film s priponov .avi

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 3. 11. 2007 13:36

Chcem poradit pri vypalovaní filmu, ktorý som stiahla z netu s priponou .avi. Chcem ho taky stlacený vypalit na DVD (aby sa mi voslo naj jedno medium viac filmov, ale ked to pustim cez Nero 7, vzdy mi to spusti prekonvertovanie, alebo prekodovanie. Skusala som hladat a dozvedela som sa, ze da sa pouzit divx cez program DVDx, ale to ide len na .vob subory. Som asi lama zaciatocnik. Vie mi niekto poradit, ci to ide nejako inac.
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mario13 3. 11. 2007 13:39

Nebude to tym, ze sa snazis vytvorit filmove DVD? Skus skor datove DVD a tam pridat AVI filmy ako subory. Prehravac by to mal vediet prehrat, pokial prehrava DivX a na PC s tym problem nie je.
mario13
Junior

Odeslat příspěvekod vasia118 3. 11. 2007 13:46

daj v nero DVD ROM a tam to natklac vsetko co chces
vasia118
Junior

Odeslat příspěvekod jech 3. 11. 2007 15:46

Elena Minarovičová
Chce si to nejdřív uvědomit, co vlastně chceš. Chceš DVD-Video disk? Potom to to jsou ty VOBy a komprese MPEG-2. Na DVD se takhle vejde 1-2 hodiny.

A nebo chceš datový DVD disk s libovolnými soubory? Třeba i AVI s efektivnější MPEG-4 kompresí? Potom musíš zvolit datový disk.

Tvůj omyl zřejmě vycházel z toho, že sis myslela, že jakmile je na disku vdieo, bude to DVD-Video disk. To je ale chyba. DVD-Video je dost striktně definovaný standard pro stolní přehrávače a oficiálně prodávané DVD disky.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Elena Minarovičová 7. 11. 2007 13:32

dik za reakcie. Problem bol v tom, ze naozaj som to chcela ako filmove DVD a nie datove. teraz tomu uz rozumie a aj to fungule. este raz vdaka
Elena Minarovičová
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 7. 11. 2007 14:37

Vypaluj jako data.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý