ULN do 30.000Kč pro mamku na web a hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ruhencio 27. 4. 2023 11:01

Zdravím a prosím o návrh sestavy.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
ULN

UCEL PORIZENI SESTAVY
Pro mamku do ložnice na web a hry.

FINANCNI LIMIT
Do 30.000 Kč.

OPERACNI SYSTEM
Mám vlastní, Windows 11.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Ne, rád bych opět využil služeb KineCZeka. ;)

BUDETE TAKTOVAT?
Ne.

MONITOR
Mám vlastní, 1920x1080.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Bez periferií.

Rád bych měl v sestavě 16 GB RAM, SSD + tichý 2 TB disk.

Děkuji.
Ruhencio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 4. 2023 12:12

Co na tom bude mamka hrat? Chapu, ze Valorant to asi nebude, ale i tak se zeptam. At vime, jak koncipovat graficky vykon. Po doplneni pridam navrh a samozrejme Ti to rad sestavim, odladim a dovezu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruhencio 27. 4. 2023 12:29

Díky.
Máš pravdu, akční pecky hrát nebude. :) Hraje spíše adventury a puzzloidy, ale i ty bývají čím dál tím víc 3D a čím dál tím víc náročné a chci, aby ten komp vydržel. Napadá mě třeba Syberia: The World Before nebo Viewfinder.

Jinak uvažuju i o 32GB paměti a 4 TB disku. Je to sice overkill, ale chci, aby se pak nemuselo do kompu dlouho vrtat a má zkušenost je, že paměti a disku není nikdy dost. :)
Ruhencio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 4. 2023 12:34

To ale ani penez v rozpoctu...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruhencio 27. 4. 2023 15:17

Myslíš na podporu takových her, nebo na ten disk a paměť? ;)

Zatím to můžeš nastřelit na těch 16 GB a 2 TB a pak to případně poladíme.
Ruhencio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 4. 2023 17:20

Navrh az ted, protoze drive jsem se k tomu nedostal. Dnesnich 30k uz neni hodnotovym ekvivalentem ani 20k z doby, kdy se kupoval Tvuj predesly stroj. Inflace bohuzel z hodnoty penez ukrajuje a ukrajuje. Rozhodne tudiz nejde o budget "na vyskakovani". Na druhou stranu chapu, ze maminka nebude chtit davat za pocitac zadne astronomicke castky.

Zpatky k tomu navrhu:


30.960,- Kc

POZNAMKA: Vzhledem k chybe ve funkci kosiku na eshopu TSB doporucuji odkaz otevrit v anonymnim okne prohlizece a toto okno pred otevrenim pripadneho dalsiho odkazu zavrit, aby nedoslo k pomichani komponent z vicero odkazu do jednoho kosiku. Eshop uz o teto chybe vi a na oprave se pry jiz pracuje. Diky za pochopeni.


Vzal jsem rovnou 32GB RAM, protoze jednak "pameti neni nikdy prebytek" a jednak ne kazde moduly se "snesou" s ledasjakymi jinymi, z cehoz by mohla vzniknout zbytecna komplikace pri pripadnem budoucim upgradu.

U procesoru zustavam na sesti jadrech a pocitam s pretaktovanim na(d) uroven drazsiho 5600X. Vybrany chladic to zvladne s prehledem a tise. Take skrin je dobre chlazena, zdroj je dostatecne dimenzovany a hlavne velice kvalitni. Krom vysoke ucinnosti potesi i desetiletou zarukou.

Uloziste beru z duvodu rychlosti, spolehlivosti a v neposledni rade i hlucnosti kompletne SSD. Pro system, programy a hry beru hned 1TB model - mensi jsou vyrazne pomalejsi a maji i kratsi zivotnost. Datovy disk je take NVME, tentokrate o kapacite dostacujicich 2TB.

Do role graficke karty jsem vybral 12GB verzi RTX3060. Pro fullHD pohodlne postaci a po uprave chlazeni, na niz mimochodem je vse potrebne uz v kosiku, bude i prijemne ticha. Jde o revizi 2022, tzn. tu s mensim chladicem - zmenila (smerem dolu) se "jen" tloustka chladice, coz je kompenzovano vyssimi otackami stock chladice. (Revizi 2022 poznate uz pri nakupu podle vyrazne mensi velikosti krabice.) Bohuzel starsi, puvodni revize, ktera byla ticha i bez upravy chlazeni, je jiz delsi dobu nesehnatelna.


Jako celek jsem se trefil jeste tak, aby slo o 30.xxx,- Kc ... za ty penize si troufnu rict, ze lepe to poskladat smysluplne nepujde. Ne pokud ma jit o stroj s velkym durazem na |ULN|.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruhencio 28. 4. 2023 08:38

Díky za návrh. Pošleš mi prosím do SZ info o dalším postupu?
Ruhencio
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 4. 2023 09:40

Posláno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruhencio 29. 5. 2023 18:55

Děkuji KineCZekovi za doladění výsledné sestavy, její složení, otestování a dovoz, jakož i za osobní přístup.
Ruhencio
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků