Maskování na internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LTSmash 2. 1. 2006 21:51

Dobrý den,...
zajímal by mě váš názor jak se dá co nejlépe schovat na internetu. Tak aby žádný webmaster ani kdokoliv jiný nemohl identifikovat co kde děláte a pokud se mu to podaří, aby šlo co nejrychleji identitu změnit. Mezi způsoby jak mě může identifikovat jsem zařadil tyto

:arrow: IP Adressa Moje řešení: Připojení přes proxy server, velmi jednoduché. Navíc je spousta programů, které ho dokáží měnit IP automaticky. Zajímavé je, ale že pokud surfuji přes Firefox je pořád vidět moje původní IP. IE a Opera se schovají pod to nové,... čím to je netuším.

:arrow: Browser Moje řešen:í Browserů zas tolik není. Díky dominantnímu IE to webmasterovi moc identifikaci nezlehčí,... Navíc se dá prohlížeč hodně rychle změnit. Škoda jen že se mi nepodařilo zjisti proč některé nechtějí přijmout iP adresu Proxy serveru,...

:arrow: Rozlišení monitoru: Moje řešení: U rozlišení monitoru není také co řešit. Na výběr moc není a navíc se dá změnit během pár vteřin.

:arrow: Operační systém Moje řešení: Díky dominantnímu Microsoftu nemá webmaster opět šanci,... :D

Pokud znáte další způsoby jak může webmaster identifikovat své návštěvníky budu rád, když se ozvete,…
LTSmash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maskot 2. 1. 2006 22:53

Na cookies si myslel? :D
maskot
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 2. 1. 2006 23:04

Rozlišení?
KillerZero
Junior

Odeslat příspěvekod nexik (novy) 2. 1. 2006 23:05

hihi..no co se tyce IPiny: resi to proxy bo tunel
browser: treba moje operka ma moznost zvolit si jak se budu identifikovat serverum...

rozliseni: nejak mi neprijde ze by bylo nutno s tim cokoliv delat (jak by nekomu pomohla informace ze pouzivas 1024*768 bo 1280*1024 stejne jako 95% populace)

a cookies neni problem blokovat ci promazavat...na to staci dobry nastaveni :)

...jinak nejlepsi je lizt pres anonymizer...
Sluníčko svítí a to nám stačí...
nexik (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod LTSmash 2. 1. 2006 23:33

nexik píše:....1280*1024 stejne jako 95% populace...

Zajímaj mě všechny způsoby identifikace. A pokud budeš mít málo navštěvovanou stránku. A někdo ti na ní začne dělat neplechu tak se dá i z atipickýho rozlišení lecos vyvodit,...

jinak si nemylsím že by 95% populace používalo 1280 x 1024, to spíš 1024 x 768 a ani tady to nebude 95%, jinak já z těhle nepoužívám ani jedno :D ,...

Na cookies sem nepomyslel, každopádně to není žádný velký problém. stačí zakázat.
LTSmash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Patrix 2. 1. 2006 23:49

Staci se pripojit hned prez nekolik high-anonymity proxy najednou, a sance ze te nikdo nenajde je dost vysoka :-B :D
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LTSmash 2. 1. 2006 23:53

Patrix píše:Staci se pripojit hned prez nekolik high-anonymity proxy najednou, a sance ze te nikdo nenajde je dost vysoka :-B :D

Několik najednou? Ale aby to pak vůbec fungovalo, ono se stačí připojit přes jeden server někde v Lesothu nebo Kambodže a už to jede 5x pomalejš,... :D
LTSmash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nexik (novy) 3. 1. 2006 02:03

mnaja....tak halt nemuzesh mit rychlost i anonymitu zadarmo :o)
nexik (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod nexik (novy) 3. 1. 2006 02:05

nexik (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 3. 1. 2006 02:45

LTSmash: Zapomněl jsi, že tě identifikují podle pohybu myši nebo způsobu klikání či co ... teď jsem něco takového nedávno četl :) Každý člověk je originál ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Lukke 3. 1. 2006 02:51

X: Autor se ptá na internetu. Já tedy nevím, jak bych zjistil bez patřičného software nainstalovaném na jeho PC jak hýbe myší. :-D
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 3. 1. 2006 03:13

Lukke: Já taky myslím na internetu :) Nevím, čím a jak to řešili, už si podrobnosti nepamatuju ... možná na to museli propašovat trojana, ale četl jsem to nedávno, kuwa, ta pamět, čím víc toho člověk přečte, tím víc toho zapomene :)
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod LTSmash 3. 1. 2006 16:16

X píše:LTSmash: Zapomněl jsi, že tě identifikují podle pohybu myši nebo způsobu klikání či co ... teď jsem něco takového nedávno četl :) Každý člověk je originál ...
LTSmash
Kolemjdoucí