Jak převedu AVI do formátu DVD VIDEO ?

Software, zkušenosti

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jan.vykotlany 11. 2. 2006 22:46

Existuje nějaký program jak převádět videosoubory ve formátu AVI do klasického DVD video formátu ( IFO, SUB, VOB ) ? Mám z internetu stažené některé díly amerického seriálu, který se ještě v Česku nevysílal a k tomu mám stažené titulky ve formátu SRT. Jak z toho udělat DVD VIDEO ? Abych si to mohl pouštět v mém domácím kině nebo na DVD přehrávači ?

Vím, že se dá AVI konvertovat do MPG, jenže tím se ztrácí a znehodnocuje samotná kvalita obrazu, a pomocí DVD author mohu z MPG vytvořit DVD video vypálením na čísté DVD médium, jenže já to tak nechci. Ty avi soubory jsou moc kvalitní, mají přes 350 MB a není komprimován obraz.
Až dosloužím, chci do sběru !!!
jan.vykotlany
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 11. 2. 2006 23:29

VSO DivxToDVD
A nejde to samozrejme prevest bez rekomprese.
Ten obraz v AVI samozrejme komprimovany je, kdyby nebyl, tak by to nemelo 350 MB.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod Pritel 11. 2. 2006 23:33

A vyzkoušel jsi NERO?
Pokud vím tak je tam možnost "vytvořit vlastní DVD - video" a v NeroVision pak tam nastrkáš to, co potřebuješ (i AVI)..a výsledek je to Tvé IFO, VOB.
Jak je to s kvalitou a titulky, to nevím.

Ještě mám :
"WinAVI Video Converter" a tam je takový převod také v nabídce:-)
HP Pavilion PC Elite HPE-130cs,i7-860,8GB DDR3, 1500GB,DVDRW,GT260 ...Win7 64-bit
Pritel
Junior

Odeslat příspěvekod FilLo 11. 2. 2006 23:50

AVI na DVD ti převede např. WinAVI convetor, jak píše Pritel.
Obraz avi je komprimovaný. nekomprimovaný obrazb by měl ve formátu DV tak 22GB. DV je asi nejméně komprimovaný obraz
FilLo
Kolemjdoucí