Gentoo

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DaveCZ 18. 4. 2005 08:34

Snazim se nainstalovat Gentoo linux (kernel 2.6.11) do VMWare ktere poskytuje ovladac disku jen jako SCSI. Ovladac Buslogic SCSI jsem dal primo do jadra. Pri najizdeni to ovsem zkonci hlaskou:
"VFS cannot open root device sda3 or uknown-block(0,0)
Kernel panic - not syncing VFS Unable to mount root"
Kdyz to uplne stejne nainstaluju na normalni disk (hda) tak to jede. Zkousel jsem i genkernel (prednastavene jadro) a zkoncilo to uplne stejne.

rozdeleni disku:
sda1 /boot ext2 ... sda2 swap .... sda3 / ext3

nastaveni grub:
default 0
timeout 30
splashimage=(hd0,0)/grub/splash.xpm.gz
title=Gentoo Linux
root (hd0,0)
kernel /kernel-2.6.11-gentoo-r5 root=/dev/sda3
DaveCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod root 18. 4. 2005 12:17

Hmm zajimavy problem, opravdu netusim proc to takto dela, mozna potrebuje ty ovladace v initrd ne ? Ja nevim, ale taky me pripada celkem zbytecny to instalovat do VMWare.. co z toho jako budes mit ?
Ja bejt tebou tak smazu wokeni partysny a zacnu instalovat ze stage1 livecd, ktery je pro tohle asi nejlepsi :)
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaveCZ 18. 4. 2005 12:30

To nedelam kvuli tomu abych nahradil Win na svem pc, to potrebuji pod win, vmware pouzivam na testovani nez neco nasadim do zkutecneho provozu, od toho to je ... ( dobre se tam zkousi cela sit )

Fakt nevim cim to muze byt, ovladace jsem zkompiloval primo do jadra a nic. Initrd tam nemam ( jak na to ? ) ... zkousel jsem i genkernel a taky nic. Pritom kdyz nabootuju z livecd tak se na ten disk normalne dostanu. Jde zapnout nejaky bootlog abych videl cely vypis hlasek pri najizdeni, na obrazovce to probehne moc rychle. Ale nevim kam to bude zapisovat kdyz se na ten disk nepripoji.
DaveCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod root 18. 4. 2005 12:35

Pro vypis se pouziva $dmesg | less, ale gdys ti to nenabehne ? Ttak tam jebni jadro z livecd ne ? myslim si ze to pojede, a pak na to prides, stejne k cemu potrebujes svoje jadro ? pod VMWare, ja bych tohle v zivote neudelal, co na tom chces zkouset ?
No nic, uz zacinam zase prudit :-/
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod root 18. 4. 2005 12:44

Btw. jak se tak divam na sledovanost vlaken na tomhle foru, tak gentoo uz vede na plne care :)
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod clusk 22. 4. 2005 13:57

DaveCZ píše:Snazim se nainstalovat Gentoo linux (kernel 2.6.11) do VMWare ...


Taky jsem to zkousel a taky jsem skocnil na stejny chybe :) Ted jsem ale objevil tenhle dokument :

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Install_Gentoo_on_VMware_in_Windows_NT/2K/XP

dej vedet, jestli to rozchodis...
clusk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ltokar 22. 4. 2005 14:06

Tentyz problem .. ale bylo to davno. Snad se k tomu dostanu. Dik za ten link.
ltokar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka2 (novy) 24. 4. 2005 22:24

clusk píše:Jinak podle me je emerge jeden z nejlepsich balickovacich nastroju (po nem urpmi a apt-get) a odinstallovani aplikaci funguje v pohode.
No, pár nevýhod ještě má. Ale Gentoo maká na tom, aby jich mělo co nejméně. Třeba když si nainstaluješ novou verzi knihovny, která má změněné API, tak si pak pomocí revdep-rebuild musíš znovu přeložit rozbité aplikace. Samotný emerge na to nepřijde.

Pravda je, že urpmi systém se mi na Mandraku několikrát povedlo v poměrně krátké době dodrbat. Gentoo zatím drží (i když teď čekám na opravu chyby ebuildu pro mjpegtools. Ale bude to nejspíše otázka pár dní.
Jirka2 (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod root 25. 4. 2005 19:12

Tak si ho voprav sam ne ? :D
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quiark 25. 4. 2005 21:31

Kua já kretén proč jsme stahoval Suse ??
Ha!
Quiark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zorg 25. 4. 2005 23:33

Snazim se nainstalovat Gentoo linux (kernel 2.6.11) do VMWare ktere poskytuje ovladac disku jen jako SCSI.


http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-32 ... +scsi.html

Gentoo mám rád i kvůli skvělému fóru... :-)

Osobně teď mám VMware 5 a dává na výběr, jestli má být virtuální disk jako SCSI nebo jako IDE.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod DaveCZ 27. 4. 2005 07:48

Zorg píše:
Snazim se nainstalovat Gentoo linux (kernel 2.6.11) do VMWare ktere poskytuje ovladac disku jen jako SCSI.


http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-32 ... +scsi.html

Gentoo mám rád i kvůli skvělému fóru... :-)-/quote]


Super, diky moc ... uz to vali, opravdu to pomohlo :D :-B
DaveCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod clusk 28. 4. 2005 04:14

nejen diky oficialnimu foru je gentoo "zive"... zda se mi, ze gentooisti pisi nejvic wiki prirucek. Cokoliv co hledam, jak se v gentoo nastavi, zadam do googlu ve formatu "gentoo neco wiki", napr http://www.google.com/search?q=gentoo+speechd+wiki&sourceid=firefox&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:cs-CZ:official pro nastaveni speechd :)
clusk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod root 2. 5. 2005 16:33

imho lol
root
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ewing 4. 5. 2005 14:14

keby to netrvalo tak neskutocne dlho vsetko v tom gentoo tak by to asi bolo aj fajn. Myslim kompilaciu...cely vikend som sa s tym ondil a potom som ho ajtak poslal do pecka. Ja na to nemam nervy....

ubuntu rullez
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků