PROBLÉM - připojení NB k monitoru při 120+ Hz

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 29. 3. 2023 21:27

r34ktor píše:2m HDMI kabel např. tento: https://www.amazon.de/-/en/CSL-Brading- ... 08SY86HGP/

Ale pro využití obnovovací frekvence nad 144Hz musí notebook podporovat DSC.


Tak jsem se ho pokusil objednat, ale nelze zaslat do ČR (délka 1.5m) co s tím? Nějaká alternativa? :)

A nebo ten 2m nějak přežiji :)
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 3. 2023 07:30

Ono to je fakt problém, aktuálně jsem to řešil taky.

BTW s kabelem co dodává Samsung to funguje téměř na první dobrou, akorát pro 175Hz potřebuješ v nVidia nastavit 10bpc... Což mi přijde absolutně nelogické, ale je to tak.

8bpc - 120Hz
10bpc - 175hz

Kabelů a redukci jsem vyzkoušel tak 5 a nechodí to.

Hlavně doprdele práce, monitor jako kráva a oni tam dají mini a micro konektory, to by jeden blinkal...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 31. 3. 2023 08:17

Ale Samsung dodává v balení pouze mini DP. A Micro HDMI vůbec nenabízí.. Pokud máš DP v PC, tak přeci nemusíš nic řešit, je to ideální stav.. Ještě aby to nefungovalo, když ho dodává Samsung, to by byl vrchol :)

Ale ty předpokládám DP nemáš, vzhledem k tomu, že to řešíš..

Jaké kabely a redukce jsi zkoušel a s jakým výsledkem, prosím tě?

Já budu mít dnes tuto redukci:
https://www.czc.cz/premiumcord-flexi-ad ... 06/produkt
abych překlenul období nežli mi přijde ten pořádný z Amazonu.

BTW, je to jediná redukce/kabel Micro HDMI který jsem našel na českém trhu, který má alespoň 2.0 (4k 60Hz).

S tím, že máš pravdu, že je to neuvěřitelná blbost, že má takový monitor (prý nejlepší herní monitor na světě) pouze Micro HDMI konektor
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2023 12:46

Není nejlepší, lepší je Alienware AW3423DW(F), stejný panel, lepší konektory, záruka proti vypálení obrazu.

No mám to zapojený přes DP, to je fakt.

Nebude to fungovat ta redukce. Teda budu ti přát aby ano, ale vsadím se, že nebude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 31. 3. 2023 13:17

Vím, že Dell je lepší na záruku a navíc má 3 letou, ale věřím, že tři roky mít problém nebudu a pokud ano, tak třeba Samsung vyhoví..

Samsung je hezčí (pro mě) a dle živě.cz a rtrings.com celkově o něco lepší..
...až na ty konektory, no..
Ale pokud má někdo DP (skoro každý s PC) tak problém nemá..

Tak proč si řešil HDMI, když máš DP?

A proč myslíš, že nebude redukce funkční?
Přeci minimálně na 60Hz musí fungovat..
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 3. 2023 14:17

Protože jsem chtěl připojit druhé zařízení.

Protože bude ve starém standartu a nedá takový datový tok, ale rád se bude mílit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 1. 4. 2023 10:10

Tvl, opravdu to nefunguje, s tou HDMI redukcí 2.0! Ale nemůže to ksakru být verzí HDMI, vždyť je to při rozlišení a frekvencích které jednotlivé verze zvládají zpětně kompatibilní!
Tak jestli je to nějak citlivé na signál a vadí tomu spoj, nebo jestli je to celé nějak v hajzlu.
Schválně jsem zkusil připojit jiný Samsung Odyssey z letošního roku se stejným rozlišením (Samsung G6) skrze HDMI kabel, který jsem kupoval na začátku roku 2014!, takže na 99% verze 1.4, možná starší a světě "Div se!" ono to funguje a dokonce na 120Hz!!

Jako začínám mít pochyby, jestli to vůbec půjde přes ten 2.1 z Amazonu!

Zkur.enej Micro konektor!!!
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 1. 4. 2023 22:03

Vyhrál jsem aspoň pivo? :D

Jasný, tady se bavíme o relativně velkém datovém toku... Takže pak stačí jen trošku něco jinak a ejhle, je to špatně.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 1. 4. 2023 22:19

Jn, máš u mě panáka! ;)
Ale fungovat by to mělo, alespoň na 60Hz..
Zkoušel jsem ještě jiný HDMI 2.0 kabel s Odyssey G6 a šlo to (ikdyž to trochu blblo) při 240Hz při 10 bit barvách a s redukcí to nejde vůbec, ani si neškrtne..
Mohla by to být náhoda, ale vzhledem k tomu, že ty jsi zkoušel asi pět kabelů a nic, tak to vypadá na nějaký problém s monitorem..

Jaké kabely jsi zkoušel, prosím tě? A podařilo se ti to tedy nakonec přes Micro HDMI nějak připojit?
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 4. 2023 00:19

Problém ne. Jen prostě nejsou kvalitní kabely a redukce na takovej datovej tok v provedení Micro a Mini. :)

Pošlu zítra, ale většinu jsem našel doma v kouzelné bedně s kabelama, takže se musím podívat jestli na nich něco je.

MicroHDMI jsem prozatím vzdal a mám to přes DP a holt to přepojuji.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 2. 4. 2023 07:51

OK, díky moc, já jen, jestli jsi zkoušel nějaký kvalitní 2.0, nebo dokonce 2.1.
Je mi to jasný, je to není ***** pouštět takový datový tok skrze tak malý průřez (plochu), vždyť se to musí i strašně přehřívat! Oproti tomu mini DP mi přijde naprosto v pohodě, svojí velikostí..
Každopádně vzhledem k tomu že jsem si s redukcí neškrtl, tak jsem začal být skeptický a koukl na recenze onoho 2.1 kabelu, který mi byl doporučen a přijde mi v úterý a na onu redukci. Oboje mají vysoké hodnocení, ale když zaškrtnu pouze nejnižší hodnocení jedna hvězda, tak je tam pár recenzí, které se vesměs týkají našeho monitoru G8 OLED a je to nefunkční!
Takže mi zbývá tento:
https://m.alza.cz/choetech-usb-c-to-min ... 89.htm?o=1
Měl by (teoreticky) fungovat 3440x1440 při 144 Hz a 10 Bit bez jakéhokoliv omezení.. Tak snad..
A pokud ne, tak už mi zbývá usbc na usbc při 120 Hz :( Ale tam bych navíc nejspíše přišel o různé synchronizace obrazu..
HDMI 2.1 je asi šest let stará záležitost a stále se nevyrábí Micro ve verzi 2.1 (bůh ví, jestli ten jediný z Amazonu má takovou specifikaci) takže moc nevěřím, že se vůbec někdy vyrábět bude, mezitím přijde buď nějaká HDMI 3.0, která ani Micro nebude, a nebo to spíš všechno přesunou na usbc..
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 4. 4. 2023 16:01

TVL!, FUNGUJE TO! :D
QHD+, 175Hz, 10 bit, cajk! :))
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 6. 4. 2023 05:22

Tak beru zpět, není to funkční tak, jak by člověk chtěl u monitoru za 30k - problikává obraz :(
Jednou za pár minut zhasne na pár vteřin obrazovka.. Dělá to hlavně u her, ale párkrát i ve Windows. Jde tomu nějak předejít, nebo je to zkrátka tím, že jsem narazil na limity kabelu?

A další věc je, že se při zapnutí PC monitor automaticky nespustí a musím ho spouštět ručně..
Michal 2.0
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 4. 2023 10:32

Zkontroluj, zda máš v monitoru nahrán nejnovější firmware.

Pak si můžeš zkoušet hrát z parametry - VRR on/off, 8/10/12 bit, zkusit nižší obnovovací frekvence.

Pokud nic z toho nepomůže, tak jedině ještě otestovat propojení pomocí USB-C kabelu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 2.0 7. 4. 2023 10:36

Zkouším, teď při 120Hz, jinak vše na "max", zatím asi dobrý, ikdyž to jednou probliklo, ale může to být náhoda, stejně tak jako při 175Hz - je to jak na houpačce, jednou to jede, podruhé (po restartu) vypadává..
Dnes si jdu pro USB-C na Mini DP, tam by mělo fungovat vše na max. (krom frekvence, ale 144 Hz mi stačí) vč. VRR a ostatního..

Ale spíš přemýšlím, že ho vyměním za tento:
https://www.samsung.com/cz/monitors/gam ... g850npxen/

Původně jsem o něm přemýšlel - líbí se mi 4K. Ne na hry, ale na Windows, práci,.. U her mi stačí QHD, ale na práci mi přijde QHD hrubý. Nakonec jsem dal přednost OLEDu, líbí se mi mnohem více zpracování, vzhled, nežli ten G85, ten je takovej plasťák. Navíc nemá Tizen, ale jen OSD menu a přišel mi moc zahnutý, ale to bude asi o zvyku..
V kvalitě zobrazení asi takový rozdíl nebude, má HDR2000, přes 2k podsvětlených zón,.. Celkově špička u QLEDu, který zase tolik nezaostává za OLEDem (pokud člověk nemá přímé porovnání, tak mi přijde, že nepozná rozdíl a navíc u LCD je bílá bělejší :) + nehrozí případné vypalování barev.

Co vy, měnili by jste OLED za QLED (Oddysey G8 za NEO G8)?
Michal 2.0
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků