Stručně: je to routování a to by router měl zvládnout, od toho tam je
.
Podrobněji: mám to na Mikrotiku takhle dokonce s několika sítěmi (5x 192.168.n.0/24) a funguje to tak jak má, nastavováno podle návodu, Mikrotik je pro tyhle sítě DHCP server, ve firewallu řežu, co potřebuji.
Začal bych asi s tím, jestli z Mikrotiku propingnu zařízení v obou sítích. Winbox Tools-Ping a pingnout 2.0.0.2 a 10.0.0.2 (nebo co za zařízení na těch sítích mám). Pokud tohle nepůjde, tak je zrada buď v adresaci mTiku (nastavit znovu podle spolehlivého návodu z Internetu), nebo firewall na cílových zařízeních zařezává ping (ICMP Echo).
Až tohle půjde, tak je potřeba zkusit ta zařízení propingnout vzájemně. Z 2.0.0.2 na 10.0.0.2 a opačně. Pokud to v tuto chvíli nepůjde tak to může řezat firewall v mTiku (defaultně to pouští, ale mohlo se do toho hrabat), nebo je zprasený routing (nepravděpodobné, pokud jede přímý ping).
Pokud jsou počítače na windows, tak může být zrada v tom, že default nastavení Windows firewallu je odpovídat na ping jenom z vlastní LAN, čili je potřeba to powolit ve Windows firewallu (dobrou chuť).
Až konečně půjde propingnout přes Mikrotik, (čili už to routuje jak má) tak je k řešení co znamená
aby se zařízení na sítích mezi sebou viděly Z jedné sítě do druhé neprojdou broadcasty, čili například NET VIEW (computer discovery) nebo licenční manažery fungovat nebudou. Tady už záleží na jednotlivé službě, jak se obejít bez broadcastu.