Vypadává připojení TV k Wi-Fi

Freemaily, internetové služby a jiná témata

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TestSubject 24. 1. 2023 14:28

Ahojte, přicházím s problémem ohledně bezdrátového připojení TV k internetu. Většinou funguje jak má ale občas hlásí, že není připojená. Wi-Fi najde, snaží se připojit ale neúspěšně. Dříve byla TV na stole a bez problémů, teď je na zdi tak že by blokovaný signál? Modem ZTE od o2 je v obýváku, TV přes jednu zeď v dětském. Televize Samsung UE40NU7182. Zkoušel jsem restarty, tovární nastavení, ale bez rozdílu. Wi-Fi v počítačích a mobilech jede bez problémů.
Díky za případné tipy, Zbyněk M.
TestSubject
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 24. 1. 2023 15:39

Nenašel jsem, co to má za wifi, jestli 2.4GHz, nebo i 5. Jestli obě, tak použij tu 2.4, jinak Ti asi nezbyde, než natáhnout kabel. Ještě můžeš zkusit upgrade FW, nebo se podívat, jestli se k ní nedá dokoupit anténka, že by se zlepšil příjem - případně zkus aspoň dočasně šoupnout ten modem, jestli je to možné, abys viděl, co to udělá.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 1. 2023 16:43

Powerline jsi zkousel?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Behemot2077 24. 1. 2023 17:08

eviljack píše:Nenašel jsem, co to má za wifi, jestli 2.4GHz, nebo i 5. Jestli obě, tak použij tu 2.4, jinak Ti asi nezbyde, než natáhnout kabel. Ještě můžeš zkusit upgrade FW, nebo se podívat, jestli se k ní nedá dokoupit anténka, že by se zlepšil příjem - případně zkus aspoň dočasně šoupnout ten modem, jestli je to možné, abys viděl, co to udělá.

případně větší anténu k růtru, pokud je tam nějaká sranda, ale nejspíš to bude eště horší a bude tam nějaká parodie uvnitř šasi

to sou tady ty nekonečný problémy s bezdrátama, kabel je kabel je kabel…
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod TestSubject 25. 1. 2023 16:22

Díky za odpovědi, vezmu to popořadě. Má to 2.4GHz i 5 ale používám tu 2.4. Kabel přes panel se mi úplně tahat nechce, jen pokud nezbude jiná možnost. Co nějak zesílit signál?
Anténa k tv na lepší příjem Wi-Fi? To jsem ještě neviděl, zkusím mrknout kdyby byla za pár stovek..
Přesunout modem bohužel nemůžu, hlavní kabel dosáhne akorát do obýváku. Zajímavé je, že televize pokaždé najde mou Wi-Fi ale připojit už nejde.

KineCZek: nezkoušel, co je Powerline?

Behemot: kabel je jistota a možná to tak dopadne, jen bych rád nejdříve vyloučil snadnější možnosti než tahat kabel přes celý byt :)
TestSubject
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 25. 1. 2023 16:47

Někdy se stává, že se něco odmítá připojit k wifi, i když všechno ostatní jede bez problému, pak stačí tu wifi v routeru na chvilku vypnout. Zkus ještě to, restartovat buď přímo wifi, nebo celý modem.

Powerline je vedení síťového signálu po elektrickém rozvodu, pokud máš obě místnosti na stejném okruhu. Třeba tady - https://www.czc.cz/power-line-230v/produkty
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod TestSubject 25. 1. 2023 16:56

Ještě jsem zkusil přenést TV do obýváku kousek od modemu a stejný výsledek, nepripoji se.
Zkusím vypnout / zapnout Wi-Fi ale kdyby to vyřešilo protentokrát, snad to nebudu muset dělat pokaždé :)
Ten Powerline by teoreticky šel, zásuvky v pokojích jsou na jednom okruhu..

-- 25. 1. 2023 17:14 --

Tak ještě jeden postřeh, restartoval jsem Wi-Fi na modemu a nechal běžet pouze 2.4GHz a voila, televize se chytla hned. Tak že by ten modem vysílal i na vyšší frekvenci a "zanedbaval" tu 2.4GHz je to možné? Nebo pomohl jen ten restart? No uvidím zítra..
TestSubject
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 25. 1. 2023 17:43

No uvidíš, případně si můžeš nastavit třeba noční restart na tom modemu, kdyby se to nějak opakovalo.

edit: on bude defaultně mít zapnuté obě wifi, ale měly by se lišit jménem, jestli sis je teda nepojmenoval obě stejně.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod TestSubject 27. 1. 2023 15:22

Tak jsem tv vrátil na původní místo a opět to blbne, někdy se chytne, někdy ne. Pokaždé modem restartovat nebudu, takže zjistím víc info a pořěším to pres ten Powerline.
Díky za tipy �
TestSubject
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 1. 2023 15:53

Bude to chtít pořídit lepší WiFi router.
Řešil jsem něco podobného a uspěl jsem s TP-link Archer AX20, který mně zajišťuje uspokojivý signál dokonce 5 GHz bez výpadků za 2 zdmi v bytovém domě, kde je "přesvíceno" sousedními WiFinami.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 28. 1. 2023 15:58

Tady je zrada v tom, že to je modem od poskytovatele, který potřebuje pro příjem, to jedině ho mít čistě jako "venkovní" a vnitřní síť a wifi si řešit právě nějakým dalším, který má i normální antény...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 1. 2023 16:42

A co mu brání nahradit WiFi modem/router od O2 "obecným"?
Také jsem nahradil O2 Smart Box výše zmíněným TP-Linkem, a polepšil jsem si.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 28. 1. 2023 17:44

No nic, akorát bude mít dvě krabice, aby přes ten jejich box přijímal DSL, ne?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 28. 1. 2023 18:47

Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Junior

Odeslat příspěvekod TestSubject 29. 1. 2023 08:58

Takže místo stávajícího o2 modemu bych mohl dát ten Archer AX20 a měl bych silnou Wi-Fi po celém bytě, to zní ještě lépe. A v čem spočívá to nastavení modemu? Mám tv a net od o2 tak aby to s neorigo modemem fungovalo...
TestSubject
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků