CorelDRAW -uložení Tiskové přípravy/Náhledu před tisk do PDF

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 1. 10. 2019 14:56

dobrý den, chtěl bych poradit, jak v programu Corel Draw X18 uložit dokument do PDF formátu. Avšak, aby se tam projevil layout (řazení, pořadí, rotace, okraje, mezery...) jako při tiskové přípravě (Náhled před tiskem)...
Běžný export do PDF tvoří stránky jen tak, jak jsou vidět v programu (tedy strany dokumentu).

Příklad mám 6 stran dokumentu o rozměrech 99x210 mm (třetina A4), a chci aby první strana výsledku byla A4 , kde jsou strany 6,1,2 vedle sebe a na druhé straně strany 5,4,3, celé otočené o 180°)

(vynechal jsem komplikace jako, že tam chci ořezové značky, linku pro přehyb atd)
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 10. 2019 15:37

Přes náhled tisku a následné vytištění do PDF. Pořadí stran, značky a ostatní nastavíte přímo tam.
https://youtu.be/WqZV0xZjH5c?t=80
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 1. 10. 2019 18:14

Ano, jak píšeš, nastavuji to přímo tam. Jenže nevidím, kde je ten soubor PDF, ani kde se zvolí cílový soubor, nastavení PDF(fonty,křivky,...), jako když přes Publikovat jako PDF. Navíc v tom youtube návodu je vybraná nějaká tiskárna epson a týpek myší vybere File - Print, což je tisk...
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 1. 10. 2019 20:52

Pro tisk do PDF je potřeba mít v systému nainstalovánu virtuální tiskárnu. Nenapadlo mne, že ji nemáte. Osobně pracuji s Adobe PDF (součást Acrobat), ale je to placený SW a kdybyste jej měl, určitě byste o tom věděl :)
Kvalita a ostatní parametry výstupu se pak nastavují v dialogu tiskárny. Pokud se bude jednat o malonákladový tisk (laser, ink), tak to celkem nemusíte řešit, ale plánujete-li výstup do profi tisku, nastavte správně barevné profily a zpracování průhlednosti.

Free PDF Printer
http://www.bullzip.com/products/pdf/info.php
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 2. 10. 2019 16:22

Mé zkušenosti, s virtuálními tiskárnami, že to jsou zprasené nedodělky, buď to má omezené demofunkce, nebo to vkládá vodoznak nebo to Neumí optimalizovat soubory (nelze vybrat vhodnou kompresi), případně to padá nebo má jiné problémy... (Zkoušel jsem asi 3 různé, nakonec mám SolidPDF creator a ani tam nejsem nadšený- tragické nesrozumitelné uživatelské rozhraní)
BullZIP PDF mi něco říká, možná jsem to zkoušel.
Proto bych radši volil cestu uložit pdf přímo z aplikace, nota bene, když to Corel Umí (v běžném režimu dokumentu, ne tiskové přípravy)
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 10. 2019 17:37

Samozřejmě je přímý export vhodnější, ale to by tazatel musel vyskládat motiv na tiskový formát ručně. U jednodušších věcí to lze, ovšem je s tím neskutečné množství práce a protože Corel neumí externí propojení dokumentů, vzniknou duplikáty, komplikace s úpravou atd... tímto směrem ne.
Obecně se tu bavíme o placených profesionálních funkcích a je jasné, že alternativy zdarma nebudou plnohodnotnou náhradou.
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků