Synchronizace dat mezi více zařízeními

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -b3h- 29. 1. 2022 10:56

Zdravím Vás,

před třemi lety jsem si koupil iP. Minulý to jsem se rozhodl, že si koupím ještě MB. Byl jsem nadšen z provázanosti obou zařízení, tak jsem se rozhodl, že si do práce pořídím Maca.
Doma iP a MB mám na stejné wifi. Když mi přijde na iP zpráva, zobrazí se mi na MB, to samé hovory. Ty mohu obsloužit přímo z MB. I poznámky a připomínky mám krásně synchronizované mezi sebou.
Problém mám, ale v práci. Maca mám připojený na stejné apple ID jako iP a MB, ale nechová se stejně jako MB. iP v práce mám na mobilních datech. Tím pádem je mi jasné, že hovory asi nebude možné obsloužit jako v případě, když jsem na MB doma. Problém mám např. se zprávami. Když mi přijde zpráva na iP, tak v Macu mi nepřijde žádné upozornění. Když si navíc spustím zprávy na Macu, tak tam nejsou všechny zprávy a navíc jsou tam vždy jen zprávy třeba 2 dny staré. Dnes tam vidím jen ty ze čtvrtka přitom mi včera přišlo docela hodně zpráv. Totéž se týká i poznámek. Když vytvořím poznámku na MB, tak ji ihned vidím v iP, ale na Macu ne. Nevíte kde by mohl být problém?
-b3h-
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 29. 1. 2022 12:27

Jak to máme tušit, když ani nevíme, jestli v práci nemáš na úrovni firemního firewallu blokovaný všechny cloudový služby, včetně těch od Applu (v některých korporátech je to běžná praxe).

Takže jednoduchej test; doma ti Mac funguje v rámci jedné LAN sítě normálně? Ano / ne - od toho se dá odpíchnout dál.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků