Upgrade herního PC (1080p)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 2. 2023 12:48

Zas taková trága to není, za mě ušetřený litr, je ušetřený litr a i kdyby to neladil, bude na tom lépe.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojMik 2. 2. 2023 19:29

První etapa upgradu začíná právě teď :-D

-- 2. 2. 2023 19:40 --

Oproti té Zotac je to celkem hubeňour :-D
Přílohy
0D429DB0-6825-42FE-99F9-F11808A81608.jpeg
72B19294-EED4-488E-9500-EDB143AABC08.jpeg
VojMik
Junior

Odeslat příspěvekod VojMik 6. 2. 2023 23:24

Tak jsem úspěšně upgradoval svůj starý PC

Nynější sestava je:
CPU: AMD Ryzen R7 5700X
GPU: Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
RAM: Patriot Viper 16Gb 2666MHz
Základní deska: ASRock B450 Pro4
Zdroj: Seasonic M12II-620 EVO
SSD: M2 NVMe Kingstone A2000 500Gb + SATA Apacer AS350 1Tb
Chladič CPU: Arctic Freezer 34
Chlazeni case: 3x140mm Arctic F9 PWM + 1x120mm Arctic F9 PWM
Case: NZXT S340

Musím říct, že v některých hrách je posun až zarážející :-D. Grafiku už jsem si vyladil k obrazu svému, spotřeba umí být velice příjemná a časem půjde dolů i původní chlazení, ale dokud je v záruce, tak do toho nehrabu a pak to udělám zároveň s přepastováním. V některých chvílích zdroj už opravdu kvílí a jede na doraz, takže možná časem půjde taky pryč. Ještě si pohraju s CPU a myslím, že další 4 roky na to nemusím šáhnout. Překvapilo mě, že ani ve 4k se tahle sestava vyloženě neztratí, i když už se trochu zapotí :twisted:

Tímto chci poděkovat, všem co jste mi dobře poradili a nasměrovali k těmto komponentám. PC HW je spíš můj občasný koníček, ke kterému se pravidelně vracím, takže rada odborníků a lidí od "fochu" je vždy ku prospěchu.

PS: Doufám, že Kineczek odpustí, že jsem od něj obšlehl podporu GPU :-))
Přílohy
IMG_8996.JPEG
IMG_8997.JPEG
IMG_8999.JPEG
VojMik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 2. 2023 06:38

Vubec nemas zac. On realne je ten KineCZek naopak rad, ze ta jeho osveta k necemu poslouzi. ;) V tomhle pripade je nejdulezitejsi, ze vazne nemelo smysl menit cely komp, byla by to obrovska skoda. Toto byl prototyp idealniho kandidata na upgrade. A troufnu si rict, ze na dalsich par let mas po starostech.

Na kartu jeste pripadne nahodime 3x F9 PST a bude z ni nakonec i tichoslapek. A mas to komplet nove a se zarukou, co vic si prat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 7. 2. 2023 09:05

Oproti té Zotac je to celkem hubeňour :-D

Ono ne vždy na velikosti záleží :-D
cardillaVILLA
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojMik 15. 2. 2023 11:11

Ještě mi to nedalo a vyměnil jsem RAMky za 32Gb Corsair Vengeance 3200MHz CL16. Teď už snad na to pár let nešáhnu :-D
VojMik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2023 11:32

Sam vis, ze kecas. 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojMik 15. 2. 2023 13:18

To je fakt - uvažoval jsem o skříni :twisted: , ale to už by bylo vyloženě vymýšlení jen pro lepší pocit a abych se zase na chvíli zabavil :lol:
VojMik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 2. 2023 13:27

Meshify 2 dark TG?

Designova, pritom velice prakticka. A pojme i 4090, bylo -li by Ti ji treba.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojMik 15. 2. 2023 16:52

To mi přijde pro tenhle HW skoro až škoda a jestli někdy 4090, tak za hodně dlouho :-D
VojMik
Junior

Odeslat příspěvekod VojMik 3. 3. 2023 08:06

No nevydržel jsem a zase něco pořídil :D. Tentokrát 32" 1440p 165Hz monitor. Panečku to je rozdíl oproti té 24"
VojMik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 3. 2023 08:13

Který máš?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojMik 4. 3. 2023 07:31

Gigabyte M32QC, ale byla to chyba. Po pár dnech musím říct že takhle levný VA panel není pro mě, ghosting a smearing mě přivádí k šílenství a budu se muset vrátit k IPS. Oled je ještě mimo moje finanční možnosti. Poohližím se po M32Q což by měla být celkem OK budget varianta IPS.
VojMik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 3. 2023 07:43

Vezmi B850 LG 32.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VojMik 4. 3. 2023 08:49

Vypadá dobře, zjistím si o něm víc. Jen se ještě blbě zeptám - přesné označení je LG UltraGear 32GP850 monitor 32" ? Abych věděl co mám hledat v eshopech. Děkuji
VojMik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků