;
    margin-left: calc(var(--user-mute-button-height) / 2 + 2px) !important; /* pushes icon to the right */
    margin-right: 2px !important; /* closes up some space before the text */
    padding: 0 !important; /* allows icon to expand to full size */
}

/* Move the site icon to the left a bit and adjust position */
.tab-icon-stack:not([pinned], [sharing], [crashed]):is([soundplaying], [muted]) > :not(.tab-icon-overlay) {
    margin-left: -4px !important; /* pushes icon to the left */
    margin-top: calc((var(--user-mute-button-height) - 16px) / 2) !important;  /* keep site icon reasonably positioned */
}

/* Override the rules for hover/not hover visibility */
   /* for mute button */
.tabbrowser-tab:not(:hover) .tab-icon-overlay:not([pinned], [sharing], [crashed]):is([soundplaying], [muted]),
   /* for site icon */
.tabbrowser-tab:hover .tab-icon-stack:not([pinned], [sharing], [crashed]):is([soundplaying], [muted]) > :not(.tab-icon-overlay),
   /* for site icon with Compact density */
:root[uidensity="compact"] .tab-icon-stack:not([pinned], [sharing], [crashed]):is([soundplaying], [muted]) > :not(.tab-icon-overlay) {
    opacity: 1 !important; /* overrides full transparency with full opacity */
}

/* Color the icon on hover for confirmation or avoidance */
.tab-icon-overlay:not([pinned], [sharing], [crashed]):is([soundplaying], [muted]):hover {
    fill: green !important;
}
[lwthemetextcolor="bright"] .tab-icon-overlay:not([pinned], [sharing], [crashed]):is([soundplaying], [muted]):hover {
    fill: lightgreen !important; /* for dark themes */
}

/* Tweak Options as of 1/12/2022; Generated Thu Feb 17 2022 09:30:25 GMT+0100 (Středoevropský standardní čas) */
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 5. 5. 2022 08:25

Přišel jsem na další věc: Nastavení - Aplikace - přenosný formát dokumentů (PDF) - použít XXX, tak se mi soubor PDF otevře v preferované aplikaci, ovšem zároveň se i uloží.
Což je chybně. Začalo to dělat od verze 99.0.1 a dělá to i nyní v nejnovější verzi 100.0.


Aplikace.jpg
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 5. 5. 2022 13:18

Ahoj, s tím PDF se nejedná o chybu, ale vlastnost nových verzí Firefoxu.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod stani 5. 5. 2022 13:25

Aha, to jsem nevěděl. Ale je to hnus. Mám nastaveno Stahování na Plochu. A když si chci nějaký online PDF dokument jen prohlédnout, tak se i zároveň uloží, a pak tu Plochu musím často promazávat od těch uložených PDF dokumentů. :(
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 5. 2022 17:29

stani píše:Ale co přestalo fungovat, je odlišení neaktivních panelů, už zase splývají dohromady, ačkoli mám nasazený kod v Chrome.

Screenshot?

Tady jsem porovnal verze 98 a 99, přičemž vypadají po úpravě naprosto identicky:
FF_porovnání.png

stani píše:Přišel jsem na další věc: Nastavení - Aplikace - přenosný formát dokumentů (PDF) - použít XXX, tak se mi soubor PDF otevře v preferované aplikaci, ovšem zároveň se i uloží.
Což je chybně. Začalo to dělat od verze 99.0.1 a dělá to i nyní v nejnovější verzi 100.0.

Přepni si v about:config předvolbu browser.download.improvements_to_download_panel na false. Externě otevírané věci se pak budou ukládat do tempu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 9. 5. 2022 08:20

r34ktor: díky za about:config.

Ohledně ohraničení panelů: používám stejný kod Chrome (viz výše), jak doma tak v práci (i stejný OS).

Doma ho mám nasazený od verze 94, a vypadá to takto:

FF-doma.jpg


Přivítal bych o trošku více zvýraznění (trošku tmavší barva) okrajů, ale dá se.

V práci jsem udělal zcela novou a čistou instalaci (na verzi 99, nyní už je tam 100) s tím samým kodem v Chrome, ale výsledek je tento:

FF-prace.jpg
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 9. 5. 2022 10:49

stani píše:Přivítal bych o trošku více zvýraznění (trošku tmavší barva) okrajů, ale dá se.

Změň
Kód: Vybrat vše
.tabbrowser-tab:not([selected=true]):not([multiselected=true]) .tab-background {
    border: 1px solid rgba(0, 0, 0, .20) !important;
    /* To pick up a theme background tab separator color, un-comment the following line: */
    /* border: 1px solid var(--lwt-background-tab-separator-color, rgba(0, 0, 0, .20)) !important; */
}
    /* For dark backgrounds */
[brighttext="true"] .tabbrowser-tab:not([selected=true]):not([multiselected=true]) .tab-background {
    border: 1px solid var(--lwt-selected-tab-background-color, rgba(255, 255, 255, .20)) !important;
    /* To pick up a theme background tab separator color, un-comment the following line: */
    /* border: 1px solid var(--lwt-background-tab-separator-color, var(--lwt-selected-tab-background-color, rgba(255, 255, 255, .20))) !important; */
}

na
Kód: Vybrat vše
.tabbrowser-tab:not([selected=true]):not([multiselected=true]) .tab-background {
    border: 1px solid rgba(0, 0, 0, .30) !important;
    /* To pick up a theme background tab separator color, un-comment the following line: */
    /* border: 1px solid var(--lwt-background-tab-separator-color, rgba(0, 0, 0, .20)) !important; */
}
    /* For dark backgrounds */
[brighttext="true"] .tabbrowser-tab:not([selected=true]):not([multiselected=true]) .tab-background {
    border: 1px solid var(--lwt-selected-tab-background-color, rgba(255, 255, 255, .30)) !important;
    /* To pick up a theme background tab separator color, un-comment the following line: */
    /* border: 1px solid var(--lwt-background-tab-separator-color, var(--lwt-selected-tab-background-color, rgba(255, 255, 255, .20))) !important; */
}

stani píše:V práci jsem udělal zcela novou a čistou instalaci (na verzi 99, nyní už je tam 100) s tím samým kodem v Chrome, ale výsledek je tento:

Vypadá to, že nemáš povoleno stylování - about:config > toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets > true.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 9. 5. 2022 11:10

Jo, dobrý, už to funguje, díky. ;-)
stani
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků