Classic/LN, Herní PC do 60k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RansomCZ 21. 1. 2023 16:38

Ahoj,

přemýšlím o koupi nového PC a rád by se zeptal na Váš názor co má a nemá cenu a taky jestli dává smysl třeba ještě počkat nebo už se žádný výrazný pohyb komponent (nebo něco zajímavého na by mělo smysl počkat) spíše neočekává.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI - Classic/LN ve smyslu když to půjde za rozumný peníz stáhnou dolů, tak proč ne

UCEL PORIZENI SESTAVY - 100% hry (mám v pipeline třeba Cyberpunk, Hogwarts Legacy a plánuju se vrátit třeba ke KCD) + minimum osobního adminu, co není vhodný na iPadu

FINANCNI LIMIT - ideálně do 60 k bez jakýchkoliv periferií

OPERACNI SYSTEM - mám Win10

SESTAVITE SI PC SAMI? - Ne, eshop - ideálně prosím poraďte, kde se to vyplatí. Osobně rád nakupuji v CZC a i minulá stavba je od nich

BUDETE TAKTOVAT? Určitě ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI? - V současnosti mám BenQ GW2470H, 1920 x 1080 viz https://www.czc.cz/benq-gw2470h-led-mon ... 76/produkt (přemýšlím ale taky o updatu)

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? - Jen PC bez periferii. Co se skříně týká osobně se mi líbi Fractal Define/POP/Meshify. Rád si nechám doporučit, která s ohledem na chlazení, hluk, čištění dává největší smysl.

Chtěl bych něco, co nějakou dobu zas vydrží. Osobně jsem pokukoval po RTX 4070 Ti a i7-13700 nebo i5-13600 (jsem spíš fanboy intelu a Nvidie bez jakéhokoliv argumenty podloženého důvodu) + se chci zeptat jestli se vlastně dneska vyplatí jít do DDR5 nebo DDR4 splní účel. Resp. asi z hlediska trvanlivosti bych preferoval základku DDR5 ready, protože paměti bylo to co jsme měnil a dokupoval i na současném PC.

Taky často vídám chlazení CPU vodou, chtěl bych se zeptat jestli už je to dnes nutnost nebo ještě vzduch dává smysl. Pamatuji si historicky testy, kde víceméně vyšlo, že i přesto, že se v případě CPU jedná o hermeticky uzavřené okruhy, tak voda časem degraduje a ztrácí své vlastnosti. Ale asi se toto taky posunulo.

Díky
RansomCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 1. 2023 17:38

Monitor to chce urcite jiny, dnes alespon >144Hz QHD panel.

Tichou sestavu Ti zadny eshop nepoladi.

ALF280 ma 7let zaruky. Kdyby se cokoliv melo stat, lze jej reklamovat.

-

60.571,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece. Eshop uz o chybe vi, na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.



Financne jsem se sotva vesel s DDR4 pameti. Pokud bys chtel DDR5, znamenalo by to navyseni ceny o nekolik tisic. Vykonove si prilis nepomuzes a koupit dnes stale lze i DDR3 pameti, takze z pripadneho rozsirovani netreba mit strach. V pripade zajmu, resp. pokud neni problem v navyseni limitu, samozrejme pripravim i DDR5 variantu, staci rict.

Po odbornem odladeni pujde o ultratichy (ULN) stroj. Financni rozdil LN vs ULN je u teto kombinace HW natolik nizky (stokoruny), ze nad LN nema prilis vyznam uvazovat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RansomCZ 23. 1. 2023 19:25

Díky. A na kolik bychom se dostali, pokud by to byla varianta s DDR5, jestli můžu poprosit?
RansomCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 1. 2023 19:36

Je to o dost vic, temer 65k. Ceny DDR4 RAM ted sly hodne, hodne dolu a jsou cca na polovine cen DDR5.

64.900,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků