Utilita na střih VOB souborů

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mira 18. 6. 2006 19:30

Nedávno jsem se setkal s jednou utilitou na střih VOB souborů, ale už jsem ji smazal a bohužel ani nevím, jak se jmenovala.
Potřeboval bych nějaký prográmek na střih VOBů abych mohl z DVD vystříhat určité kapitoly
a uložit si je do mpeg2 (bez komprese) čistě jen DVD VOB který následně přejmenuji na mpg.
Dík za všechny odpovědi.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 18. 6. 2006 22:19

Jo to bude ten soft dík.
PS: Ten soft se docela špatně ovládá a časomíra tam taky nesedí, tudíž se i špatně stříhá. Neznáte prosím někdo nějaký lepší soft na střih DVD (VOB souborů)? :?:
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 19. 6. 2006 11:49

Většina programů na střih MPEG-2 potřebuje zvlášť zvuk a obraz (tedy m2v a ac3). Potom to sestřihají programy jako MPEG2 Schnitt nebo Cuttermeran. Rozdělení VOBu (nebo MPEGu) na zvuk a video se nazývá demux. Zvládají to programy TMPGEnc, ProjectX nebo DGMPGDec (doporučuji ten poslední). VVětšinou umí už rovnou při demuxu ustřihnout konec a začátek.
Když chceš potom složit ze zvuku a videa opět MPEG, polsouží k tomu TMPGEnc nebo Mplex GUI.

Doporučoval bych Ti vyzkoušet hlavně program MPEG2 Schnitt, na stránkách má autor krásný video-návod k jeho použití.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 17:29

Chopper XP stříhá špatně.
Když udělám v určité minutě střih, tak po extrahování do nového VOB souboru je střih na úplně jiném místě.
Ten program je naprosto k ničemu a ten VOBedit je složitý jak kráva a náhledy tam vůbec nejsou, tak k čemu to vlastně je?
Nechci programy, které převádějí do mpeg 1 nebo něco podobného.
Uvítal bych tu nějakou slušnou aplikaci na střih VOBů a né takové zmetky.
Sorry, ale jinak se to o těch aplikacích říct nedá.
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 19. 6. 2006 18:30

Mira> No a co ty programy, který jsem Ti doporučoval. Koukal už si na ně?
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 18:37

Na ten Cuttermaran jo, ale já sem chtěl něco pokud možno bez převodů. :(
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rado 19. 6. 2006 18:38

TMPGENC DVd Author
Sagem RC 922 -> Sagem MW 932 -> Siemens C35 -> Siemens S45i -> Siemens C65 -> Siemens CX70 + CF62 -> N6233
rado
Junior

Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 18:39

Kde ho stáhnu?
Mira
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 19. 6. 2006 19:49

Mira píše:Na ten Cuttermaran jo, ale já sem chtěl něco pokud možno bez převodů. :(:/quote]

To je bez ztrátových převodů. Mux a demux je bezztrátový proces. V podstatě už při ripování DVD můžeš v DVDDecrypteru nastavit, aby to místo do VOBů ripnul do m2v a ac3. Je to pouze krok navíc, ale žádná ztráta kvality.

TMPGEnc DVD Author je authoringový program, čili něco naprosto jinýho než chceš Ty.

Pokud hledáš něco slušnýho, co funguje bez demuxu, tak to je asi jedině Womble MPEG Wizard. Takže jestli máš zbytečných 100 éček, je Tvůj.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mira 19. 6. 2006 20:30

Ten Womble MPEG Wizard je fakt BOMBA! dík moc. :D :D :D
Stáhnul jsem si trial a asi budu uvažovat o plné verzi.
Mira
Pokročilý