FLV, jak lze převést do jiného videoformátu?

Záznam a úpravy zvuku a videa na počítači

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dopa 22. 6. 2006 09:31

Jak lze převést FLV do jiného videoformátu?
Díky

//christian: upraven název threadu
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 22. 6. 2006 19:29

Dopa píše:Jak lze převést FLV do jiného videoformátu?
Díky
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dopa 23. 6. 2006 10:49

A jak to zjistím?
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 23. 6. 2006 10:57

Co je spatnyho na tom Super? nefunguje?
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Dopa 23. 6. 2006 11:04

Nefunguje... V polovině mi to hodí chybu (widnowsowskou hlášku..)
Obešel jsem to přes Flash MX 8, import videa a export celýho flashe do AVI, jenže to má z 22 mg najednou 170 mb a hlavně se to video zpomalilo, takže to je na nic
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 23. 6. 2006 12:17

Ripper-CZ píše:Co je spatnyho na tom Super? nefunguje?

No hlavně neumí VP6 video.

Dopa
Stáhni si přehrávač FLV Player a spusť v něm to video. Když najedeš myší do levýho horního rohu, objeví se tlačítko info. Klikni na to a objeví se Ti informace o videu. Podstatný je Codec ID a audia i videa. Například moje videa jsou tupicky Audio: 2 (=MP3) a Video: 4 (=VP6).

Zde je kompletní výpis kodeků a jejich ID čísel:
videocodecid: (Number) Video codec ID number used in the FLV. (Sorenson H.263 =2, Screen Video =3, On2 VP6 = 4 and 5, Screen Video V2 = 6).
audiocodecid: (Number) Audio codec ID number used in the FLV. (Uncompressed = 0, ADPCM = 1, MP3 = 2, NellyMoser = 5 and 6).
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dopa 23. 6. 2006 14:00

Takže audio codec ID je 2 a video codec ID je 4
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 23. 6. 2006 15:28

Čili jak jsem předpokládal - VP6/MP3. Takže jako první potřebuješ FLV splitter a VP6 dekoder. Obojí to je jeden .ax soubor, stahuj tady. Je 7-zip archiv, takže ho rozbalíš programem 7-zip případně můžeš stáhnout plugin pro Total Commander. Údajně i nový WinRAR umí rozbalit 7-zip formát.

Každopádně ten archiv někam rozbal. Typicky se .ax soubory dávají do adresáře C:\WINDOWS\SYSTEM32, ale můžeš ho dát v podstatě kamkoliv. Potom ho ale musíš zaregistrovat příkazem regsvr32 FLVSplitter.ax. Ten soubor obsahuje FLV splitter i VP6 dekoder. Takže jakmile to zaregistruješ, mělo by být možné ta videa spustit ve Windows Media Playeru. Pokud to nepůjde, nemá smysl zkoušet cokoliv dál.

Pokud video jede, potřebuješ nainstalovat program AviSynth (můj popis). Potom si napíšeš AviSynth skript, což je textový soubor s příkazy. Do něj napíšeš pouze jednu řádku:
Kód: Vybrat vše
DirectShowSource("video.flv",fps=24)

Samozřejmě video.flv nahradíš názvem Tvého souboru a za 24 doplníš skutečnou snímkovou frekvenci (zjistíš jí opět v tom FLV přehrávači). Soubor nyní ulož s koncovkou AVS do stejného adresáře, kde je FLV video. Pokud je všechno v pořádku, měl by jít AVS soubor přehrát ve Windows Media Playeru.

Jestli tohle funguje, měl by jít AVS soubor také otevřít ve VirtualDubu. Dál už asi víš.....
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dopa 23. 6. 2006 15:41

Mno, tak jsem se zbrdil na
regsrv32 FLVSplitter.ax

příkaz není.....
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dopa 23. 6. 2006 15:50

ha, už.. chybka se vbloudila...
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dopa 23. 6. 2006 16:05

tak jsem nainstaloval ten AviSynth.
a vytvořil ten script.. Ten máte na mysli uložit spříponou AVS?
zkusil jsem to a nejde pustit..
jinak v Media player to běží v pohodě..
dál už si pak nevím radi s tím avisynthem, nainstaloval jsem ho a dal?
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dopa 23. 6. 2006 16:08

ješte poznatek.. U toho AVS souboru, když hopřehrávám v MP, tak jede jen zvuk. obraz ne
Dopa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 23. 6. 2006 17:50

Já jsem FLV úspěšně převedl do AVI pomocí Mencoderu.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jech 23. 6. 2006 20:02

JendaLinda píše:Já jsem FLV úspěšně převedl do AVI pomocí Mencoderu.c/quote]

S VP6 kompresí videa? O tom silně pochybuju, marně jsem se o to snažil poměrně dlouho.

Dopa
To je zvláštní, pokud to FLV video hraje ve WMP a přes AviSynth to nejde. Bude to chtít asi vyhledat nějaký konflikty DirectShow filtrů. Tohle je občas dost složitý. Každopádně jako vhodný start lze použít program Microsoftu GraphEdit. Ten zobrazí propojení filtrů. Tady se dá najít, kde by mohl být problém. Co se stane, kdyř zkusíte ten AVS otevřít ve VirtualDubu?

Jakmile to hraje ve WMP už je pouze otázka správné funkce DirectShow, aby to šlo zkonvertovat pomocí AviSynthu. Nezkoušel jste to přes Media Player Classic? Ten má totiž vlastní splitter FLV a dekoder VP6. Ten systémový, co zde odkazuji, je v podstatě vytažený z MPC. Takže je nutné, aby to hrálo ve Windows Media Playeru, který nemá vůbec žádné vlastní filtry (dekodery) a spoléhá se výhradně na systémové.
jech
Pokročilý

Další stránka