Herní Classic pro 12y dacana (+-35k)

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hans99 28. 1. 2023 20:09

Zdravím po letech místní stavbařská esa !!!

Starý stroj, stavěný zde před X lety podle Kina zhasnul (asi MB, na 3 sec se roztočí větráky a toť vše) a rád bych zmastil něco podobného jen v současném hávu.

Hlučnost
V pohodě stačí Classic
Účel
90% hraní her, doposud Fortnite, Minecraft, NFS apod. ale myslím že časem se bude chtít podívat do jiných herních světů, 10% takové to domácí žvejkání
Limit
Cca +-35 000
Os
Na starém HDD je W10 HE, dalo by se to vše přeemigrovat na nový disk?
Sestavení
Zkusím sám, ikdyž mi doma nikdo nevěří
Taktování
Asi ne, u posledního PC jsem se k tomu nedostal, ale chuť byla
Monitor
Tady bych si nechal poradit, tedy zahrnout do rozpočtu, momentálně má nějaké 23" LG, tak asi něco trochu většího
Periférie
Vše má, SNAD !!!

Asi bych preferoval AMD, jak tak kukám po mašinách, co tady doporučujete.
Díky moc a díky za to, co tady pro ostatní děláte !!!
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod alpe 28. 1. 2023 21:19

Ahoj pokud to půjde na AMD. Tak bych ten windows ze stareho pc dal na USB pomocí Flash a potom ho dal na nový pc.
Posílám návod:https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows11
Sestavu poradí borci jako mě.
alpe
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 28. 1. 2023 21:51

Naposledy upravil bandolier.wz dne 29. 1. 2023 18:16, celkově upraveno 1
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 29. 1. 2023 10:25

Díky moc za bleskovou odpověď.
Ty odkazy na czc jsou shodné, ne ?
A jen skromný dotaz, nebude ten monitor moc velký, dívá se na to celkem zblízka, max 0,5 m?
A ještě jeden, utáhne to Seasonic Focus Gold - 650W ?

Díky moc.
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 29. 1. 2023 18:17

opraveno
nebude
ano
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 1. 2023 19:51

Migraci OS ze stareho PC durazne nedoporucuji, zvlaste pokud slo o HDD, resp. o HW stari nekolika roku. Takovy system totiz novemu stroji velice casto nedovoli optimalni vyuziti jeho vykonu. Durazne proto doporucuji novou instalaci.

Monitor ... 27" ano, ovsem kolegou odkazovane Xiaomi jiz pry neni v nabidce. Doporucim proto Samsung G55A, 27" QHD VRR panel:

6.989,- Kc

-

K tomu potom pocitac s vykonnym osmijadrem, 32GB RAM ... adekvatne vykonnou grafikou, dvema disky ... jednim rychlym pro system, druhym velkym, trochu pomalejsim pro data a hry.

33.703,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.


-

Navrzeny stroj muze byt po odladeni LowNoise. Neco mi rika, ze pres zed do loznice mozna slyset huceni chladicu z kompu uplne netouzis ... a ze lacine pocitace pres zed slyset proste jsou, na to muzes vzit jed.

-

Mist s potencialem k usetreni, pokud bychom setrit museli, je v sestave hned nekolik. Ale za mne je mozna setrit i skoda, protoze kazde usetreni se drive ci pozdeji negativne promitne do (ne)schopnosti stroje dostat pozadovanym vykonum. Tim chci rict, ze vykonnejsi PC muze mit potencial "postacit" dele.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 30. 1. 2023 20:35

Krása střídá nádheru !!!
Chlapíci, díky moooc !!!

Migrovat se nebude a prdneme tam čistou instalaci.

Jen bych nějak z toho starého HDDčka potřeboval dostat ta data, v tom starém kompu ho už ani BIOS nevidí, tak se snad úplně neodporoučel. A musím teda říct, že je to opravdu více než 10 let, co jsem ho podle tvého návrhu sestavil, šlapal bez jediného zaškobrtnutí.

Těch "pár" zlaťáků už přidám a zas bude na dlouho klid, doufám .

A na takovém displeju možná i já své hráčské "dovednosti" z prvních CoD a MoH opráším !!!

ČEST a SLÁVA Vám všem, kteří tady nám ostatním radíte a pomáháte, díky moc !!!
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 1. 2023 20:51

Pokud BIOS nevidi HDD a je spravne zapojen a toci se, s relativne vysokou pravdepodobnosti odesel budto radic na zakladni desce, nebo (pravdepodobneji) elektronika disku. Muzes kazdopadne vyzkouset pripojit stary disk externe, do docku:

559,- Kc

Pokud bude fungovat, mas kliku. A pokud nebude, tak alespon vis, na cem jsi. ==> Dulezita data maji byt ZALOHOVANA na nekolika (fyzicky odlisnych) mistech/zarizenich/discich/mediich.

-

Vubec nemas zac ... kdyz vime a muzeme/najdeme ten cas, pomahame radi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 1. 2. 2023 19:30

Hmmmmm, zajímavá věcička !!!

Snad to bude ten řadič, tchýnin kancelářský komp ho vidí, jen ho chtěl inicializovat, což jsem úplně nevěděl, co je, tak jsem ho zase odpojil.

A děkovat, rodiče mě to učili a já to učím své děti, toho času a dozajista někdy i nervů, co tady necháte, je poděkování to nejmenší !!!
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 2. 2023 19:38

Ta inicializace ovsem nic dobreho nevesti...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 1. 2. 2023 20:40

No jestli z toho HDD nedostanu fotky, tak bude doma problém . . .
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 1. 2. 2023 20:50

nezálohovaná data = nedůležitá , ztracená data
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 1. 2. 2023 21:06

No já to ještě nedávno zálohoval na ext HDD, ale nevím, co tam to moje ďouče potom natahalo z mobilu a z foťáku, já zas takový fotograf nejsem !!!
Jinak tam snad nicmoc důležitého nebylo a ty hry, co jsem zmiňoval výše má snad zazálohované na těch Steamech apod., ne ?
Hans99
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 2. 2023 21:47

Hry jsou Tva nejmensi starost, ty stahnes znovu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans99 3. 2. 2023 14:47

Chápu dobře, že ty stávající předinstalované větráky v té skříni mám nahradit těma Arcticama ?
Hans99
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků