obnovení souboru .xlsx

Programy pro práci s textem, tabulkami, prezentacemi

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod venca1976 24. 2. 2023 12:00

Dobrý den, zkouším, zda zde nenajdu pomoc. Přišel jsem o soubor ve formátu .xlsx. Netuším, jakým způsobem zmizel, ale ve složce zůstal soubor s jiným názvem (29097510) bez přípony, který mu velikostí odpovídá. Nevíte prosím někdo, zda z toho lze ten původní nějak obnovit? Předem děkuji za jakoukoli radu.
venca1976
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 24. 2. 2023 12:29

Nestačilo by ho prostě přejmenovat zpět na xlsx?
Wikan
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 24. 2. 2023 13:00

Nesdělil jsi verzi Excelu.
Pokud používáš Excel v. 11 nebo novější, měl by při spuštění nabídnout obnovení havarovaných souborů.
Btw:
Zálohování je základ.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 24. 2. 2023 13:05

Udelat kopii, prejmenovat na .xlsx, zkusit otevrit.

Pokud to nepujde, prejmenovat na .zip a zkusit otevrit, Pokud se to povede, je to mozna jeste zachranitelne.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod venca1976 24. 2. 2023 14:37

Díky všem za reakce. Udělat z něj kopii jinam a dát mu příponu xlsx jsem zkusil, ale bez úspěchu. Teď se mi ale podařilo obnovit ten soubor tak, že jsem ten bez přípony nahrál do složky Unsaved Files a otevřel to z Excelu rovnou odtamtud. Jinak zálohování řeším tak, že to mám ve složce synchronizované do cloudu a přes něj se to synchronizuje i do dalších počítačů. Teď se ale, nevím proč, stalo to, že se ten soubor nesynchronizoval. Každopádně ještě jednou děkuji, pro tentokrát je to snad vyřešeno.
venca1976
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků