Menší PC, nízká spotřeba, LoL, virtualizace

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MartinFr 3. 2. 2023 12:14

Ahoj, jelikož poslední dobou mám potřebu stolního PC v mé domácí kanceláři, tak si nechám doporučit od vás nějakou sestavu.

• POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Classic / Low noise

• UCEL PORIZENI SESTAVY
80% práce - běh virtuálních mašin skrz nějakou virtualizace pro lab & testovací účely
20% hry - League of Legends ve 4K na 144Hz

Ideálně, aby PC nebyl extrémně energeticky náročný, bude používán pouze k výše uvedeným účelům, takže nepotřebuji extra výkon, ono ty mašiny, které na PC poběží, tak nejsou extra výkonnostně náročné. Spíše jsou náročné na místo na disku, ale to mám vyřešené SSD, které už mám.


• FINANCNI LIMIT
+- 30000

• OPERACNI SYSTEM
Windows 11 Pro - mám vlastní

• SESTAVITE SI PC SAMI?
Buď si to nechám sestavit v obchodě nebo si to sestavím sám, ještě uvidím podle časových možností.

• BUDETE TAKTOVAT?
Ne, taktovat nemám v plánu.

• MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Tady bych poprosil o doporučení, jelikož jsem výhradně Apple uživatel a PC pořizuju jenom kvůli LoL a potřeby virtualizace, která je na arm cpu problematická, tak bych si rád nechal doporučit 4K monitor ve 144Hz.

• KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Holá skříň + monitor
MartinFr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 2. 2023 12:17

Jaký SSD máš?

Monitor je v ceně? Nebo mimo těch 30k?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2023 12:39

5700X, 6750X ... to by mohlo vyjít i v LN.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinFr 3. 2. 2023 12:54

To jsem zapomněl zmínit, že monitor bude samozřejmě mimo budget. Momentálně mám 2x LG Ultrafine 24 4K, ale už je čas na změnu. Asi bych normálně počkal na Samsung View FinityS9, jakožto 5K 27 displej nebo klidně Apple displeje, ale ty jsou jenom 60Hz.

Jinak SSD mám 2x Samsung EVO 840 1TB, chci mít VM na jiném disku, než operační systém.
MartinFr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MartinFr 5. 2. 2023 19:25

Tak jsem tam trošku zkoumal co trh nabízí a tip s 5700X při jeho ceně bude super koupě
k tomu RTX 3060Ti, 32 GB ram a nějakou desku a je hotovo, dost jsem se inspiroval sestavami publikovanými v jiných vláknech

Ještě řeším nějakou malou case a monitor. Musím si někde vyzkoušet jak bude vypadat 27" monitor + UHD 4K rozlišení, ale zatím se mi zamlouvá Philips 279M1RV, ale pokud se mi s tím nebude dobře pracovat v MacOS, tak koupím nějaký 24-27" palcový, herní QHD monitor a hodím si ho na rameno a budu používat jenom pro hraní.
MartinFr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 2. 2023 22:33

24" FHD
27" QHD
32" UHD

Ale záleží na očích každého. :)

Já bych 27" a 4K při 100% nedal. Ale chce to fakt zkusit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků