Zachytávání videa z webových stránek

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Alesheck 19. 10. 2022 11:34

Ahoj, potřebuji poradit, jak uložit videa ze stránek. Jedná se o stránky vyžadující přihlášení, konkrétní adresu uvádět nemohu. Nevím, jak je to řešené, ale zkoušel jsem různé pluginy do Chrome a trochu to fungovalo a to tak, že když jsem některé z videí v rámci stránky spustil, tak ten plugin postupně zachytávat cca 0,5 MB soubory, které pak umožňoval uložit v nějakém pro mě neznámém formátu něco jako "*.webp" nebo "*.weba" (přesně nepamatuju). Dál jsem se zatím nedostal, zatím mi to přijde už natolik složité (a to ještě nevím, jak to převést na klasický video soubor), že vytahání všech těch videí by zabralo touto cestou spoustu času. Proto hledám nějakou jinou možnost, jak to udělat. Zkrátka ideálně SW, kterému zadám adresu, dám mu přihlašovací údaje a on mi jednotlivá videa z dané stránky vytahá a uloží ve formě video souboru přehratelného na PC ve standardních přehrávačích. Je to možné takto řešit? Děkuji.
Alesheck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 19. 10. 2022 12:15

A autori a majitele tech stranek zajiste souhlasi s tim, abys ta videa stahoval, ze?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod georg68 2. 5. 2023 09:01

Zdravím, mám podobný problém, ale nejdřív k tom tvému. To, co popisuješ jsou segmentovaná videa a stáhnout přes PC se mi je taky nikdy nepodařilo. Ale na mobilu jsem našel aplikaci Lj Video Downloader, která tato videa občas dokázala detekovat a stáhnout. Zkus.
Můj problém je teď aktuálně seriál na iVysilani pod názvem Bagdád Střed. Na českou televizi vždy fungovalo stahování přes program FreeRapid Dowloader, ale u tohoto seriálu ne. Něco se změnilo. Jiná videa stáhnout lze, ale tento seriál ne. Poradí někdo?
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod georg68 2. 5. 2023 11:31

... no a pokud nic nezabere, tak už nezbývá než použít nějaký rekordér, buď SW nebo HW, což ale znamená celé video přehrát. A taky pozor na DRM, jinak se bude nahrávat černá obrazovka.
georg68
Junior

Odeslat příspěvekod Da Gony 17. 1. 2024 22:05

Pokud autor nestahuje doteď nebo není zaměstnán sledování stažených videí, tak odpověď je, že blbě se radí, pokud neznáme konkrétní web, každý to má řešení po svém a jakym protokolem to je dělané

Pokud bys tomu rozuměl, tak na to chytneš čuch a víš kam zaměřit pozornost, jakým směrem odkud jít - od <video> elementu až k linku k m3u8 souboru

Dá se dokázat skoro cokoli i když je pár problematických věcí, třeba DRM chce znalosti který už jdou nad moje síly

Kdysi existoval doplněk (xpi) pro firefox, který detekoval videa na stránace a umožňoval je stáhnout, právě i když šlo i složitější případy než linka na mp4 video, ale nutné je to brát optikou před 15 lety, kdy se videa třeba embedovala přes flash

Třetí věc je ,jestli ti jde o pár videí , nebo jde o něco automatizovaného a nebo po delší dobu. Ale to stejně vyžaduje to nejdřív umět ručně a u jednoho

Ale univerzálně youtubedl- >ytdlp program - stačí mu předhodit URL a buď má parser na danou službu nebo bude fallbackne na nějaký generický parser.

A nebo se stane, že narazíš stránku která to má po svym a budeš to nějak nutně preprocesovat (vidíš link na m3u8 ale ten sám o sobě má pár kb textu tak musíš to stáhnout přes ffmpeg, který zajistí pospojování a výsledkem jedno video) nebo postprocesingu (nedá se nic dělat a musíš stáhnout segment jeden po druhym a [b] po stažení spojit)
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jamaca 18. 1. 2024 15:03

Je to rada jen pro jednotlivá manuelní stažení, ale fungují všude. Jedná se osejmutí videa, podobně jako obrázek.
Free program je PicPick - https://picpick.app/en/
umí to také některé video editory, perfektní je https://www.movavi.com/screen-recorder/ ... _menu#main
Obojí používám delší dobu, tak nevím jak pracují nyní.
jamaca
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků