USB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Divočich 28. 3. 2023 13:10

Zdravím,
potřebuji poradit s připojením USB.
Mám NB Lenovo+W10 se dvěma USB zdířkama. K jedné je připojena myš. Když k druhé připojím klíčenku 64GB, tak se z Win ozve zvuk, jakože je připojen HW. Ale tak po 3 vteřinách se ozve zvuk, jakože jsem zařízení odpojil. Někdy to hodí hlášku, že je zařízení nerozpoznáno.

Vytáhnu klíčenku, vytáhnu myš, klíčenku dám místo myši a ejhle, v průzkumníku se objeví, že je klíčenka připojena a mohu s ní pracovat. Myš připojím do druhé zdířky. Vše je ok. Někdy se stane, že musím takto prohodit tato dvě zařízení vícekrát, než se mi klíčenka v průzkumníku zjeví.

Když restartuji, klíčenka zůstane viditelná, pokud jsem ji předtím nevytáhl.

Když klíčenku odpojím a restartuji, klíčenku dám do zdířky(je jedno do které zdířky), musím opakovat výše popsaný postup na zviditelnění klíčenky.

Jinou USB klíčenku nemám, pouze čtečku mikroSD s 32GB kartou. A s kartami mi to nedělá. uSD karty připojím(přes čtečku) a vždy mi hned naskočí v průzkumníku složka.

máte někdo tucha, jak to opravit?

Opravil jsem MBR, formátoval do NTFS i FAT32/16. Zkusil jsem ext4(v linuxu). Přeměnil jsem písmeno disku(ne jen název disku)

děkuji
Divočich
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 28. 3. 2023 13:41

Málo informací. Opiš sem ze štítku na spodní straně notebooku jeho model a MTM kód. Pak si stáhni USB Device Tree Viewer, rozbal ho, spusť, připoj problémovou flešku a pomocí File > Save XML report vyexportuj data. Soubor pak někam uploaduj (např. uloz.to) a dej na něj odkaz.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 28. 3. 2023 14:12

Pokud je ta 64GB flash už staršího data, může takto vykazovat mechanické opotřebení konektoru nebo studený spoj. Kupte/půjčte si jinou flash na test. Předpokládám že to Váš problém vyřeší.
Ještě mne napadá - dělá to i při provozu ze sítě, nebo jen na baterii?
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků