Výběr vhodné skříně

Skříně a zdroje, úpravy počítačových skříní, chlazení, odhlučnění

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 10. 2022 11:14

Nano v pohode i NH-P1 / D15. Ovsem pravda je, ze ne s kazdou deskou ... je to jak jsem rikal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kar666 23. 12. 2022 21:05

Ahoj,
mám aktuálně problém. V case se mi nestíhá měnit vzduch (či špatná cirkulace atd.). Po upgradu GPU na 3080Ti se to uvnitř při zátěži tak hřeje, že R7 5800x dosáhne 90°C a začne omezovat svůj výkon. A asi to vidím na výměnu skříně, nebo na optimalizaci chlazení nebo to předělat na nějaké AIO vodníka?

aktuálně mám:
case: Regnum RG4
CPU chladič: Scythe Ninja 5 (stock ventilátory)
GPU chladič: stock
ve skříni: 3x inlet F12 ze předu, 2x F12 outlet z vrchu, zezadu není žádný, protože díky rozměrům ninji jsem tam žádný nenapasoval.
PSU: RM750X (má oddělený inlet i outlet od zbytku skříně)
MB: Aorus B550 pro V2
HDD: 1x 3,5" SATA v nejnižší šachtě, jinak M2 na desce

co jsem už udělal: vyměnil a doplnil staré ventilátory za F12, přepastoval CPU, nastavil v UEFI na normal křivku rychlosti otáček.

Edit: Asi to z mého popisu není úplně jasné. Tedy pokud výměna skříně jakou? Tak aby se tam vešly 3x120 ze předu a 3x120 z vrchu. Mechaniku nemám. Pokud AIO jaké? Bude stačit 240 nebo 360
Naposledy upravil kar666 dne 24. 12. 2022 02:09, celkově upraveno 1
kar666
Junior

Odeslat příspěvekod polda 23. 12. 2022 22:03

Tak pokud se tam jakžtakž vejde chladič CPU,tak to chce jinou skříň.
Větrák OUT můžeš dát vzadu i zvenku ale evidentně je tam plno.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 12. 2022 07:09

Evidentně 3080Ti pěkně ohřívá vnitřek. Co udělat dočasně pokus - nastavit přední intake ventilátory na vyšší křivku (nebo max) a kolem GK také dočasně odebrat dvě zadní záslepky. Je to pokus, co se stane s teplotou.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 12. 2022 07:49

Netřeba z toho dělat tryskáč, to stejně není řešení. U procesoru shoď v PBO ku*vu cca -7 allcore, to trochu pomůže. A pokud i potom špatný ... tak pak to je na jinou skříň. Ono nějak ani moc nemůžeme čekat, že 350W+ karta půjde dobře chladit v malé skříňce, navíc s plechovým tunelem kousek pod kartou ... a navíc téměř bez airflow.

Osobně bych vzal skříň velikosti Fractal S, Fractal R5. 6x P14 PST a teplota půjde dolů. 8c Vermeer úplně nepotřebuje AiO. Ale kdyby přeci jen, tak ALF280.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 12. 2022 09:24

Ano, skříň je těsná a proto mu horní ventilátory sají ohřátý vzduch GK přes chladič procesoru. Při paměti na FD Torrent je potřeba nechat jej odejít zadem.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 12. 2022 10:51

Ne az uplne spravna uvaha. Platila by, kdyby skrin mela dole ventilatory a nikoliv plechovou prekazku (tunel na zdroj). Skrin je spatne resena a chladic Ninja do ni spatne vybrany - prilis velky, cimz eliminuje i ty zbytky uz tak nedostacujiciho airflow.


Do plechovky v cene <1000Korun zkratka nepatri grafika s cenou >1000Euro. Je to totozny nesmysl, jako pokus o instalaci biturbo V8 do kastle z Trabanta. Ani jedno nemuze vustit v dobre pouzitelny stroj. Problem je, ze vetsina lidi (vcetne spousty tech, kteri si rikaji "aj tak" sotva chape to druhe.

//EDIT 10:51: PROBOHA NIC OSOBNIHO ... pro jistotu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 24. 12. 2022 13:17

...//Jsem v pohodě. Dobrá skříň je vždy lepší cesta.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod kar666 24. 12. 2022 13:47

Pánové díky.
Vyřeším to novou skříní po Novém roce. Zatím mám sundanou bočnici, což prozatím bude muset stačit.
FD torrent má umístění zdroje nahoře, což se mi úplně nelíbí. Asi bych to viděl na FD S a pokud dobře vidím z fotek, tak zepředu je prostor 3x140, z vrchu 3x140 a spodek 1x140 a zadek 1x140.
Tak a teď jak poskládat ventilátory?
3x předek a do vláčku?
3x vrch a do vláčku?
spodní 140 má smysl?
Ty P14 mají všechny verze v sobě splitter?
Jak na regulaci? je BIOS/UEFI dostačující nástroj, nebo to řešit aplikací?
Ještě k tomu vodníkovi je nějaký podstatný rozdíl mezi I. a II. generací? (spíš jen taková úvaha)
kar666
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 24. 12. 2022 16:05

P14 PST pouze. 3x předek, 1x zadek a 2x strop.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 1. 2023 08:07

Jakože Torrent je nejlíp větraná skříň, má své mouchy, je dražší, ale 100% funkční.

Regulace podle každého, máš na výběr placený i free variatny, každému sedí něco jiného.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josa 25. 1. 2023 07:37

Ahojte, chcel by som si kúpiť novú PC skrinku. Do finále sa mi dostali Lian Li LANCOOL II Mesh a Lian Li LANCOOL 216 RGB.
LANCOOL III mi príde už dosť veľká a aj cenovo dosť vysoko. :)
Ktorú z nich by ste odporúčili? 216tka všade aktuálne nedostupná, ale páči sa mi najviac :D
CPU: Intel Core i5 9600k
GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0
RAM: 16GB
Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W
josa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eici 25. 1. 2023 09:24

Som vlastníkom LANCOOL II (bez Mesh) a maximálna spokojnosť, dizajn, funkčnosť, priestor, kryt na kabeláž vošla sa mi tam NH-D15 takže spokojnosť.
eici
Junior

Odeslat příspěvekod gman 12. 2. 2023 08:13

Lze připojit přední USB 3.0 u skříně Fractal define R4 pokud nová deska má USB 3.2?
gman
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 2. 2023 08:29

ano
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků