oprava registru WIN XP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod brculik 20. 10. 2005 19:55

existuje nejaky soft ktery je zadarmo a dokaze opravit registr win xp? dik
brculik
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 20. 10. 2005 20:07

A co navrat k predchozimu bodu obnoveni - funkce kterou mas zdarma primo ve Windows ?
Co můžeš udělat dnes, odlož na včerejšek
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Malkovich 20. 10. 2005 20:09

Možná Ccleaner , program, který slouží k vyčištění pevného disku od zbytečných souborů. Součástí programu je také nástroj pro čištění registrů a odebrání programů ze systému,Ale zkušenosti s ním nemám Používám Registry Mechanic 5.0.0.136,ale to není freeware.
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Junior

Odeslat příspěvekod Vega60 20. 10. 2005 20:26

Není mi známo že by existoval takový soft zdarma - souhlasím s názorem, že nejlepší je sledování systémového disku a bod obnovení. Zásadně však nesouhlasím s čištěním registrů pomocí různých clenerů - obvykle nadělají víc škody, než užitku. Jinak postup obnovy poškozeného registru je známy a popsaný ručním způsobem:

http://support.microsoft.com/?kbid=307545
Vega60
Junior

Odeslat příspěvekod Alnag 21. 10. 2005 18:48

Vega60: sou i relativně (vše je relativní) bezpečné (ale zase nepříliš úspěšné) cleanery. Mezi ně patří právě i ten Ccleaner.
In nomine Ordinis!
Alnag
Junior

Odeslat příspěvekod Redneck 22. 10. 2005 13:34

No to se chce v registrech trochu vyznat a nemazat všechno. Já osobně používám RegCleaner už asi 4 roky a nikdy se mi nestalo, že by mi registry rozvrtal.
Redneck
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 22. 10. 2005 14:32

Na opravu registrů jsem zatím nic nenešel,všechny programy co se tváří jako repair a podobně jenom mažou nepoužívané nebo neplatné části či opraví cestu k souboru ale žádný nedokázal opravit poškozenou část.
např:
Windoctor od Nortona nebo Registry First Aid ty dokážou opravit cestu k souborum.
Většina ostatních pouze maže.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JanFiala 22. 10. 2005 16:16

JRD píše:Na opravu registrů jsem zatím nic nenešel,všechny programy co se tváří jako repair a podobně jenom mažou nepoužívané nebo neplatné části či opraví cestu k souboru ale žádný nedokázal opravit poškozenou část.
např:
Windoctor od Nortona nebo Registry First Aid ty dokážou opravit cestu k souborum.
Většina ostatních pouze maže.
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod Redneck 22. 10. 2005 16:19

ale jen obnoveni registru. Obnovení celého systému je většinou dost velká "prasárna" pro celý systém.
Redneck
Junior

Odeslat příspěvekod JanFiala 22. 10. 2005 21:05

Redneck píše:ale jen obnoveni registru. Obnovení celého systému je většinou dost velká "prasárna" pro celý systém. /quote]

Proc myslis ? V cem je to "prasarna" ?
JanFiala
Expert

Odeslat příspěvekod JRD 23. 10. 2005 16:31

JanFiala : Bod obnoveni je většinou moc starý a nebo s tou samou chybou. Vlastní skušenosti.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TheTOM_SK 23. 10. 2005 17:17

TuneUp Utilities: 1-Click Maintenance + TuneUp Registry Defragment (Windows Restart)
TheTOM_SK
Mírně pokročilý