Spojeni videa

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kh21 23. 7. 2007 04:20

Dobry den,
chtel bych se zeptat,jak mohu spojit 2 "pulky" videa v 1 celek?
Mam na mysli to,ze treba mam 2 ruzne klipy stejnych rozmeru a trvani,kazdy klip bych chtel svisle rozdelit na 2 pulky.Potom obe ruzne pulky vzit a spojit v 1 video.
Nemam na mysli rozdelovani casove,ale obrazove.
Jde to nejak treba v Adobe after effects?

Dekuji
kh21
Junior

Odeslat příspěvekod chlapcisko 23. 7. 2007 09:03

Napr. v Adobe Premiere pouzi masku, ktora bude mat polovicu transparentnu a polovicu netransparentnu, potom v casovej osi daj obe videa do stop nad seba a do stopy nad ne vloz tu masku (kludne si ju vytvor vo Photoshope ako .psd, pripadne i .jpg subor). Potom na niektore z videi aplikuj filter Track Matte Key (je v zlozke Keying na paletke Effects). Ako masku v nom vyber tu stopu, v ktorej mas vlozenu masku. Mozes este vyskusat, co spravi zaskrtnutie policka Reverse.

Podobne by to malo fungovat aj v After Effects.
chlapcisko
Junior

Odeslat příspěvekod kh21 24. 7. 2007 19:41

Moc mi to nejde :oops: ,ale stejne dekuji za odpoved.
kh21
Junior

Odeslat příspěvekod chlapcisko 24. 7. 2007 20:00

Podrobnejsi postup som pisal tu:

http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=51387&highlight=

Len tam islo o rozostrenie tvare, ale postup je v zasade ten isty, len namiesto kruhovej masky si spravis masku taku, ze polovica bude transparentna (priehladna) a druha polovica bude biela. A tiez nebudes rozostrovat ziadne video. Ide o tzv. vyklucovanie videa pomocou masky.
chlapcisko
Junior

Odeslat příspěvekod kh21 25. 7. 2007 17:21

Ha,uz to mam.Precetl jsem si to tvoje a jeste jeden tutorial a uz to mam.Nakonec to nebylo tak tezky.Ani jsem nemusel delat spesl masku.Stacila rovnou v AAF.
Diky
kh21
Junior