Spojení VOB

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fatman 19. 4. 2008 19:46

Dostal jsem 2 DVD se záznamy z kamery, autor to nahrál tak, že co záznam to soubor, takže na 1 DVD je asi 50, na druhém 30 různě dlouhých záznamů. Blbé je, že při přechodu mezi nimi se obraz asi na 2 sekundy zasekne (DVD to bere jako filmy, každý záběr jeden film a v menu je 50 položek :D). Když jsem koukl na DVD, tak co film to jeden VOB. Podle tohoto návodu jsem všechny VOBy spojil do jednoho (resp. do 3), takže ty střihy už se nesekají. Ale ta informace o původních VOBech tam asi zůstala, protože ukazatel času na DVD běží podle původních záběrů (po skončení běží zase od 0) a nejde rychloposuv, jak se to převíjení přežene asi přes 3 původní střihy, tak se DVD zastaví (vyzkoušeno na 2 DVD přehrávačích). Při přehrávání v sw DVD přehrávači se čas pro změnu ukazuje úplně nesmyslně, jako celková délka je délka toho 1. VOBu a pak jde čas dál, takže je tam celková délka 0:40/aktuální čas 12:50 a tím se progress bar zastaví na konci a převíjet nejde vůbec).

Takže - lze z těch 2 DVD udělat jedno (ono jedno má asi 900 MB, druhé asi 1,4 GB) a nejlépe tak, aby bylo co VOB to kapitola? A pokud ano, jak?
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod Barkas 19. 4. 2008 20:28

Samozřejmě, že takových nástrojů existuje celá řada.

Velmi kvalitní je Adobe Premiere Pro.
http://www.amsoft.cz/produkty/Adobe/premiere/main.html

Pokud chceš nějaký free tak budeš muset pohledat.

MV
Barkas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 19. 4. 2008 20:35

No raději bych něco free nebo tak max. do $30.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 20. 4. 2008 08:57

Barkas píše:Velmi kvalitní je Adobe Premiere Pro.

Tak zrovna tenhle program není vhodný pro tuto operaci, protože video zcela určitě rekomprimuje.

Já bych zkusil Avidemux. Video a Audio nastav obojí na "Kopie" a formát na MPEG-PS. Potom je samozřejmě ještě potřeba provést authoring.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Barkas 20. 4. 2008 10:57

Samozrejme, ze můžeš díky tomu udělat jakékoliv úpravy.
Ale na tohle vhodný samozřejmě je.
Stejně jako na jakoukoliv práci s videem.

Tzn. je možné vytvořit si kapitoly jak potřebuješ,
což bez rozsegmenotvání udělat nejde.

MV
Barkas
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 20. 4. 2008 20:26

No tak se mi podařilo vyrobit zkušebně 1 VOB ze 4, který ukazuje správnou délku (a je přehratelný v KMPlayeru), ale teď bych potřeboval lehce nakopnout, jak z toho udělat soubor přehratelný na DVD. Když to předhodím IFOeditu tak jak to je, tak mi vynadá: "Could not find any VOB unit in VOB file(s)". Pravděpodobně bych s tím měl něco udělat v tom VOBeditu? Díky
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 20. 4. 2008 21:29

Zkus tento návod:
http://www.jech.webz.cz/dvd3.php

DVD Author GUI vyžaduje onbraz a zvuk v samostatných souborech. Návod na demux najdeš taktéž na uvedených stránkách.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 21. 4. 2008 10:05

Tak po bezesné noci se zdá vyřešeno. Zkusil jsem to znovu podle toho návodu v mé původní otázce a šlape to jak má. Natahal jsem si ta DVD znovu na disk, protože jsem je předtím zkoušel spojovat i přes VOBmerge a patrně jsem už nějaké spojené tím a původní teprve potom spojoval přes VOBedit, a už jsem v tom měl bordel, jak jsem to zkoušel po částech. Z původních souborů na DVD to nakonec jde i s těmi kapitolami, čas je taky správně. Zůstal akorát problém se zrychleným přehráváním, snad to bude tím, že některé kapitoly jsou dlouhé třeba jen 15 sekund?
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod jech 22. 4. 2008 11:47

No já bych viděl jako nejjednodušší a nejspolehlivější postup toto:

1) Všechny ty VOBy nacpat do DGMPGDec a demuxnout video, čímž se zároveň i spojí.
2) Udělat si soubor s kapitolama podle délky těch VOBů.
3) Authoring například v Muxmanu nebo DVDAuthor GUI.

A musí to šlapat jako hodinky.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fatman 22. 4. 2008 12:36

Šlape, dík, dokonce je to i celkem rychlé. Jen jsem ještě musel pomocí Restream vyhodit "end sequence codes", bo mi DVDAuthorGUI vynadal: "There was an error in multiplexing the titles. One of the m2v files has 'end sequence codes' in it that must be removed in order for it to multiplex correctly. This could be caused by an mpeg joining program or something similar. Use restream to remove these 'end sequence codes'." Ale pak už to šlo.
fatman
Junior