obraz na monitoru se mi neustalo rozsiruje a zuzuje..

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xshreck 28. 6. 2006 19:09

Hojte..odedneska mam takovy mensi problem, obraz na monitoru se mi kazdou chvili roztahne anebo zuzi (jen na sirku)...nevite cim to je?? je to monitor Targa, mam ho asi 7 let (17")
Raelita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu v krvi...takže pijte :)
xshreck
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 28. 6. 2006 19:19

Tak to zacni shanet novy monitor, taky sem mel pred 5 roky Targu (pekny *****), ale 15, a mesic po vyprseni zaruky to zacalo delat to same, az sem pak videl jen carku a pozdeji jen tecku uprostred, pry odesla obrazovka (na tu sem se pak dival a byla znacky Samsung).
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod xshreck 28. 6. 2006 19:34

no nazdar :( dik
xshreck
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 28. 6. 2006 19:38

Kamos mel taky starej monitor chovalo se to uplne stejne, znacku nevim. Ale taky nepomohlo nic jineho nez vymena za novy monitor.
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod xshreck 28. 6. 2006 19:39

sama kladna odpoved :) ste me potesili :-D
xshreck
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 28. 6. 2006 19:56

kasli na monitor, kup si radsi lcd...pri dnesnich cenach se to rozhodne vyplati :wink: a rozhodne se ti na nem nestane, ze se ti zuzi obraz :P
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 28. 6. 2006 21:18

Odchazi horizontalni vychylovani. Nejsdpis je nejaky spoj vyhraty, nebo jsou zoxidovane kontakty konektoru, nebo se prehrivaji vykonove trazistory. Je mozne to opravit, ale vzhledem k cene monitoru se to nevyplati. (leda ze by byl v dispozici znaly kamarad s pajkou).

2 hekrhy: LCD maji zase jine druhy poruch - neni nad to, kdyz v LCD monioru dva tydny po zaruce odejde katodova trobice, obzvlast u modelu, ktere nejdou rozebrat ...
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod wojta 28. 6. 2006 21:36

Mě to dělá na AOC Spectrum 7Glr. Ale dela to obcas jen pri nizke frekvenci. Monitor si to uz zaslouzi, ma pres 52000h (i se standby) na meraku.
Kvalitní kousek (ranné modely takové byly, ty pozdější byly pěkné krámy), obraz je po těch letech pořád perfektní.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 28. 6. 2006 21:51

Lemur píše:LCD maji zase jine druhy poruch - neni nad to, kdyz v LCD monioru dva tydny po zaruce odejde katodova trobice, obzvlast u modelu, ktere nejdou rozebrat ...

ja vim, vsechno se muze nejak pokazit a tohle treba asi moc nepotesi...ale na druhou stranu, snad na kazde lcd prodavane dneska je zaruka 3 roky, za tu dobu kdo vi co bude, navic podle me lcd jsou min poruchovejsi nez klasicke monitory, i presto, ze ty maji za sebou uz pekne dlouhy vyvoj...ja osobne bych si uz klasicky monitor nekoupil (i kdyz mi na stole truni 17ka flatron :) )
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 29. 6. 2006 00:22

hekrhy: Praveze realita je takova, ze LCD jsou vice poruchove nez klasicke CRT monitory. Ale taky bych si raci koupil LCD :wink:
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Redneck 29. 6. 2006 14:52

Já mám monitor Likom (ani není "béčkovej" ale snad "céčkovej" :D) a mám ho od r. 1998 a už to pomale začíná dělat taky. Sice je vychylování zatím jen o cca 3mm, ale už šetřím na LCD
Redneck
Junior

Odeslat příspěvekod Andreas 29. 6. 2006 15:20

je to monitorem, vymenit....

k otazce CRT vs LCD to neni tak snadne, hraje tam roli porad spousta parametru a hodne lidi do toto nejde, protoze obraz muze "mazat" pri rychlejsich obrazovych zmenach, hlavne hry.... nebo video... a nebo kvuli nativnimu rozliseni - Tady je problem, protoze dost lidi nema PC na to, aby se stejne operace graficky zvladly pri 800x600 a nebo 1280x1024.

Je mi jasne, ze dnesni mainstream PC uz tohle zvlada...ale byl jsem az udiven, kolik lidi ma dnes stale LOW stream z predminuleho roku...

Osobne bych do LCD sel jen tehdy, bude-li mit skutecnou rychlou odezvu, aby na tom FPS hry vypadaly stejne jako na CRT, bude-li mit velice slusne parametry co do jasu a kontrastu i uhlu pohledu... to si dnes koupime jen za silenou cenu, takze radsi porad jdu do CRT :)
Andreas
Junior

Odeslat příspěvekod xshreck 29. 6. 2006 18:52

jj ja sem gamer :) CoD,CS1.6,CoD2,UT2004 :D ale tenhle monitor uz ma najeto tolik,ze by se z toho byl i pototo....denne jede asi tak 12 hodin .... sem koukal rok vyroby 98,koupeny myslim 99 tak to uz nake to cisilko vyjde :D...ale nektere CRT mi pripada ze maj taky nakou spatnou odezvu....tenhle kdyz prejedu mysi po cerne obrazovce,tak je tam 10cm smouha :D
xshreck
Junior