Jak zjistit XY souřadnice obrysu obrázku?

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ludwig1 14. 7. 2012 17:05

Zdravím,
mám takový delikátní dotaz. Potřeboval bych zjistit souřadnice XY obrysu obrázku (pokud možno všechny nebo alespoň většinu).
Nemůžu však nic najít. Zkoušel jsem např. v XnView, kde si obrys může objet ručně a polohy XY ze stavového řádku zapisovat jednu po druhé, ale je to neúnosné, zvlášť, když chci takto zjistit obrysy více obrázků.

Nevíte náhodou někdo, jakým způsobem, resp. v jakém programu, by se tohle dalo vyřešit?

Díky předem za každou radu! ;-)
ludwig1
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 14. 7. 2012 22:34

Co si představuješ pod pojmem "obrys obrázku"?
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod ludwig1 14. 7. 2012 23:12

Aha, to mě nenapadlo, páč u mě je to jasný :-)

Mám mapu, ve které jsou vyznačené učité okrsky. Abych dokázal digitálně překreslit ten okrsek, mohl bych snadno jet myší po obrysu toho vyznačení a zaznamenávat si XY body.

Jenže takhle ručně bych dělal cca 1000 okrsků asi do vánoc :-) Takže přemýšlím, zda nejde nějak ten požadovaný obrys zaznamenat do XY nějak automaticky. Např. si myslím, že musí existovat řešení, které přečte obrázek bod po bodu a zaznamená jeho polohu a barvu. To by mi v podstatě mohlo stačit. Z toho bych ten obrys už vyčetl :roll:
ludwig1
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 7. 2012 01:03

Stačí importovat bitmapu do libovolného sw pro GIS.
Alternativně v libovolném vektorovém sw převést bitmapu na vektor.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ludwig1 15. 7. 2012 12:07

Díky ;-)

Zkoušel jsem hledat, ale nějak jsem zatím nenarazil na nic použitelného. Nemáš třeba nějaký tip na konkrétní SW ? :nenapadne
ludwig1
Junior