Nove PC - DevOps/hry 55KKC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jen1k 31. 3. 2023 16:59

Ahoj,

rad bych Vas pozadal o sestaveni nasledujici konfigurace
preference: Intel i5 ci i7, 32GB RAM, 2 HDD (system + data)
neocenim svetelny ohnostroj z case, spise prakticnost a funkcnost
rad bych mel zivotnost PC dalsich 5-6 let.



• POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Classic / Low noise

• UCEL PORIZENI SESTAVY
70% prace - Docker, VM, Hyper-V, OpenShift (Multiboot Windows/Linux) - maximalne 8 hod/den
20% hry - Hraji nenarocne hry , Starfraft2, L4D2 ale rad bych GTA5 i blizici se Diablo4. - 2 - 3 hod/den a obcas o vikendu
10% Internet, filmy - obcas behem prace ;)

• FINANCNI LIMIT
50000 Kč +/- 5000

• OPERACNI SYSTEM
Windows/Linux (mam)

• SESTAVITE SI PC SAMI?
NE - rad bych vyuzil zde borcu na foru o sestaveni a doruceni do Prahy.

• BUDETE TAKTOVAT?
NE

• MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Mám 4K LCD 27'' Philips 276E8VJSB
(planuji druhy v blizke budoucnosti,nezahrnovat do ceny)

• KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
pouze case
Naposledy upravil Jen1k dne 31. 3. 2023 17:21, celkově upraveno 1
Jen1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2023 17:13

Já se dneska na PC nedostanu nejspíš, takže návrh nejspíš až zítra ráno, ale to už tady bude od Kina :)

Ale za mě spíš AMD, jak říkám víc večer, či zítra.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jen1k 31. 3. 2023 17:31

Ahoj,

urcite nevadi, neni to prvni ...vitezi :), rad bych Intel, protoze s nim mam nejvice zkusenosti (mel jsem uz 4 PC s Intel a nikdy AMD), ale necham si i rad poradit.

Jen1k
Jen1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 3. 2023 17:32

Umis s LM Sensors? Neni problem vybrat HW pokud ne (ani pokud ano), ale chce to dopredu vedet, at vybereme spravne. // Praha neni problem. // GTA5 je sice starsi, ale pokud ve 4k, nejaky graficky vykon si vyzada. // 32RAM? Opravdu takhle malo?

-

51.695,- Kc za dily + skrin k tomu nabidnu novy skladovy kus Fractal Define S. Tu umim nabidnout za cenu 3.500,- Kc. Lze samozrejme vybrat i jinou alternativu, ty nicmene maji budto spatnou dostupnost, nebo vyrazne vyssi cenu. Moznost nizsi kvality pak mezi realne moznosti vubec nepocitam.

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.


R9 7900
64/5600
1+2TB NVME
RTX3070
... po odladeni kompletne LowNoise


Ano, jde o sestavu na Ryzenu. Na prvni pohled se muze zdat, ze intel nabidne "vic" jader, dokonce klidne i 24. Ale deleni na vykonna a pomala jadra ve finale spouste aplikaci uskodi. Prioritizace totiz funguje pouze ve Win11. AMD ma vsechna jadra stejna a navic je nasobne energeticky efektivnejsi. Sam jsem mel spoustu procesoru od intelu, at uz i9, nebo kdysi 80486DX ... i od AMD. Stejne jako jsem mel a doporucoval Radeony v dobach, kdy byly lepsi. Ted je lepsi \geforce a na Tebou uvedene pozadavky je lepsi Ryzen 7000 serie.

Osobne bych zapremyslel nad navysenim budgetu (obetovat graficky vykon mi neprijde byt ta spravna cesta) a koupit Ryzen 7950X.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2023 17:44

7950X3D :P

A k tomu klidně 3060 na občasný gaming to stačit bude a CPU výkonu bude na rozdávání.

Pokud tam bude 3060(ti) tak se to dá poladit i v BIOSu na dobré desce.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 31. 3. 2023 17:50

Vzhledem k cenám je RTX 3060 (Ti) nesmysl; RX 6750 XT je imo lepší volba. Výkon +/- stejnej, ale cenově lepší (aspoň při rychlém srovnání na CZC.cz, kde NITRO+ RX 6750 vychází na 12k, kdežto RTX 3060 Ti - MSI Gaming X - vychází přes 13k).

Poznamenávám, že neberu v potaz (U)LN, ale nevím v tom moc problém.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2023 17:54

Já jsem v tomhle za nVidii. Prostě lepší zkušenost + ty úpravy.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 3. 2023 18:05

Her je v zadani 20% a ve zbytku nasazeni se obavam, ze bude 7950X3D pomalejsi (ve srovnani se 7950X).

U grafiky bych take zustal u nVidie. Ovsem pomer ceny a vykonu je u 3060 i 3060Ti velmi nevyhodny, za mne tedy doporucim na pripadenou 7950X radeji (nevelky) priplatek.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jen1k 31. 3. 2023 18:08

KineCZek píše:Umis s LM Sensors? Neni problem vybrat HW pokud ne (ani pokud ano), ale chce to dopredu vedet, at vybereme spravne. // Praha neni problem. // GTA5 je sice starsi, ale pokud ve 4k, nejaky graficky vykon si vyzada. // 32RAM? Opravdu takhle malo?
.


Ahoj LM Sensors nemam zkusenosti, ohledne her, chtel jsem mit moznost hrat i nejnovejsi hry (jako Diablo4), ale zas na druhou stranu nejsem super paran pozadujici nejvice snimku za sekundu s nejvice detailu.
u ramky melo byt samo 32+ GB RAM. 64 je optimalni.


pockam si jeste na navrh Pythona


diky

Jen1k
Jen1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 3. 2023 18:19

Pokud je Ti LM Sensors zcela cizi ... jak rikam ... nevadi to. Ovsem ke spravnemu fungovani regulace pak musime zmenit zakladni desku.

3070 bude pro 4k uz tak dost "sotva ze". GTA5 i D4 pojedou nejspis na max, ale treba takovy CP2077, nebo RDR2, uz bys na nejvyssi detaily nerozjel.

-

Upraveny navrh:

52.496,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jen1k 31. 3. 2023 18:36

KineCZek píše:Osobne bych zapremyslel nad navysenim budgetu (obetovat graficky vykon mi neprijde byt ta spravna cesta) a koupit Ryzen 7950X.


Ahoj,

muzu te pozadat o upresneni? v pomeru vykon/cena aby byli vsechny komponenty vyvazene o jakem financnim navyseni se bavime a o jakych pak novych komponentech?

diky za info

jen1k
Jen1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 3. 2023 19:54

Staci u posledniho navrhu vymenit pouze CPU za 7950X, vse ostatni muze zustat. Tzn. dojde k navyseni ceny o necelych 5k:


57.126,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 4. 2023 14:27

Pokud to hraní není středobodem a cílíte primárně na starší tituly, pak bych navrhl dočasně dedikovanou grafiku neřešit a použít iGPU v 7950X. Při běžném nastavení grafiky to docela zvládá a Diablo 4 (dle bety) dá v průměru na 40 FPS.
Tedy buď se sníží cena, nebo to nalijte do 128 GB RAM

OT: nepřijde Vám u AM5 limit 128 GB RAM podivně málo?
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jen1k 1. 4. 2023 15:08

Ahoj,

ted jsi nejsem jisty, tusim ze jsem to psal, ze bych chtel 2 monitory v budoucnu, nebude to problem?
Jen1k
Jen1k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 4. 2023 17:18

Dva monitory jak ktera zakladni deska. GTA V si ale na igp nezahrajes. A ve 4k ani to Diablo.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků