ADSL od O2 8 Mbps od 1. února 09 ?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Snekac 11. 2. 2009 20:16

Blbost, Praha není nejdřív. Každou středu je migrace pro cca 60 tisíc zákazníků, až do konce března. U linky je rychlost navýšena, pokud to umožňuje a pokud má O2 evidovaný modem, který zrychlení podporuje ;)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aslan 11. 2. 2009 21:15

Zrychlujeme.cz:
* * *
Vaše domácí linka v tuto chvíli umožňuje rychlost připojení O2 Internetu ADSL až 5120/384 Kb/s.
Technické parametry vaší linky nedovolují navýšení rychlosti na plných 8 Mb / 16 Mb. Aktuální maximální rychlost vaší linky je 5120/384 Kb/s. Technické parametry vaší linky zatím nelze ovlivnit, doporučujeme vám proto zefektivnit si službu zabalením do balíčku, ve kterém získáte výhody buď u volání z mobilu nebo z domova.
Váš modem pořízený společně se službou O2 Internet ADSL od O2 nepodporuje zrychlení internetu. Pokud používáte jiný modem, zkontrolujte si v seznamu podporovaných modemů, jestli vyhovuje novým technologiím. Pokud váš současný modem neodpovídá požadovaným parametrům, může po navýšení rychlosti dojít k výpadku služby.
Pro připojení k internetu používáte správnou verzi protokolu. Nastavení vaší linky i modemu je v pořádku a můžete zařadit vyšší rychlost.
* * *

řeči o modemu jsou passé, už léta mám router podporující ADSL2/2+
co jsem se bohužel nedozvěděl, je to, kdy a ZDA VŮBEC, mi ten internet zrychlí?? Podle těch keců o 5 Mbit to vypadá že mi to snad ani nebudou chtít zrychlit?!! 8-S
Aslan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 11. 2. 2009 22:11

taky jsem z toho ,,vseokecavaciho,, sdeleni jelen, ale to ze to rychleji nepujde je mi celkem jasne. A jeste bonusem ti chteji narvat dalsi jejich skvele sluzzby :D No nekup to :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 11. 2. 2009 22:14

No, tak teĎ večer si měřím rychlost a mám 1,9Mb/s...za tuhle rychlost bych byl rád před zrychlením...přes den jsem měl nejvíce 5Mb/s přitom můžu mít: V síti O2 maximálně 10240/512 kbit/s.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 11. 2. 2009 22:21

asi takhle:

lidi si stezovali jak je u nas drahy net, tak ho slevniliovali
lidi si stezovali jak je u nas pomaly net, tak ho zrychlili...na papire

jelikoz bohuzel vydelavat se musi a zadarmo se site nevybuduji. Ano, jinde ve svete jsou nekde uplne jinde...cenama i rychlosti...u nas si (jako na vsechno) holt musime pockat.

nakonec nejvic krici ti (rikam ze maji ho*no co na praci) a plati nejmin :D

I presto jsem rad za pouzitelne rychlosti, staci se podivat o 5 let zpet na 128Kb linky za tisic :)


Jednoduche reseni - zijeme ve svobodnem svete, nevyhovuje vam ISP? zmente ho :) ale predem si zjistete do ceho jdete - nejlepsi reklama jsou spokojeni zakaznici. U nekterych ISP bych je nehledal, pro jine jsou nezaplatitelnou reklamou.
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Slawall 11. 2. 2009 22:27

A taky záleží kde člověk bydlí...do rodinného baráku mi v současné době optiku nezavedou...:( ale kámoš z paneláku má optiku a 30Mb/s.
Slawall
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 11. 2. 2009 22:51

to opet neni kdo kde bydli....kdybys platil jako panelak, zavedou ji i tobe :)

pochopitelne ze sidliste je pro ISP mnohem vice zajimave nez HorniDolni s 500sty obyvateli :)

houbar taky nepujde na houby na pole, ale tam kde rostou :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Aslan 12. 2. 2009 05:34

Gruppe píše:asi takhle:
Jednoduche reseni - zijeme ve svobodnem svete, nevyhovuje vam ISP? zmente ho :)


a můžeš mi prosím říct, z kteréže galaxie pocházíš? :shock: :shock: :shock:

"svoboda" je na této planetě naprosto irelevantní a nicneříkající prázdná fráze :-/

moje svoboda volby ISP končí přesně v okamžiku, kdy zjistím, že kromě nehorázně předražené WIFI s předpotopními parametry tu v mé "horní dolní" která nemá 500 ale jen 50 obyvatel, jsem odkázán na kyslíkovo ADSL ať už je jakékoliv...

takže tolik k té tvé "svobodě"...

P.S. rady typu "tak se přestěhuj" jsou v současné době poněkud mimo, opustit práci kterou tady mám (ťuk ťuk...), zavedené bydlení, zavedené "všechno"... to by byla celkem slušná finanční sebevražda :roll:
Aslan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod symbian 12. 2. 2009 08:28

Cau, nemate nekdo informace ohledne zrychleni u GTSNovery? Mam od nich 4Mbit ale bohuzel se smlouvou na 18 mesicu, kterou jsem uzavrel nekolik dni pred oznamenim zrychlovani od O2. Diky za info.
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 13. 2. 2009 12:30

Aslan píše:Zrychlujeme.cz:
* * *
Vaše domácí linka v tuto chvíli umožňuje rychlost připojení O2 Internetu ADSL až 5120/384 Kb/s.
Technické parametry vaší linky nedovolují navýšení rychlosti na plných 8 Mb / 16 Mb. Aktuální maximální rychlost vaší linky je 5120/384 Kb/s. Technické parametry vaší linky zatím nelze ovlivnit, doporučujeme vám proto zefektivnit si službu zabalením do balíčku, ve kterém získáte výhody buď u volání z mobilu nebo z domova.
Váš modem pořízený společně se službou O2 Internet ADSL od O2 nepodporuje zrychlení internetu. Pokud používáte jiný modem, zkontrolujte si v seznamu podporovaných modemů, jestli vyhovuje novým technologiím. Pokud váš současný modem neodpovídá požadovaným parametrům, může po navýšení rychlosti dojít k výpadku služby.
Pro připojení k internetu používáte správnou verzi protokolu. Nastavení vaší linky i modemu je v pořádku a můžete zařadit vyšší rychlost.
* * *

řeči o modemu jsou passé, už léta mám router podporující ADSL2/2+
co jsem se bohužel nedozvěděl, je to, kdy a ZDA VŮBEC, mi ten internet zrychlí?? Podle těch keců o 5 Mbit to vypadá že mi to snad ani nebudou chtít zrychlit?!! 8-S


Je tak těžké umět číst? Zřejmě nemá O2 tvůj modem v databázi, možná sis ho koupil sám, to je celkem jedno. Proto ti to nenavýší na maximum linky, doporučuju zavolat na 800123456 a říct že modem máš ok. Nebo lépe přes www.mojekonto.cz. Tvoje linka zvládne maximálně 5M, není to o tom, že by ti to nechtěli navýšit, ale ta linka víc neutáhne, takže budeš dosahovat až 5M (v praxi samozřejmě méně).
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holubek002 13. 2. 2009 16:26

A nemate nekdo zkusenosti s modemem Zyxel 660RU-T3? Na zrychlejeme.cz psali, ze ma s ADSL2+ problemy a musi se nahrat novy firmware. To jsem uz pred nekolika dny udelal, presto to stale pise, ze muj modem zrychleni nepodporuje. Linka (pry zvlada 12M) uz je pripravena, ale ani pres mojekonto nelze rychlost zvysit (nabizi pouze zmenu modemu). Takze asi jedine pres operatora. Mam to risknout? Myslite, ze to na tom modemu pojede? :-)
To je frajer...

The hammer is my penis. - Captain Hammer
holubek002
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 13. 2. 2009 16:48

no, ikdyby to nejelo, tak stejně přepnutím na 8Mbit nic neztratíš, levnější ani pomalejší tarif nenabízí...naopak, pokud jsi měl cokoliv nad 2Mbit, ušetříš měsíčně stokoruny...

podle specifikace má ten router vše, co by k našemu ADSL měl mít...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snekac 13. 2. 2009 21:36

holubek002 píše:A nemate nekdo zkusenosti s modemem Zyxel 660RU-T3? Na zrychlejeme.cz psali, ze ma s ADSL2+ problemy a musi se nahrat novy firmware. To jsem uz pred nekolika dny udelal, presto to stale pise, ze muj modem zrychleni nepodporuje. Linka (pry zvlada 12M) uz je pripravena, ale ani pres mojekonto nelze rychlost zvysit (nabizi pouze zmenu modemu). Takze asi jedine pres operatora. Mam to risknout? Myslite, ze to na tom modemu pojede? :-)


Jistě zavolej na operátora, vysvětli, že modem máš OK a požádej o zrychlení ;)
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 14. 2. 2009 23:05

Mě zrychlili z 4mega na 8mega premium. V ceně 600,- bez dph mám fixní IP a 5x PC strážce PLUS. Teď mi ej to ale jedno. Jedu na WiMaxu a pevnou ruším. 6mega na lince je nehoráznost.
skype

Odeslat příspěvekod Speder38 18. 2. 2009 07:38

Mám od podzimu O2 Duo ADSL + pevna za 500, vše funguje v pohode ale pořad mi je divný proč mám v modemu ukázanou rychlost jen 2048/128 reaána rychost je zhruba 1.7 Mbit volal jsem na O2 linku a řekli mi ze jsem daleko od ústředny že je to v pořádku, já sice jsem docela daleko ale je mi prostě divný proč je modem nastavenej na 2Mbit a ne na těch 8 i kdyby to pak mělo jít jen ty 2. Nevite nekdo kdo se v tom vyznáte jestli je to v pořádku? Modem mám ZyXEL Prestige 660HW-T3 v2.
Speder38
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků