Výběr potřebného zdroje řešte POUZE zde!

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 3. 2023 11:14

Ta sestava pri bezne zatezi neuvidi spotrebove trojku na zacatku jak bude rok dlouhy. Sice 12II nejsou zadna spicka, ale 3ooW to dat musi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sandick 6. 5. 2023 18:24

Zdravím, prosím o radu, jaký zdroj pořídit k této sestavě:

B450M Pro4,
Ryzen 3400G
16GB KIT DDR4 3200MHz CL16
2 x SSD a 2 x HDD

Bude stačit BQ 11 300W nebo raději 400W.
Grafiku používám pouze integrovanou.
Sandick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2023 21:14

Bude 300.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 10. 9. 2023 15:25

Ahoj, můžete mi prosím doporučit zdroj pro 7950X3D + 4090?

  • semi-pasiv, stačí aby byl tichý v idle
  • ATX 3.0, 12VHPWR kabel pro GPU
  • cca 1000W
  • cena kolem 5-6k

Co třeba tento?

Corsair HX1000i (2023?)
https://www.alza.cz/corsair-hx1000i-d7802413.htm

Nebo se mi docela líbí ten novej Shift, ale nejsem si jistej jestli to do R6 nacpu skrz kabely z boku.

Díky.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 9. 2023 15:38

HXi jsou celkem fajn, za mne no problem.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2023 16:19

HX 2023 hvizdaji. Mel jsem jich 10ks do jedne zakazky a hvizdaly vsechny. Zbytecne starosti s vracenim / vymenou, nakup byl na ICO a resume ... HX teto revize never ever. Shi(f)t ma mimochodem hodne forove kabely, 12VHPWR je vylozene forovy, jak od tamana. Cokoliv nad 4070 bych tomu radeji nesveril.

=> Vertex.
Kabely ma ok, absolutne vubec nepiska ... a ma o dva roky delsi zaruku. Ano, bude mirne drazsi a ano, ma "pouze" gold certifikaci. Ale gold/platinum je max o 2% ... a u tech vyssich Seasonicu aspon vim, ze platim za kvalitu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vuLva 10. 9. 2023 16:54

Díky za cenné info! :-) Pískání čehokoliv přímo nesnáším, tak si mi ušetřil práci navíc.

Dobrá tedy, vezmu Vertex.
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod ja-cz 12. 9. 2023 12:27

Hmmm, po HXi a Shiftu jsem taky pokukoval. Jak jsou dneska na tom RMe nebo Fortron G Pro?
ja-cz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2023 12:43

Ja to mam jednoduche. Low budget sestavy osazuji BQ, vetsinou tu gold PP11 400W a vyssi. Mid budget sestavy, dame tomu po nejakou 4070Ti osazuji zdroji Seasonic z rady Focus, ktera je az do 1000W. S tim uz se realne da nakrmit uz ledasco, nouzove i 4090 (850W Focus Platinum se ale vypina na overload protection). Realne 4080 uz Vertex 1200 a 4090 Prime 1600. Honorable mention si pak zaslouzi Titanium Fanless 750 Prime. (Cela fanless rada je u Seasonicu vyborna.)

S timto vyberem si aktualne vystacim. Nerikam tim, ze cas od casu na vyslovnou poptavku nevezmu neco jineho, ale drtiva vetsina sestav je u mne takhle. Osobne ty sestavy delam spise s durazem na kvalitu, ktera prinasi potencial dlouhodobe spolehlivosti (a casto i na tichost), nez na cenu. Ten pristup se mi mnohonasobne vyplatil a nehodlam na nem nic menit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja-cz 12. 9. 2023 16:17

Tomu rozumim, obzvlaste u zdroju, ktere muzou s sebou vzit vse... Dlouhou dobu tady byl doporucovan RMx, ktery je do 50% zatizeni v podstate neslysny a pak az se trosku rozjizdi. Tak me zajimalo jestli ses dival na ty nastupce - na Shift viditelne ano, a RMe?.

U toho Vertexu (alespon dle recenzi, ktere jsem nasel) to vypada ze se vetrak zapina hodne brzo, coz trochu zamrzi.
ja-cz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 9. 2023 16:22

Po zkusenostech se Shiftem jsem presel komplet k Seasonicu.

Vertex ...? Hmmm. Protoze takovy Prime 1300 Platinum byl schopny zapnout si fan i v idle ve Wordu, troufnu si tvrdit, ze Vertex, ktery aspon v idle da pokoj, je v tomto porad docela ok.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 15. 11. 2023 21:02

Ahojte,
ktory z tychto zdrojov bude lepsi k i5-4570+RX6700XT?

https://www.alza.sk/seasonic-focus-gx-6 ... 677281.htm
https://www.alza.sk/seasonic-focus-750- ... 639416.htm

Je GX v niecom lepsia alebo ide len o to, ze je full modular?

Alebo staci Corsair CS450M, ktory mam teraz?
Tu RX6700 som doplnil len teraz, tak aby mi to hned nevyhorelo.

Planujem coskoro vymenu za Ryzen 5700x, len tieto zdroje ma zaujali cez black friday.

Dakujem za radu.
Naposledy upravil messy dne 15. 11. 2023 21:24, celkově upraveno 1
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 11. 2023 21:05

Je v něčem lepší.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W4R4N 1. 2. 2024 11:32

Ahoj, chtěl bych se zeptat, upgraduji svoji sestavu novou grafickou kartou a řeším, jestli nemám vyměnit i zdroj.

Sestava:

Zdroj Be quiet! Pure Power 11 active PFC, 80PLUS Gold - 600W

CPU Intel Core i5-8600K
MB ASUS PRIME Z370-A II, Z370
Kingston Fury Beast Black 32GB (2x16GB) DDR4 3200 CL16
Jeden M.2 disk a jeden SSD disk
Ventilátorů 5 + jeden na procesoru
Nic není a nebude přetaktované

Nová karta: ASUS DUAL GeForce RTX 4070 SUPER 12G

Utáhne to zdroj nebo už mi budou hrozit problémy? U karty je uveden doporučený výkon zdroje 750W. Když jsem si sestavu naházel do online kalkulátoru tak mi to ukazovalo spotřebu kolem 480-500W, pokud jsem to udělal správně. To je méně než 600W současného zdroje, ale rozumím, že je nezbytné mít tam nějakou rezervu, s ohledem na případné výkyvy a efektivitu zdroje.

Bude starý zdroj stále ok nebo už radši koupit nový? Samozřejmě se mi nechce dávat peníze navíc za nový zdroj, pokud to nebude nutné.

Děkuji předem za rady.
W4R4N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 2. 2024 11:36

Zcela bez problemu - jen budes muset pouzit redukci na ten 12V nesmyslpin.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků