LN Domácí PC, 15 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod step1k 10. 3. 2023 15:23

Zdravím,

po cca 8 letech bych chtěl upgradovat/vyměnit své PC, které jsem si nechával skládat od uživatele KineCZek, nicméně někdy mi připadá, že již ztrácí dech. Rád bych počítač minimálně zhruba na stejnou dobu.

Aktuální sestava je zde:
https://1drv.ms/i/s!AtvCap01aQ-pjLNDVssfIQ9BVAoaMA?e=hJksWG + jsem doplňoval grafickou kartu https://www.alza.cz/msi-n720-1gd5hlp-d2275597.htm.
Má cenu ze současné konfigurace něco ponechávat? Já osobně bych byl rád, pokud by šly nové vnitřnosti alespoň do původní skříně, nicméně to není podmínka, přes kterou nejede vlak.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
LN, počítač byl tak stavěn, což bych rád ponechal.

UCEL PORIZENI SESTAVY
Počítač je používán na běžnou domácí činnost, tzn. internet, Office, přehrávání videí, hudby. Hry nehraji, pouze by PC mělo rozjet Zwift, výjímečně by měl zvládnout AutoCAD.

FINANCNI LIMIT
15 000 Kč; v případě odůvodněného navýšení do cca 20 000 Kč.

OPERACNI SYSTEM
Windows 11. Nemám, prosím zahrnout do ceny.

SESTAVITE SI PC SAMI
Ne. Rád bych využil opět nějakého stavitele a tímto tedy prosím i o případné nabídky. Nezapočítávat do finančního limitu.

BUDETE TAKTOVAT
Ne.

MONITOR + JEHO ROZLISENI
Nechám si stávající: https://www.dell.com/cz/domacnosti/p/dell-u2515h-monitor/pd. Do budoucna uvažuji s upgradem na moderní monitor.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN
Pouze skříň. DVD mechaniku již nepotřebuji.

Děkuji všem za reakce.
step1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2023 16:10

Define Mini pouzit muzes, je to skvela skrin. Do ni ale uz vse nove. Navrhnul jsem 8core 5700G, s tim, ze pokud bys chtel za kazdou cenu odrzet cenu co nejblize k tem 15k, muzeme zvolit o dve jadra "chudsi" 5600G, coz nam uspori cca 1500Kc. Urcite by slo i zmensit disky na polovinu, ale na druhou stranu mensi verze jsou pomalejsi a maji kratsi zivotnost. Proto jsem osadil ty vetsi.

V reci cisel to vypada takhle:

18.849,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.



5700G
32/3600
KC3000 1TB na system a aplikace
2TB NV2 na data

Na dalsich x-y let mas s timto vystarano. A na uplny zaver jeste poznamka ohledem mechaniky: pokud ji uz ve stavajicim PC mas a je funkcni, nevidim duvod ji do noveho stroje neponechat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 10. 3. 2023 17:57

Jestli mu doted fakt stacil ten puvodni 120GB Kingston, tak mu asi bohate bude stacit i jen 1TB KC3000. A hned je cena na cca 16 tisicich.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod step1k 28. 3. 2023 12:00

Abych to nějak uzavřel pro případnou užitečnost tématu, finální sestava je hlavně z důvodu "dodržení" rozpočtu dle zadání tato: 14060Kč
Díky za komentáře.
step1k
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků