Degradace SSD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 3. 2023 15:30

Ty disky co jsem posílal, jsou zaplněné jen tam kde jsou pomalé...

Zkus ještě benchmark pls. ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 3. 2023 15:47

Bench
Přílohy
b2T.png
b2T.png (35.78 ) Zobrazeno 4971 krát
b1T.png
b1T.png (33.09 ) Zobrazeno 4977 krát
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 3. 2023 11:00

https://www.guru3d.com/news-story/fake- ... rives.html

Zajímavé, snad by se to u nás nemělo stát, ale ...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 3. 2023 16:31

KineCZek píše:Bench


Ten druhý obrázek s 970 Evo Plus je jak já po ránu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 3. 2023 17:11

:D
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 28. 3. 2023 10:19

Jirko dost si mě vyděsil :D oba disky nijak nešetřím.. EVO je teď systémové + pár kravin na něm je.. Transcend zažil vše možné.. byl dřív systémový, teď je na hry a kraviny.. pořád stačí.. už nějakou chvíli se k tomu chystám ale skoro se mi do těch testů nechtělo.. naštěstí to dopadlo líp, než sem čekal.

970EVO 500GB (koupě 2018)
Obrázek
Obrázek

Transcend 256GB (koupě 2015)
Obrázek
Obrázek
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 3. 2023 10:25

370S bývaly skvělé disky za super peníze. A Samsung kdysi taky, než začali katovat kosty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 3. 2023 10:56

To je pohoda.

Ale jestli chceš vyděsit, tak si vem, že mi někdo ukradl FB účet, i přes to, že tam mám 2FA. Na WiFi mimo domov používám VPN, všechny NTB šifruju přes VeraCrypt, doma na PC mám SED disk a Bitlocker. Když zkouším něco co se neznám, jedu přes virtuál a nebo na offline test PC. Všude mám jiný hesla. Nechápu jak a proč, ale prostě se to stalo.

FB měl chybu v 2FA kdy jsi mohl ten 6 místný kód pomocí bruteforce prolomit a prej je to opravený, prej...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 28. 3. 2023 11:00

sorry ale for me.. FB je to poslední co by mě štvalo :D
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 3. 2023 11:14

Ve finále jediný co je problém pro mě, je to že nemám aktuálně přístup na svůj FB, kde mam necelých 700 likes, takže co moji fanoušci?! :D

Jinak mě ve finále víc sere to, že nevím jak, než to že se to stalo...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 4. 2023 21:43

Původní stav:
Obrázek
Obrázek

První průchod "badblocks -sn /dev/sdx"
Obrázek
Obrázek
Na první dobrou dobrý. Lepší jak formátovat a řešit kokotiny.

Druhý průchod, jen tak ze zajímavosti. Tam se rozstřelila přístupová doba jako prase...
Obrázek

manuálně TRIM:
Obrázek
Obrázek

Speedmapa je od prvního průchodu stejná, takže jen na konec jedna. Mezi každým krokem jsem disk nechal odpočinout cca hodinu. Stejné chování jsem replikoval na dalšich kusech v +- stejném stavu. Takže díky nou za nasměrování a není nutné to hned formátovat. ;)

Windows Subsystem for Linux - WSL2 (od verze 21H2)
nebo
Git For Windows

Já si najel Gparted co mám na UBCD, a je to otázka minuty z live media.

Badblocks ve woknech:
Nebo teda WSL2:
1. nainstaluješ WSL2
2. CMD: wmic diskdrive list brief
3. najít Device ID a zkopírovat: například "\\.\PHYSICALDRIVE1 "
4. mountnout disk aby byl vidět ve WSL2: "wsl --mount \\.\PHYSICALDRIVE1 --bare"
5. ve WSL najít cestu pomocí lsblk: nějakou "sdx"
6. spustit badblocks /dev/sdx
7. odmountount z WSL aby to frčelo dál.

PS: vycucal jsem to z dokumentace, nemám to odzkoušené, jestli to někdo zkusí nechť je ctěná libost, pro mě je to moc práce a radši si bootnu nějaký distro z USB /neběží mě z toho SSD systém/
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 4. 2023 00:21

Hmm... mám tu jednu celkem K.O. M550tku - vyzkouším na ní. Díky za tip.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rmann 14. 5. 2023 11:12

Ahoj, chtěl bych poradit s pochopením jedné věci u těch SSD. Když se na něj cokoliv zapíše, tak v tu chvíli nějak víc degraduje?

Nedávno jsem tady dával screenshot, jak mi Viper VPN100 1TB v HD Tune ukazuje úplně směšné nízko MB/s výsledky (PC byl značně pomalý, začal se zasekávat...). Koupil jsem konečně KC3000, naformátoval Vipera a ten okamžitě vypadá jako nový. V HD Tune je u rychlosti čtení skoro rovná čára u 1500MB. Error scan je najednou úplně čistý, zelený taky.

Na druhou stranu pár hodin běžící KC3000 ukazuje výkyvy v částech, kde už jsou zapsané data (OS, pár programů a souborů). Já jsem do teď žil tak nějak v představě, že SSD čte stabilně rychle. Ne že zápisem degraduje dost výrazně.
Obrázek

KC3000 mi přijde brutálně rychlý, ten PC se chová úplně jinak než se starým VIperem. Rychlost zapínání čehokoliv je citelně rychlejší. S KC se mi to najednou zapíná tak o polovinu určitě rychleji.
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod cube8979 9. 3. 2024 21:58

No mne umiera moj 870 EVO a Samsung.sk mi odpisal, ze 5 rocna zaruka je len AK nakupim SSD priamo u nich, napr od ineho predajcu (velky predajca na Slovensku, nie china) je zaruka len 2 roky, co popiera saumsung zaruku ktoru pisu tu
https://download.semiconductor.samsung. ... Slovak.pdf
5r alebo 600TWB
Moj je K.O. (poskodene subory/bloky) po 15TBW a 2.5 roka, skor som si to nevsimol, veril som silnej znacke Samsung, ktoru si ale uz nikdy nekupim ani LCD..
Neviem ci si Samsung SLovakia robi zo mna *****, alebo co, ale nemienim sa vzdat tejto 5 rocnej zaruky...

Nevie niekto, ako urobit RMA u nas na SLovensku, prosim ?
cube8979
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 3. 2024 18:27

870 EVO měly problémy s firmwarem, v ČR ani slovo, na Techpowerupu celý vlákno (poslední stránka):

https://www.techpowerup.com/forums/thre ... 04/page-43
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků