Integrace aktualizací přímo do XP instalace

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 2. 11. 2005 11:34

Hezký den,

přicházím s jednou velice neobvyklou záležitostí a doufám, že někdo bude vědět. Určitě to pomůže mnoha lidem.

Mám Windows XP Pro SP1. Vždy po instalaci si jdu stáhnou z M$ téměř všechny aktualizace až na SP2 (+ další spojené s tímto SP dále) a aktualizace tipu Messenger, atd... (SP2 nechci, proč? Prostě nechci - není to předmětem diskuse).

Celkem například kolem 30ti malých balíčků. Někde jsem se dočetl, že je možné tyto aktualizace vintegrovat již přímo do instalačního CD Windows. Určitě by se nejen mě, ale i mnoha dalším hodilo Windows na zfrofmátovaný HDD nainstalovat už s těmito aktualizacemi v sobě, abych je nemusel pak stahovat z webu M$ (stejně jak je integrován třeba SP2). Je pro to nějaký postup. Můžete se někdo znalý prosím vyjádřit? Ne prosím slovy tipu: Nejde to, není možné, jsi de*il, atd... Vím, že to jde, jen potřebuji vědět jak. Pokud by to někdo napsal podrobně jak pro lamku, budu velice rád. Moc mi tím pomůžete.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 2. 11. 2005 11:46

Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 2. 11. 2005 11:56

Díky, ale já nechci integrovat SP2, ale pouze nějaké opravné balíčky. Btw druhý odkaz znám, ale ten nechápu. Pokusím se tedy o stejný postup s balíčkem dle prvního odkazu a případně napíšu kdyby mi to nešlo. Prozatím díky.
ICT servis & poradce, CEO, CIO, CQO a krizový manažer na volné noze; sociální psycholog; futurolog; návrhář; korektor; kritik; regionální koordinátor Hnutí Zeitgeist Česká republika pro Prahu a středočeský kraj. Kontakt viz profil.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 2. 11. 2005 19:20

Tak to nejde, tak lze pouze SP2 vintegrovat. Já potřebuju návod jak na menší balíčky. Ví tedy někdo?
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hrochy 2. 11. 2005 19:27

nlite, nlite a jenom nlite
http://www.nliteos.com/
je to i cesky a je to prehledny
hrochy
Junior

Odeslat příspěvekod Oops! 2. 11. 2005 19:32

hrochy píše:nlite, nlite a jenom nlite
http://www.nliteos.com/
je to i cesky a je to prehledny
No já nevím, mě se to s nlite nikdy nepovedlo. Pořád to házelo nějaké errory :-/
Oops!
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Calhoun 2. 11. 2005 20:25

A az vyjdou za mesic dalsi balicky tak je budes znova integrovat? Kasli na to, stahni si potrebne zaplaty na disk a kazdy mesic/dva si k nim dostahuj nove vydane. Pri preinstalaci PC je muzes instalovat vsechny najednou v pasivnim modu a bez resetu z jedne startovaci davky.

Jinak pokud na integraci trvas tak vyse uvedeny Nlite to zvlada bez problemu.
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeny 2. 11. 2005 20:49

Stejne jako pise Hrochy, i ja Ti doporucuji pouzit nLite. Sice pises, ze se ti to nikdy nepovedlo, ale je zde otazka, jakou jsi pouzival verzi, resp. beta verzi. Dneska jiz jsou stabilni a temer bezproblemove verze, takze ti doporucuji si v prohlizeci natukat stranku http://www.nliteos.com/ a zacit stahovat.

Ovsem nemohu si odpostit dotaz (i presto, ze to neni predmetem diskuze :)), proc nechces SP2. Vzdyt nemuzes docilit relativne bezpecneho systemu bez poslednich zaplat a zabezpeceni (a to nemluvim o vylepseni ktere prinasi).
Zdeny
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 11. 2005 21:26

například WindowsXP-KB905749-x86-CSY.exe /integrate:cesta

jako "cesta" dosaď místo, kam jsi sakumprásk překopl soubory z windoze CD...například "D:\originalXPCD"...

a nauč se jeden zásadní switch pro použití command line...bude se ti hodit...ten zní: /?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod MM_tank 2. 11. 2005 21:40

Pochopitelně je kravina integrovat každou záplatu do windows instalačníhop cdčka /každej měsíc to pálit znovu testovat/ nedělají to ani velké firmy. Najdi si na internetu jak naintegrovat SP2 a potom si vytvoř dávkáč se záplatama a ostatníma užitečnýma věcima /java, přehrávač, microsoft net fremework /. ty spouštím po instalaci windows.

všechno se to naintegrovat stejně nedá!
S pokaženými počítači se denně setkávám už deset let.
MM_tank
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 2. 11. 2005 21:47

dá se naintegrovat cokoliv...když to někoho baví, může si vytvořit takový instalační CD, se kterým má po instalaci systému nainstalovány všechny programy, nejnovější ovladače a vše je nastaveno tak, jak potřebuje...

každopádně to vyžaduje uživatele s velkým U...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod fougassek 2. 11. 2005 22:15

A jak mam udelat ty startovaci davky pro ty zaplaty, poradi nekdo postup pro ne moc zkuseneho uzivatele? Instaluju XP tak jednou do pul roku a nebavi me klikat na instalaci zaplat do zblbnuti.. Dekuju za odpovedi
fougassek
Junior

Odeslat příspěvekod Calhoun 2. 11. 2005 22:29

fougassek píše:A jak mam udelat ty startovaci davky pro ty zaplaty, poradi nekdo postup pro ne moc zkuseneho uzivatele? Instaluju XP tak jednou do pul roku a nebavi me klikat na instalaci zaplat do zblbnuti.. Dekuju za odpovedi

Nahrnes stazene zaplaty do jedne slozky a v tehle slozce vytvoris startovaci davku, treba "zaplaty.bat" (je to vlastne prazdny textovy dokument ktery ma misto koncovky *.txt koncovku *.bat)

Do tohodle souboru "zaplaty.bat" zapises postupne ktere .exe soubory se zaplatama se maji instalovat. Aby jsi nemusel behem instalace porad klikat na "ano, souhlasim" a "ne, restartovat pozdeji" tak zaplaty spustis s parametrama "/passive " (nepta se) a "/norestart" (nevyzaduje reset). Obsah vysledneho souboru pak muze treba vypadat takhle:

WindowsXP-KB834707-x86-csy.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB867282-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB873333-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB873339-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB885250-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB885835-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB885836-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB886185-x86-csy.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB887472-x86-csy.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB888113-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB888302-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB890047-X86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB890175-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB891781-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB883939-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB887742-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB890046-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB890859-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB893066-v2-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB893086-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB896358-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB896422-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB896428-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB898461-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB901214-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB903235-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB893756-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB894391-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB896423-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB896688-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB899587-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB899588-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB899589-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB899591-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB900725-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB901017-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB902400-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB904706-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB905414-x86-CSY.exe /passive /norestart
WindowsXP-KB905749-x86-CSY.exe /passive /norestart
pause

Pri instalaci zaplat pak jen tuknes na startovaci davku "zaplaty.bat", par minut Ti budou po obrazovce skakat okna se zaplatama a jakmile vsechno dojede tak se v cernem okne davky objevi hlaska aby jsi zmacknul klavesu (aby bylo jasne ze je hotovo).
Calhoun
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Howard 2. 11. 2005 22:31

To je hodne dobry. Ted jenom nasosat ty zaplaty :)
Pridavam odkaz na tento dred do FAQ.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Calhoun 2. 11. 2005 22:52

Abych doplnil, to co jsem hodil nahoru je maxidavka ve ktere by melo byt temer vsechno kriticke po SP2 do 10/2005 s vyjimkou GDI Detection Toolu (neumi passive mod a furt se na neco pta debil :) ) a Nastroje pro odstraneni skodliveho SW (vychazi porad nove a nove verze). Taky chybi zaplaty ktere se vazou na nainstalovany MS Office. Je velice pravdepodobne ze nektere z vetsich zaplat obsahuji nektere mensi, pokud by jste nekdo o necem takovem vedel, dejte kdyz tak vedet. Takhle to funguje naprosto bez problemu ale mozna je tam proste neco zbytecne navic :? .

PS
Pokud ma nekdo zajem a nechce se mu stahovat jedno po druhe hodte link na nejake FTP, naleju to tam, mam CS i EN verzi (cca 67MB kazda)
Calhoun
Pokročilý

Další stránka