Odhlučnění pc skříně z venku

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Neznalecz 19. 11. 2022 14:06

Dobrý den,
řešil někdo odhlučnění skříně, třeba vytvořením "zvukotěsného boxu" ? Potřebuji nahrávat zvuk na mikrofon, ale audio mi kazí ventilátory vodního chlazení (celkem 4) a podmínky doma mi neumožují dát skříň jinam než je mezi stolem a zdí. Mohl bych ho "uzavřít" třeba zvutěsnýma deskama, ale nevím jestli nevymýšlím úplnou blbost i kvůli tomu, že by to nepomohlo. Musím počítat i s tím, že musí ke pc proudivzduch, ať se chladí atd..
Ani moc nezáleží na estetice, ale hlavně na funkčnosti.

Otázka je, jestli je možné takhle pc skříň "uzavřít" a popřípadě jak. Prosím vím, že dojde k nepochopení a bude mi vysvětlováno, že potřebuji tižší ventilátory, ale já potřebuji čisté audio bez hluku z počítače. Pokud jsem zapomněl napsat, nějaké důležité informace, tak vám je zopovím, děkuji předem za odpovědi.
Neznalecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 11. 2022 15:12

Lepší (a levnější) cestou by dle mého názoru bylo odhlučnit stávající sestavu. Vyhodit vodníka, překopat to na ULN (na vzduchu), teoreticky vyměnit skříň za lepší - odhlučněnou.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2022 15:25

Vymyslel jsi uplnou hloupost, protoze v uzavrenem prostoru nefunguje vymena vzduchu. A ... jaky ze je princip chlazeni? ;)

Delal jsem studiove pocitace pro Cesky Rozhlas a digitalizacni stanice pro Narodni muzeum, resp. jejich "dcerinne" Ceske muzeum hudby. Tzn. o te problematice dost mozna neco aspon tusim.

Moudremu rad napovim ... ale dle stylu otazky to zatim vidim spise na onen povestny kopanec.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neznalecz 19. 11. 2022 18:06

mám tam tohle levné vodní chlazení 2x (jestli tomu, tak můžu říkat) NZXT Kraken X63, na grafice a na procesoru. Snížilo mi to teplotu při zatížení o 30-40°C, ale je to dost hlučné.
Omlouvám se, nemám skoro žádné vědomosti, tak nevím, jak se zeptat.
Jak by jste řešil situaci vy jako odborník ?
Neznalecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2022 18:23

Na tom vodním chlazení lze jednoduše vyměnit ventilátory za A14 PWM. I čerpadla lze regulovat, sice hlučnější Asetek, ale lze.

Jaká je skříň?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neznalecz 19. 11. 2022 18:25

fractal Design Define XL R2 Titanium Grey
Neznalecz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 11. 2022 20:40

Tam můžeš s klidem dát 2ks push na radiátor dopředu a 1 dolů sání, plus 2 push přes radiátor strop a 1 dodací výfuk.6ks to musí zvládat chladit tiše, podmínkou je ovšem správné zapojení a regulace.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 11. 2022 10:49

Není lepší se ptát a pak dělat, než naopak?

Tady to řešení je a v té skříní by to neměl být problém, ale chce to trošku snahy...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gint 20. 1. 2023 22:51

Zdravím, můj dotaz by spíš patřil do fora o bydlení, ale tady mám větší šanci na úspěch.

Pokoušeli jste se někdy odhlučnit vestavěnou lednici? Je to trochu paralela s PC, vzduch musí také spodem dovnitř a vrchem ven.
Napadají mě 2 možnosti.
- Stišit komresor - to nevim jak.
- Obložit lednici po obvodu tlumicím materiálem, kde je jen cca 5mm místa mezi plechem a korpusem. Co jsem koukal, tak na tyhle nízné frekvence se doporučuje MLV (mass loaded vinyl), ale pod tím názvem jsem tedy v Česku nic nenašel. Nejblíže tomu co jsem viděl jsou asi desky soni Heavy od německý firmy, což by vyšlo na zhruba 3000.
https://www.soniflex.cz/cz/bitumenova-t ... /H80400009

Co si o tom myslíte? Je mi jasný, že to nebude 100%, už kvůli airflow. Ale třeba i 30% hluku dolu by bylo fajn.
Gint
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 1. 2023 16:30

Ne, koupil jsem pořádnou lednici a nevím o ní...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků