uprava vob files

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fojťan 15. 1. 2006 16:52

zdravim
v jakem programu se daji bez jakehokoli prevodu nebo komprimace primo editovat .vob (dvd) filmy? tedy jestli to vubec jde... diky
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod nexik (novy) 15. 1. 2006 17:23

pojem "editovat" u vobu je dosti zavadejici..co to znamena?

...jinak to muzes editovat hexa bo rovnou binarne... :o)..a na to ti staci hexaeditor
Sluníčko svítí a to nám stačí...
nexik (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 15. 1. 2006 17:50

Včemkoliv co umí mpeg2.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fojťan 15. 1. 2006 19:15

editovat = strihat, zrychlovat, zpomalovat, davat efekty... a pak vypalit zpet na dvd bez ztraty kvality a bez komprese.

jrd: dik za info - ktery program tedy umi mpeg2? :D
learnin' to fly
Fojťan
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 15. 1. 2006 19:43

pokial viem vob je len premenovane MPEG-2 rozdelene po 1GB
myslim ze aj Virtualdub by to mal prehryzt
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 15. 1. 2006 20:00

JIV> Není, VOB je jiný kontejner než MPEG. VD VOBy neumí, ale VMD už jo.

Fojťan> Bez rekomprese lze video maximálně sestříhat - rozdělit a spojit. A to pouze v místě klíčovych snímků. Takže Ti může bejt úplně jedno v kterym programu to zpracuješ. Mimochodem neznam asi žádnej novější editor, kterej by neuměl MPEG-2. Kdyby sispíš napsal, co s tim chceš udělat, tak by se dalo líp odpovědět.

Proč jsou vždycky lidi, který se ptají na dsikuzi tajemný jako hrad v Karpatech a leze to z nich jako z chlupatý deky. O kolik by bylo lepší napsat hned co chci a ne v každym příspěvku poodhalit část kruté pravdy. Jako například, že máš DVD udělaný z kamery, kde jsi na pláži se svou bejvalou přítelkyní a potřebuješ jí z videa vymazat, aby se o ní ta nová nedozvěděla :-) Na to už by se dalo odpovědět.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod nexik (novy) 15. 1. 2006 22:13

proc to delat jednoduse kdyz to jde slozite, ze...

JIV: neni vubec pravda. VOB je typ souboru obsahujici DVD obsah, ale nejenom video, ale i titulky, zvuk a menu. Je to takovej kontejner...

editovat = strihat, zrychlovat, zpomalovat, davat efekty... a pak vypalit zpet na dvd bez ztraty kvality a bez komprese.

strihat = ano
zrychlovat +- = ne..max pri prehravani
davat efekty = jak asi bys chcel do obrazku pridat jiny obrazky bez prekodovani? zkus myslet trosku...
Sluníčko svítí a to nám stačí...
nexik (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Jack 15. 1. 2006 22:41

Já bych si dovolil přihřát svou polívčičku.
Přiznávám, jsem debil a natahal jsem si do PC díly z večerníčků Pat a Mat (pro syna) a protože jsem na PC vždy spustil film jen z .VOB souboru, zbytek jsem (spořínek) smazal. Po pořízení DVD přehrávače pak nastal problém. Lze nějak opětovně vytvořit chybějící soubory? Pokud .VOB přejmenuji na .MPG, pak přehrát lze (ale bez zvuku).
Díky všem zůčastněným.
Jack
Junior

Odeslat příspěvekod jech 16. 1. 2006 03:09

Jack> Kdo pořád všem radí tuhle kravinu s přejmenováním souboru. Kromě debilního Pinnaclu je všem programum úplně jedno jakou to má příponu. VOB s MPG koncovkou je pořád VOB. Takže na PC budou hrát i ty VOBy, pokud se k nim přiřadí přehrávač (MPC, VLC atd.)

Co se týká zrekonstruování DVD, je to poměrně jednoduchý. V DGMPGDec načteš Všechny ty VOBy a demuxuješ video a zvuk (pravděpodobně do m2v a ac3). Potom pomocí programu Muxman zase ty 2 soubory spojíš dohormady a vytvoříš DVD. Je to naprostá trivialita, ale kdyby něco nešlo, zkus kouknout na moje stránky. Najdeš tam popis programu DGMPGDec (DGIndex) i Muxmana. Jde to samozřejmě i jinejma programama, ale tyhle dva jsou podle mě nejjednodušší.

Kdyby tam byly titulky, tak už by to dalo víc zabrat, ale bez titulků to je v pohodě.

Ještě poznámka na konec - jestliže hraje ten VOB bez zvuku, zřejmě chybí v počítači AC3 dekoder. Ty 2 přehrávače co jsem zmiňoval mají vlastní, takže tam není problém, v ostatních lze použít například AC3Filter nebo FFDShow.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Prochy 16. 1. 2006 06:07

Pro vytvoreni potrebnych ifo (bez menu) ti staci IFOEdit (http://www.doom9.org - sekce Downloads a Vob Tools) a dat Create IFOs, proskanuje vob soubory a vytvori patricny VTS_xx.ifo a VIDEO_TS.IFO.. Pak jiz staci upravit informace o audio streamech a pripadnych titulcich...
Prochy
Junior

Odeslat příspěvekod JRD 16. 1. 2006 19:15

Pinacle Video,Adobe Premiere,Virtual Dub a další.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack 17. 1. 2006 13:49

Prejmenovat extenzi jsem musel, nebot muj DVD prehravac akceptuje pouze krome jineho pouze .MPG soubory. (DVD se samotnymi .VOB ukazoval jako prazdne).
Diky za skvelou a plne vycerpavajici odpoved.
Jack
Junior

Odeslat příspěvekod pajamat 23. 5. 2006 17:10

Čau lidi. Potřeboval bych poradit. Mám na DVD-RAM nosiši video, jsou to soubory .BUP, .IFO a .VRO a potřeboval bych je překonvertovat do .VOB tak, aby se dalo video vypálit na DVD-R/RW. Nevíte někdo, jak na to? Díky
pajamat
Junior

Odeslat příspěvekod jech 27. 5. 2006 20:16

pajamat> Viz můj příspěvek o kousek výš - DGMPGDec + Muxman.
jech
Pokročilý