Z avi do DVD aj s titulkami

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Imhotep 7. 2. 2006 23:28

Prosim vas poradte mi akym programom mam konvertnut AVI film do dvd formatu aj s titulkami...Popripade taky co aj spoji dva filmy AVI do 1 DVD alebo nieco take ale hlavne nech tam dokaze pridat aj titulky. Dikes moc
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior

Odeslat příspěvekod vsevedko 7. 2. 2006 23:41

dlho som hladal, kym som nasiel, ale najjednoduchsie je pouzit DVD santa. Ked najde titulky pri avi file, tak ich spracuje automaticky na mpg file. Moze sa ti ale stat, ze DVD santa spadne 3 sec po zacati konvertovania. Proste niektore avi subory nezvlada. Neviem preco. Vtedy pouzijem Cucusoft AVI to VCD DVD MPEG Converter Pro. Ten spravi tiez mpg z avi.
No a ked mas uz mpg, tak pouzijes nejaky authoring tool. Ulead DVD Movie factory, alebo napr. DVD-lab PRO. DVD-lab PRO je rychlejsi. Produktom su audio a video adresar, ktory napalis na DVD.
Roboty ako na kostole, ale ked nemas divx prehravac, musis ....
vsevedko
Junior

Odeslat příspěvekod rulda 7. 2. 2006 23:41

The FilmMachine
rulda
Junior

Odeslat příspěvekod Imhotep 8. 2. 2006 00:33

vsevedko píše: Vtedy pouzijem Cucusoft AVI to VCD DVD MPEG Converter Pro. Ten spravi tiez mpg z avi.

Dik moc a zvlada titulky?
Ak sa mýlim, tak mi odpustite. Ak nie, som rád.
Imhotep
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 8. 2. 2006 09:52

Muzu se zeptat, jestli v tom jdou spojit 2 avi soubory a dvoje titulky do jednoho DVD celku?
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod piko25 8. 2. 2006 09:59

pouzi VSO Divixtodvd
je to super soft zvlada aj titulky a kvalita prevodu je vinikajuca
mas to na jeden klik staci vlozit prazdne DVD a po skonvertovani ti to aj napali.....
piko25
Junior

Odeslat příspěvekod tarak 8. 2. 2006 10:14

DivxtoDVD je moc dobry, je ale placeny, zadarmo je stejne dobry AVI2DVD, kdyz ten si stahnes a nainstalujes, tak v program files/avi2dvd pak najdes slozku programs, ve ktere je program virtualdub, kterym se daji spojit dve avi v jedno (nezapomen pouzit direct stream copy)
tarak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod piko25 8. 2. 2006 10:17

tu mas link:
http://www.vso-software.fr/products/con ... to_DVD.php

ale teraz sa vola ConvertXtoDVD
stiahni si a vyskusaj....je sice za peniaze ale vrelo doporucujem
piko25
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 8. 2. 2006 10:21

tarak píše:DivxtoDVD je moc dobry, je ale placeny, zadarmo je stejne dobry AVI2DVD, kdyz ten si stahnes a nainstalujes, tak v program files/avi2dvd pak najdes slozku programs, ve ktere je program virtualdub, kterym se daji spojit dve avi v jedno (nezapomen pouzit direct stream copy)

Diky, vyzkousim
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vsevedko 8. 2. 2006 11:58

Imhotep píše:
vsevedko píše: Vtedy pouzijem Cucusoft AVI to VCD DVD MPEG Converter Pro. Ten spravi tiez mpg z avi.

Dik moc a zvlada titulky?

Ano
vsevedko
Junior

Odeslat příspěvekod vsevedko 8. 2. 2006 12:00

Patrix píše:Muzu se zeptat, jestli v tom jdou spojit 2 avi soubory a dvoje titulky do jednoho DVD celku?

V DVD santa nie, ale v tom Cucusofte ano.
Cucusoft moze fungovat aj ako batch -> nastavis 10 avi na konvertovanie a nechas bezat cez noc ...
vsevedko
Junior

Odeslat příspěvekod Rizzy (novy) 8. 2. 2006 12:51

Mne vyhovuje nasledujuci sposob:

1) konverzia z DivX do DVD pomocou programu DivXToDvd. Takto skonvertujem film, je jedno ci jednocedeckovy, ci dvojcedeckovy. Kludne aj niekolko filmov (skusal som dva divx filmy na jedno jednovrstvove dvd, aj s titulkami pozri nizsie).

2) Vytvorenie DVD (authoring) programom DVDLab Pro. V nom je mozne vytvorit aj menu na DVD (ja som spravil len taky jednoduchy vyber ci film jedna alebo dva), a daju sa v nom konvertovat a pridavat do dvd aj titulky. Program je na prvy pohlad zlozity, ale po nejakom case sa da naucit to zakladne co je potrebne.
Rizzy (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Iviko666 8. 2. 2006 16:22

Ja pouzivam
1-Nero Vision Express na vytvorenie mpg z avi.
2-VirtualDub na extrakt audio stopy pokial je 5.1.
3-DvdLab pro na spojenie mpg + zvuk 5.1 + titulky.
Frci to perfektne.

DivxToDvd som skusal ale robi vo filme rozpadnuty obraz sem tam.
Fractal Design R5,AMD Ryzen 7 1700,Noctua NH-U14S,Asus Crosshair VI Hero,Adata 16GB DDR4 3200MHz XPG Z1,Kingston HyperX Savage 240GB,SAPPHIRE Radeon RX 580 NITRO + LE 8GB,iFi Nano DSD,ZOWIE ZA13,FILCO Majestouch 2 MX RED,Corsair RM750x,iiyama XUB2792QSU
Iviko666
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 8. 2. 2006 16:32

All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 7. 3. 2006 22:25

Jen v nutnych pripadech. Je to hnus.
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Další stránka