ULN, 2D/3D CAD + video, cca 30-40 tis?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 12. 2022 16:12

85 je v cajku, pokud se neprehriva VRM. Ale tipuji, ze ta grafika zchladne, jak ten fan otocis.

Zkusis, zmeris a napises? Jojo, taky by se mi nechtelo...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 13. 12. 2022 16:18

Tak mi to nedalo, a zkusil jsem ten horní ventilátor otočit. Dobrej pocit z toho ale nemám. Je to hlučnější, ventilátory valí na vyšší otáčky (asi jak se přes grafiku valí dovnitř teplejší vzduch?), iddle teploty CPU i GPU jsou tak o 5 stupňů výše, než před tím (dle Argus monitor), špička CPU je dokonce o 10 stupňů výše, než při odtahu ze skříně (65 vs 75 stupňů). Na předchozích 40-45 stupňů CPU (viz předchozí průběh) se vůbec nedostanu.
Přílohy
Bez názvu.png
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 12. 2022 17:34

Mne slo o teploty te karty. ;)

Ze bude uvnitr tepleji, kdyz tam pustis vzduch ohraty od GPU, bylo prece jasne dopredu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 12. 2022 18:04

@Hlava - Někdy je ta první intuice právě správná. Výdechy pouští ohřátý vzduch opět vzhůru a tam jej znovu lapne intake ventilátor.
Vrať se ke svému exhaust řešení.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 14. 12. 2022 07:59

GPU byla taky teplejší, sice asi jen o 5 stupnu v iddle, ale bylo to celé horší (a hlavně hlučnější). Co ale taky stouplo byla teplota SSD, taky o 10 stupňů, dokonce stoupla teplota i druhého SSD, který je zboku vně toho hlavního prostoru komponent. To teplo od grafiky se zkrátka nacpalo do skříně, a pak tam všehno ohřívalo.

Lepší řešení, než jak to bylo asi vymyslet nejde. On ten vrchní ventilátor táhne ven teplo nad grafikou a z prostoru skříně, ventilátor ve zdroji táhne ven teplo přes hladič CPU (ventilator je par milimetru hned nad chladičem a je napojený na regulaci otáček z desky od CPU). Vzduch se saje podle mě hlavně zespodu (velké díry ve spodní základně).
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Hlava 14. 12. 2022 10:28

Tahle vypadá chvilka intenzivní práce v AutoCAD.
Přílohy
GPU.png
CPU.png
SSD.png
Vent.png
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2023 08:17

Ještě je tu free FanControl...

Jinak se přidáváme ke Kinovi, hezká práce. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 19. 3. 2023 11:04

Za dlouhých zimních večerů jsem si tak nějak všimnul, že A4000 je sice výrazně delší, jak A2000, ale taky že tu délku tvoří hlavně chladič. Samotná karta je kráká, dokonce snad mírně kratší, jak A2000? Tak začalo pátrání, co by se s tím dalo dělat ... a hle, kluci čínský šikovný na to vyrábějí hladiče!

Na samotné kreslení v CAD je A2000 OK, ale jelikož dělám i video v Resolve, tak tam se zadýchávala, takže rozhodnutí zkusit A4000 padlo celkem rychle. Rozdíl ve výkonu renderování je brutální.

1/ nVIDIA RTX A4000, sundat originál chladič, koupit z Číny menší chladič, sundat z něj ventilátor, a celé to strčit do skříně pod ten můj velký ventilátor nahoře; dokoupil jsem k tomu ještě měděné chladiče pamětí, kterými jsem nahradil ty teplovodivé podložky (jsou vidět na té samostatné fotce karty). Při renderování Full HD H.265 karta nejde přes 75 stupňů.

2/ A4000 už byla dost na původní 500 W zdroj, tak jsem ho nadradil ASUS ROG LOKI 850 W.
Ani ne tak kvůli těm barevným serepetičkám, ale hlavně kvůli tomu, že je malý, a má už ATX 3.0.
Mimochodem zdroj je velmi kvalitně zpracovaný.

3/ Chvíli jsem špekuloval, jestli rovnou nepořídit i 65 W Ryzen 9 7900, neb jsou na něj dobré recenze, ale jelikož bych musel měnit i komplet střeva a paměti, tak jsem se na to ... namísto toho jsem koupil to nej, co jde do mé stávající desky osadit - Ryzen 9 5950X. Vypnul jsem mu SMT, nastavil ECO mode na 65 W, a je to.

Víc upgrade už do toho myslím narvat nejde :-)
Přílohy
A9_30774.jpg
A9_30773.jpg
A9_30768.jpg
Hlava
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 3. 2023 09:09

Pěkný, pěkný... Tohle zrovna teď řeším + shunt mod na tu kartu, ale vzhledem k množstí práce to vidím, že kovářova kobyla bude ještě chvílu chodit bosá, tak do léta. :D

BTW. S takovou 4070Ti se dá bez zásadní ztráty výkonu dostat na nějakých 180W v benchmarku, herně spíš 100W, tam by stálo za to, zkusit najít nějakej tenhle model a dát to tam. :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků