MB JETWAY - koupit či nekoupit ?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kobra.elf 17. 10. 2005 03:43

super cena 1080 vč. DPH, co na ní říkáte?
chci na tom hrát hry a sledovat filmy.

JETWAY PT800DBP/DBZ,s.478,VIA PT800,FSB800,AGP,SATA,LAN

http://www.nakupuj.com//index.php?secti ... 4d17c0c197
kobra.elf
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 17. 10. 2005 08:19

U zakladni desky se nevyplati setrit. Je to zaklad PC a nejvic ovlivnuje celkovou stabilitu. Radsi si priplatit nakou stovku za osvedcenou znacku(ASUS,MSI,ABIT......) a usetri si pripadne problemy.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pivorek 17. 10. 2005 08:45

naprosty souhlas s Kromecem...
pivorek
Junior

Odeslat příspěvekod suah 17. 10. 2005 08:58

Ona vobec nemusi byt zla, ale je tam vyssie riziko (ako u klasickych znaciek), ze s nou budu nejake problemy.
suah
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peter_cz 17. 10. 2005 17:34

Jetway ne, pokud chcete levne a docela solidni, tak kupte Gigabyte.
Jan 3:16
Peter_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Mourrisson 17. 10. 2005 20:04

Peter_cz píše:Jetway ne, pokud chcete levne a docela solidni, tak kupte Gigabyte.

Tak,tak. Mám Gigabyte(typ v podpisu) a naprostá spokojenost. :D
Mourrisson
Junior

Odeslat příspěvekod decried 17. 10. 2005 20:19

To nekupuj. Jetway bude asi nieco ako PCChips, mal som jednu pcchipsku s chipsetom VIA PT800 a to bola hroza. V tejto cenovej kategorii sa oplati doska s i848.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Lemur 17. 10. 2005 21:16

Zakladni deska je grunt. Na ni se setrit nevyplati. A pokud uz kupovat P4 do socketu 478 (do cehoz bych osobne dnes uz nesel), tak jedine Inteli chipset.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 18. 10. 2005 05:03

nechápu, proč tady lidi na ní nadávaj. Já ji kupuju v TSB, složil jsem na nich už okolo 15 počítačů a dodnes jsem neměl ani jednu reklamaci. Myslim si, že jako základ levného počítače to není špatné, i když nemůžete čekat žádné extra taktovací schopnosti, ani výbavu, ale za pořízené peníze dostanete opravdu solidní základ. Pro ty, co mají s touto deskou problémy, či špatné zkušenosti, mužů říct jen jedno: z 15cti kusů desek ani jedna reklamace. To například ve srovnání s MSI, se kterýma jsem složil asi 10pc a z toho u třech šla srát deska, je docela rozdíl. Jinak jak tady kolegové říkají, taky hodně špatný není Gigabyte. Na něm stavím prakticky 70% počítačů (rozuměj levných pc na každodenní práci + občas hry) a taky non problem.
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 18. 10. 2005 11:37

Je rozdil mezi skladanim pocitacu ve firmach/pro nekoho a skladani si pocitace vlastnorucne. Zatimco v prnim pripade se pocita, ze to zakaznik stejne nebude sam nastavovat/upgradovat/pokouset se pretaktovat, u druheho je to spis pravidlo.

Je naprosto zbytecne cpat do kancelarskeho pocitace pouzivaneho tupou sekretarkou desku DFI, stejne je nevhodne si stavet pocitac okolo desky od PC-Chips a chtit pak pocitac pretaktovavat.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 18. 10. 2005 13:21

no fuuuuj. to je ale hnusna deska... tak mozna do kanclu, ale na hrani her nebo pripadny taktovani nebrat. pod intel procaky se davaji zasadne chipsety intel, protoze tahle kombinace proste vzdycky jede (a intel si je toho plne vedom).
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Peter_cz 18. 10. 2005 14:05

Black_Arrow_CZE píše:nechápu, proč tady lidi na ní nadávaj. Já ji kupuju v TSB, složil jsem na nich už okolo 15 počítačů a dodnes jsem neměl ani jednu reklamaci. Myslim si, že jako základ levného počítače to není špatné, i když nemůžete čekat žádné extra taktovací schopnosti, ani výbavu, ale za pořízené peníze dostanete opravdu solidní základ. Pro ty, co mají s touto deskou problémy, či špatné zkušenosti, mužů říct jen jedno: z 15cti kusů desek ani jedna reklamace. n/quote]

S deskami Jetway jsem taky drive delal Pc, mozna jsem jich udelal celkove i vice nez 15, nicmene delal jsem je do jiste doby.... Nektere docela neprijemne problemy, ktere nevyresil ani novy bios(pc nekdy nabehne, nekdy ne). Jetway Polaris(tehdy dost draha deska) vytekle kondenzatory po 2 letech! Stejne tak jsem videl vytekle kondenzatory na jinych deskach jetway, nejenom polaris. Nasledne padani PC, BSOD atd. Lide si PC kupuji a chteji na nich delat vetsinou dele nez jen co je zaruka(2 roky), takze z tohoto duvodu jsem od koupe vyrobku firmy JetWay upustil. Stejne jako uz nekupuju MB PCchips, ECS, Asrock atd.
Peter_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 18. 10. 2005 14:20

Nebral bych ji. Tyhle VIAcke cipsety pro Intelovska CPU jsou minimalne rozsirene a pokud se objevi nejaky problem tak jsem si temer jisty ze Jetway se rozhodne nebude obtezovat s updaty BIOSu. Pro Intelovske CPU Intelovsky cipset. Je to proste lacina deska se zastaralou a umirajici patici, pochybnym cipsetem a v lepsim pripade prumernou kvalitou. IMO za to nestoji :? .
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 18. 10. 2005 15:32

některé PC se základem od JetWay jsem dělal před 3mi a více lety a dodnes jedou bez sebemenších problémů. Takže jsem s touto firmou spokojen. Jinak co se týče desky, na kterou se ptá tady kolega ve fóru, tak bych mu na Intela taky doporučil čipset od INTELA. Ale co se týče JetWaye jako takového, neměl jsem problémy, jestli to byla KT266,KM400,nForce 2,KT800, NFORCE 3..čipset zatím opravdu v poho. Pokud na některých deskách tady někomu vytekli kondenzátory, tak se stalo, mě zase dvakrát bouchly kondenzátory na deskách od MSI a jednou vytelky na Epoxu. Řekl bych že se to liší kus od kusu... Ale rozhodně bych JetWay nezařazoval po bok PC-Chips, jelikož s těma sem si užil svoje a byly to kruté chvilky....
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod Peter_cz 18. 10. 2005 16:44

Black_Arrow_CZE píše:Ale rozhodně bych JetWay nezařazoval po bok PC-Chips, jelikož s těma sem si užil svoje a byly to kruté chvilky....k/quote]

S klidnym srdcem ho tam zaradim. Pokud bych si mel vybrat mezi deskami ECS a Jetway, tak bez vahani zvolim ECS. Nastesti mame ale i jine vyrobce, takze z techto dvou vybirat nemusim. :) Pokud nadale u Jetwaye zustanete, tak Vam preju, at na ty problemy co ja, nenarazite. Nicmene se obavam, ze jednou, drive ci pozdeji zjistite o tomto vyrobci svoje. :( Ja osobne jsem od koupe jeho produktu upustil, protoze pro svoje zakazniky chci na prvnim miste to nejlepsi, pak az to nejlevnejsi.
Peter_cz
Junior

Další stránka